محله پیروزی ، خوش مسیرترین محله شرق پایتخت!

تاریخ بروزرسانی : ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

محله گردی: محله‌ی پیروزی یکی از محلات شناخته شده در شرق تهران به حساب می‌آید که متقاضیان زیادی برای سکونت دارد. این محله مانند بسیاری از محلات دیگر تهران در سالهای اخیر شاهد رشد و پیشرفت زیادی بوده است بصورتیکه در حال حاضر بافت قدیمی و جدید در کنار یکدیگر ساختار کالبدی محله را شکل داده است. دسترسی مناسب به امکانات از جمله دلایل محبوبیت این منطقه می‌باشد. اگر شما هم قصد دارید این محله را برای سکونت خود انتخاب کنید پیشنهاد می‌کنم با تور محله گردی این هفته ihome.ir  همراه باشید تا شما را با بخش‌ها و مراکز مختلف محله پیروزی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

محله پیروزی

محله پیروزی در یک نگاه

 • نام محله: پیروزی
 • منطقه: ناحیه 2 منطقه 13 شهرداری تهران
 • محل استقرار: شرق شهر تهران
 • شهرت محله: دسترسی مناسب به امکانات رفاهی
 • بافت محله:  عمدتا آپارتمان‌های چندطبقه و نوساز
 • همسایه های محلی: شرق به بزرگراه بسیج(میدان شهید کلاهدوز سابق) | غرب به میدان شهدا (خیابان 17 شهریور) | از شمال با خیابان 5/31| جنوب با بزرگراه محلاتی
 • دسترسی های محلی: بزرگراه بسیج، بزرگراه امام علی، بزرگراه محلاتی، خیابان پیروزی
 • ایستگاه مترو: دارد
 • ایستگاه BRT: ندارد
 • سطح قیمت: متوسط رو به بالا
 • نرخ ملک: از متری 7 میلیون تومان تا متری 15 میلیون تومان

محله پیروزی

محله پیروزی تهران کجاست؟

محله‌ی پیروزی در ناحیه‌ی 2 منطقه‌ی 13 شهرداری و شرق شهر تهران قرار گرفته است. این محله از جنوب به بزرگراه محلاتی، از شمال به خیابان 5/31 ، از شرق به بزرگراه بسیج(میدان شهید کلاهدوز سابق) و از سمت غرب با میدان شهدا (خیابان 17 شهریور) همسایه است.

محله پیروزی

بافت محله پیروزی چگونه است؟

محله‌ پیروزی یکی از محلات شناخته شده در شرق تهران به حساب می‌آید که متقاضیان زیادی برای سکونت دارد. این محله مانند بسیاری از محلات دیگر تهران در سالهای اخیر شاهد رشد و پیشرفت زیادی بوده است بصورتیکه در حال حاضر بافت قدیمی و جدید در کنار یکدیگر ساختار کالبدی محله را شکل داده است. اکثر خانه‌های قدیمی این منطقه به آپارتمان‌های نوساز و یا چندطبقه تبدیل شده‌اند.

محله پیروزی

وجه تسمیه و علت نام گذاری این محله چیست؟

آنطور که در سایت وابسته به شهرداری تهران امده است:”خیابان پیروزی در زمان قاجار شکل گرفته است. محدوده زمین های محله پیروزی و محلات اطراف ان هم به دوشان تپه و هم به نام فرح اباد شهرت داشته است. در دهه‌ی 1330 و 1340 ساخت و ساز در این محدوده به صورت گسترده‌ای اغاز شده بود، اما پروژه ساختمانی 400 دستگاه باعث توجه بیشتر به این زمین‌ها شد که از قالب صرفا نظامی خارج شده  و در آن مجتمع های مسکونی احداث گردید.

محله پیروزی

ساخت و ساز این پروژه از سال پنجاه و سه شمسی اغاز و تا پایان سال پنجاه و پنج به پایان رسید. بد نیست بدانید که در دوران پهلوی انتهای فرح اباد به سمت تهران پارس کاملا مسدود بود و در آن زمان، دیوار پشت کوه سنگی به محل شکارگاه و دیوار پایین ان به قلعه قصر فیروزه منتهی می‌شد. ”

در مورد داستان نامگذاری محله‌ی پیروزی در منابع تاریخی آمده است که در سال‌ ۱۳۵۷ به دلیل واقع شدن نیروی هوایی در فرح‌آباد، تحرکات انقلابی بیشتری در این منطقه اتفاق افتاده است و می‌توان اینگونه استنباط کرد که شروع انقلاب از آنجا سرچشمه گرفته، بنابراین پس از پیروزی انقلاب اسلامی این خیابان را پیروزی نامیده‌اند.

محله پیروزی

تراكم جمعيت و سطح قيمت خانه هاي اين محله چگونه است؟

موضوعی که در مورد محله پیروزی وجود دارد، اینست که عمدتا شاهد دو گروه جمعیتی هستیم: گروه اول کارکنان و کارمندان ارتشی به خصوص نیروی هوایی و گروه دوم مهاجرانی هستند که از شهرستان‌ها به تهران مهاجرت کرده‌اند. مسجد و حسینیه‌ی خوانساری‌ها دلیلی بر این مدعاست و نشان دهنده حضور بیشتر و پررنگ‌تر این گروه قومی در پیروزی است. در کل آنطور که به نظر می‌رسد دسترسی مناسب به امکانات با هزینه‌های مناسب از دلایل عمده محبوبیت پیروزی است.

محله پیروزی

آنطور که در سایت شورایاری شورای شهر تهران آمده است جمعیت پیروزی بیش از 18 هزار نفر است و مساحت آن حدود 555 هزار مترمربع برآورد شده است. ضمنا اگر شما هم مایلید که اطلاعات بیشتری در مورد بودجه لازم جهت خرید و فروش ملک در این محله بدانید، بررسی گزینه‌های فروش در وبسایت آی‌هوم نشان می‌دهد که قیمت ملک در این محله از متری 7 میلیون تومان تا متری 15 میلیون تومان متفاوت است و بر حسب موقعیت مسکونی یا اداری، قدمت ساختمان، شمالی یا جنوبی بودن و متریال مورد استفاده در ساخت ساختمان تغییر می‌کند.

دسترسي ها و خيابان هاي مهم اين محله كدام است؟

یکی از بهترین محلات تهران از جهت سهولت دسترسی محله به وسیله‌‌ی مترو، محله‌ پیروزی است که دارای ایستگاه‌های متروی پیروزی، نبرد، نیروهوایی، شهدا است. شایان ذکر است که این ایستگاه‌ها که در خط 4 متروی تهران قرار دارند علاوه بر مک به کاهش بار ترافیکی، دسترسی به سایر نقاط تهران را بسیار راحت‌تر کرده‌اند.

محله پیروزی

نکته مهم بعدی احداث بزرگراه امام علی در سال های گذشته بوده که در کاهش بار ترافیکی این منطقه نقش چشمگیری ایقا کرده است. با اینحال تعدادی از خیابان‌های این محله مانند خیابان نبرد دارای ترافیک زیادی هستند. علاوه بر مترو باید به اطلاعتان برسانیم که این محله دارای ایستگاه‌هایی برای اتوبوس‌های شرکت واحد است و تاکسی‎‌ها هم می‌توانند به افرادی که قصد جابجایی دارند کمک نمایند.

محله پیروزی

معرفي مراكز آموزشي و فرهنگي پیروزی

در مورد مراکز آموزشی محله‌ی پیروزی اگر علاقمندید بیشتر بدانید، نام تعدادی از مدارس و سایر مراکز آموزشی آورده شده است:

 • دبستان شکوفه‌های قرآن واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید عزیزی
 • دبیرستان نمونه دولتی شهید عاشوری واقع در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان عزیزی
 • دبیرستان غیردولتی اندیشه امام در میدان شهدا، خیابان پیروزی، خیابان شهید قوامی
 • دبستان پسرانه عادی دولتی منتظرالمهدی واقع در خیابان پیروزی، روبروی هتل نهاجا. جنب کوچه قلیزاده
 • مدرسه دخترانه شهید مفتح واقع در پیروزی، خیابان دوم.

همچنین علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی می‌توانند از آموزشگاه‌های زیر استفاده کنند.

 • آموزشگاه زبان فرهنگ نوین در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه
 • اموزشگاه زبان سففیر گفتمان در پیروزی، سه راه سلیمانیه
 • اموزشگاه زبان استادان واقع درپیروزی ، چهارصد دستگاه
 • امورشگاه زبان گویش نوین دخترانه واقع در چهاراه کوکاکولا

ناگفته نماند که دانشگاه ازاد اسلامی، واحد تهران جنوب در خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، بعد از پل چهارم قرار دارد.

مراکز خرید اصلی محله پیروزی کجاست؟

محله‌ پیروزی یکی از محلات شناخته شده شرق تهران است که تعداد زیادی مرکز خرید دارد، بسیاری معتقدند قیمت اجناس هم در پیروزی معقولانه هست و آنچنان بالا نیست. مورد اول چهارراه کوکاکولا یا دهقان است که دارای تعداد زیادی فروشگاه و مرکز خرید هست. بسیاری از افراد گزینه اول را اینجا قرار می‌دهند.

محله پیروزی

یکی از مراکز معروف خرید در این منطقه مرکز خرید کسا واقع در نبش چهارراه کوکاکولا می‌باشد. همچنین مجتمع پانورما در خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا یکی دیگر از مراکز خرید اصلی محله‌ی پیروزی به شمار می‌آید. علاوه بر موارد ذکر شده تعداد مغازه‌های محلی و بوتیک‌ها بسیار زیاد است و اگر گذرتان به این محله بیافتد، خودتان به این موضوع پی خواهید برد.

محله پیروزی

معرفی تکایا، مساجد و حسینیه های شاخص محله

مانند سایر محلات تهران، پیروزی هم تعدادی مسجد دارد که میزبان اهالی محل هستند. در ادامه نام آنها را آورده‌ایم:

 • مسجد علوی واقع در خیابان پیروزی، خیابان نبرد شمالی، خیابان نجار محمودی
 • مسجد ائمه اطهار در خیابان پیروزی، خیابان نبرد، خیابان ائمه اطهار
 • مسجد امام جعفر صادق در خیابان پیروزی، خیابان نجار محمودی، کوچه قنبری
 • مسجد امام تقی واقع در بزرگراه بسیج، خیابان پیروزی، ابتدای بلوار ابوذر

محله پیروزی

در این محله چند مرکز درمانی معتبر وجود دارد؟

یکی از موارد مهم در بررسی محله‌ها داشتن تعداد کافی مراکز درمانی و بهداشتی هست، در مورد محله‌ی پیروزی هم بررسی ما نشان می‌دهد که مراکز زیر در آنجا قرار دارند و پاسخگوی نیازهای درمانی ساکنین می‌باشند.

 • درمانگاه فرهنگیان واقع در خیابان پیروزی، خیابان فارابی
 • درمانگاه ولیعصر در چهارراه کوکاکولا، خیابان نبرد شمالی
 • درمانگاه شبانه روزی طوبی واقع در خیابان پیروزی، خیابان نبرد شمالی، خیابان داودآبادی غربی
 • درمانگاه امام حسن عسگری واقع در خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا
 • درمانگاه شبانه روزی قائم در خیابان پیروزی، ابتدای خیابان پنجم نیروهوایی

محله پیروزی

ناگفته نماند که علاوه بر درمانگاه‌های بالا، بیمارستان فجر واقع در خیابان پیروزی، سه راه سلیمانیه یکی از مراکز مهم درمانی در این محله می‌باشد. ضمن اینکه داروخانه‌های زیادی در این محله فعالیت دارند که نام آنها در زیر آورده شده است :

 • داروخانه دکتر مهارتی در خیابان پیروزی، شکوفه
 • داروخانه شبانه روزی شرق واقع در خیابان پیروزی، خیابان قوام، میدان چهارصد دستگاه
 • داروخانه پیروزی واقع در خیابان پیروزی، سه راه سلیمانی
 • داروخانه شکوفه واقع در خیابان پیروزی، جنب مقداد
 • داروخانه دکتر سپهری واقع در خیابان پیروزی، سه راه سلیمانی، بعد از خیابان بسطامی
 • داروخانه دکتر حمیدرضا کیوانفر در خیابان پیروزی، روبه روی خیابان بیمارستان فجر

محله پیروزی

محله پیروزی چند مرکز مهم دولتی دارد؟

استراتژیک‌ترین مرکز دولتی در محله‌ی پیروزی، فرودگاه نظامی دوشان تپه و پادگان نیروی هوایی ارتش است. همچنین از دیگر مراکز مهم و البته نظامی این محله مهمات سازی و اسلحه‌سازی ارتش در غرب محله‌ی پیروزی می‌باشد. ضمن اینکه در شرق محله پیروزی ستاد مشترک سپاه و پادگان‌های متعدد ارتش و نیروی انتظامی قرار دارد.
علاوه بر مراکز نظامی ذکر شده، کلانتری 121 سلیمانیه در خیابان پیروزی قرار گرفته است.

محله پیروزی

اماکن تفریحی و ورزشی محله پیروزی کجاست؟

خوشبختانه تعداد پارک‌های این محله به نسبت بسیاری از محلات تهران بیشتر است و علاوه بر پاکتر نگه داشتن هوا، گزینه‌ی خوب برای اوقات فراغت ساکنین به حساب می‌آید. از جمله‌ی این پارک‌ها می‌توان به بوستان پیروزی بوستان پیروزی واقع در خیابان پیروزی، خیابان سی متری نیروهوایی، پارک چهارصددستگاه در خیابان پیروزی، میدان چهارصد دستگاه، بوستان نیلوفر در خیابان پیروزی، خیابان طبرسی، پارک پرستار در خیابان پیروزی، خیابان پرستار، بین خ داودی و شکوری و پارک گلنما در خیابان پیروزی، خیابان دهم فروردین اشاره نمود.

محله پیروزی

علاوه بر پارک‌های معرفی شده مراکز دیگری مانند سینما پیروزی در خیابان پیروزی، چهارراه کوکاکولا، خانه و موزه دکتر معین واقع خیابان پیروزی، خیابان زینتی افخم دولاب، کوچه پروانه و باغ و کوشک وثوق الدوله درخیابان نبرد شمالی، کوچه طاهری از جمله مراکز تفریحی و فرهنگی محله‌ی پیروزی به حساب می‌آیند.

محله پیروزی

در پایان باید این نکته را هم بگوییم که محله پیروزی دارای تعداد زیادی رستوران، آبمیوه فروشی و کافی شاپ است، آب میوه فروشی گل یخ و رستوران افتخاری از جمله قدیمی‌ترین های پیروزی هستند که مشتریان فرامحله‌ای زیادی دارند.

ممکن است در این محله و یا محله های اطراف آن خانه و آپارتمان هایی برای رهن و اجاره یا خرید و فروش وجود داشته باشد، که برای مشاهده فایل های این محله و محله های اطرافش می توانید به صفحه خرید ملک در پیروزی و  رهن و اجاره آپارتمان در پیروزی در وبسایت ihome.ir مراجعه فرمایید.
همچنین می توانید به صفحه خرید ملک در خیابان پیروزی ، خرید ملک در دهقان  مراجعه کنید و به بروزترین آگهی املاک در این مناطق از پیروزی دسترسی پیدا کنید.

 

ویدئو محله پیروزی

تیم تحریریه ihome برای درک حس و حال بهتر فضای محله پیروزی ، ویدئوی کوتاهی برای شما آماده کرده است که تماشای آن خالی از لطف نیست. اگر شما هم دوست دارید از حال هوای محله ی دوست داشتنی خود ما را با خبر کنید کافی است تصویر و یا ویدئوی کوتاهی از کوچه و پس کوچه های محله ی محبوبتان را همراه با اسم فامیل خودتان به صفحه اینستاگرام ihome از طریق دایرکت ارسال کنید تا از آن برای غنی تر شدن گزارش های محله گردی به نام خودتان استفاده کنیم.

گالری تصاویر محله پیروزی

حالا شما به ما بگویید…

اگر شما هم ساکن این محله هستید و یا اطلاعات و تصاویر کامل تری در رابطه با این محله دارید، برای غنی تر شدن هر چه بیشتر گزارش این محله آن را با ما در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای تورهای محله گردی ihome هستم.

برای دیدن گزارش های بیشتر تورهای محله گردی و آشنایی با بهترین محله های تهران برای سکونت ، چشم از کانال تلگرام آی هوم برندارید!

 

نویسنده و گزارشگر: مریم دهکانی | تحریریه وبسایت ihome.ir