شهران ، محله خوش آب و هوای غرب تهران!

تاریخ بروزرسانی : ۹ آبان ۱۳۹۷

محله گردی: محله شهران به علت قرار گيري در نزديكي كوه و آب و هواي خوب آن جز محله هاي پر طرفدار غرب تهران محسوب مي شود و بسياري از خانواده ها به دليل آب و هواي نسبتا مناسب آن را براي سكونت انتخاب مي كنند. اگر شما هم قصد داريد یکی از بهترين محله ها در تهران را براي سکونت انتخاب كنيد، همراه ihome باشيد تا شما را با تمامي بخش هاي مختلف اين محله آشنا كنيم. با ما همراه باشيد.

محله شهران

محله شهران در يك نگاه

  • نام محله: شهران
  • شهرت محله : آب و هوای خوب
  • منطقه: 5 تهران
  • محل استقرار: شمال غرب تهران
  • بافت محله: غالبا نوساز
  • همسايه هاي محلي: شهر زيبا از جنوب |جنت آباد جنوبي و شهرك مبعث از شرق | كوهسار در غرب
  • دسترسي محلي: بزرگراه نيايش| بزرگراه همت و بزرگراه باكري
  • ايستگاه مترو: ندارد
  • سطح قيمت: متوسط رو به بالا
  • نرخ ملك: از متری 6 میلیون تومان تا متری 8 میلیون تومان

محله شهران

محله شهران كجاست؟

محله شهران تهران یکی از مناطقی است كه تقريبا ميزان جمعيت در آن در بعد از سال هاي 50 افزایش چشمگیری داشته است. چند سالي است كه در این محله ساختمان هاي OPG شركت نفت ساخته شده است كه جزئی از بهترين شهرك هاي این محله به حساب مي آيد و همچنين وجود مجتمع پزشكان و مجتمع كوثر از جمله مجتمع هاي نوساز و خوب اين منطقه به شمار مي آيد که بر کیفیت نوع ساخت و ساز این محله تا حدی تاثیر بسیار مطلوبی داشته است.

محله شهران

بافت محله شهران چگونه است؟

اگر در کوچه و پس کوچه های غرب تهران رفت و آمد داشته باشید، خواهید دید که خيابان هاي مناطق غرب تهران نسبت به ساير مناطق تهران وسيع تر و پهن تر است و محله شهران هم از اين قاعده مثتثني نيست. و با توجه به ساخت و سازهای گسترده ای که در چند دهه ی اخیر در این محله به وجود آمده است، می توان گفت بافت بيشتر خانه هاي این محله غالبا نوساز است.

محله شهران

وجه تسميه و علت نام گذاري اين محله چيست؟

در قديم به علت قرارگيري این محله در نزديكي محله كن، نام آن “آب پيك” بوده است، اما بعد ها به نام شهران که نام یکی از بزرگان ایرانی در زمان یزدگرد سوم است، تغيير نام پيدا كرده است.

محله شهران

تراكم جمعيت و سطح قيمت خانه هاي اين محله چگونه است؟

به دليل آب و هواي مناسب محله شهران شمالی نسبت به ساير مناطق اطرافش افزايش جمعيت در اين منطقه همچنان رو به افزايش است و روز به روز بر متقاضیان سکونت در این محله افزوده می شود. متوسط نرخ مسکن در این محله از متری 6 میلیون و 700 هزارتومان تا 8 میلیون تومان متغییر است.

محله شهران

دسترسي ها و خيابان هاي مهم اين محله كدام است؟

يكي از موارد مهمي كه براي سكونت در هر منطقه بايد در نظر بگيريم امكان دسترسي آن به مركز شهر و نقاط مهم شهر است. دسترسي هاي مهم در اين محله شامل دسترسی به اتوبان نيايش، اتوبان همت و اتوبان باكري است . همچنين وجود اتوبوس هاي بين شهري و تاکسی تا متروي صادقيه و متروي ارم سبز است كه دسترسي ساکنین این محله را آسان تر مي كند و رفت و آمد به مراكز اطراف را ميسر مي كند.

محله شهران

معرفي مراكز آموزشي و فرهنگي محله شهران

بعد از امكان دسترسي به مراكز مختلف شهر، وجود مراكز آموزشي و فرهنگي از نكات مهم سكونت در هر منطقه اي به حساب مي آيد. در محله شهران هم مي توانيم به مدرسه عباس حصاركي در شمال شهران و مدرسه دخترانه بهاران اشاره كنيم و همچنين وجود فرهنگسراي معرفت و سراي محله شهران شمالي و جنوبي از مراكز مهم فرهنگي اين منطقه به حساب مي آيد.

محله شهران

مراکز خرید اصلی محله شهران کجاست؟

از جمله مراكز خريد براي مايحتاج روزانه مي توان به بازار ميوه و تره بار در خيابان دوم شهران و همچنين بازار ميوه و تره بار طوقاني اشاره كرد. حد فاصل بين فلكه اول و دوم شهران رستوران و فودکورت های متعدد وجود دارد كه مي توانيد براي تفريح سري به آن ها بزنيد. پاساژ سامان در خيابان يكم شهران و پاساژ مهدي در بلوار شهران شمالي از جمله مراكز خريد مهم اين منطقه به حساب مي آيد.

محله شهران

محله شهران چند مرکز مهم دولتی دارد؟

از مراكز مهم دولتي در اين محله مي توانيم به انبار نفت در انتهاي شهران، نيروگاه برق در بلوار شهران شمالي، تصفيه خانه آب شهران در فلكه اول، آتش نشاني و مخابرات در خيابان كوهسار  اشاره كنيم.

محله شهران

معرفی تکایا، مساجد و حسینیه های شاخص محله

از مراكز مذهبي در اين منطقه مي توانيم به مسجد جامع امير المومنين واقع در شهران شمالي و مسجد قائم آل محمد در شهران جنوبي مي توان اشاره كرد که که تمامی امور مذهبی از قبیل برگزاری اعیاد، مراسم عزاداری، برپایی نمازهای یومیه در این محل انجام می‌شود.

محله شهران

در این محله چند مرکز درمانی معتبر وجود دارد؟

از مراكز مهم درماني در اين منطقه مي توان به كلينيك مهر در ابتداي شهران و درمانگاه شبانه روزي صدر واقع در فلكه اول شهران اشاره كنيم. همچنین وجود داروخانه هاي متعدد در اين منطقه نياز درماني اين منطقه را پوشش مي دهد. داروخانه های شبانه روزي در شمال شهران، داروخانه اي واقع در نزديكي درمانگاه شبانه روزي صدر از جمله مهمترین داروخانه های موجود در این محله است.

محله شهران

اماکن تفریحی و ورزشی محله شهران کجاست؟

محله شهران از مراکز تفریحی نیز بی نصیب نمانده است و مراکزی چون بوستان شقايق، بوستان بهار آزادي، بوستان نغمه از جمله مراکز تفریحی این محله است، اما يكي از پارك هاي جنگلي تهران كه پارك كوهسار نیز معروف است يكي دیگر از جاذبه هاي گردشگري در اين منطقه محسوب مي شود و افراد زيادي از ديگر مناطق تهران به اين پارك براي تفريح مراجعه مي كنند.

ممکن است در این محله و یا محله های اطراف آن خانه و آپارتمان هایی برای رهن و اجاره یا خرید و فروش وجود داشته باشد، که برای مشاهده فایل های این محله و محله های اطرافش می توانید به صفحه خرید ملک در  شهران و رهن و اجاره آپارتمان در شهران در وبسایت ihome مراجعه فرمایید.

ویدئو محله شهران

تیم تحریریه ihome برای درک حس و حال بهتر فضای این محله، ویدئوی کوتاهی برای شما آماده کرده است که تماشای آن خالی از لطف نیست.

گالری تصاویر محله شهران

حالا شما به ما بگویید…

اگر شما هم ساکن این محله هستید و یا اطلاعات و تصاویر کامل تری در رابطه با این محله دارید، برای غنی تر شدن هر چه بیشتر گزارش این محله آن را با ما در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای تورهای محله گردی ihome هستم.

برای دیدن گزارش های بیشتر تورهای محله گردی و آشنایی با بهترین محله های تهران برای سکونت ، چشم از کانال تلگرام آی هوم برندارید!

 

نویسنده و گزارشگر: شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir