محله مهران ، تجربه سکونتی دنج در غرب پایتخت!

تاریخ بروزرسانی : ۱۵ مهر ۱۳۹۸

محله گردی: محله مهران ، در منطقه 5 شهرداری تهران قرار دارد و از نظر دسترسی به خیابان های اصلی و انواع امکانات رفاهی برای ساکنین آن، از موقعیت خوبی برخوردار است. در کوچه های باریک، دنج و پر درخت این محله، می توان خانه ای دلخواه یافت؛ از آپارتمان های کوچک و نوساز گرفته تا املاک بزرگ و لاکچری. چنانچه می خواهید با این محله بیشتر آشنا شوید و به دنبال ملکی در غرب تهران هستید، با این مطلب از ihome.ir همراه باشید.محله مهران

محله مهران در یک نگاه

 • نام محله: مهران
 • منطقه: منطقه  5 شهرداری تهران
 • محل اسقرار: شمال غرب شهر تهران
 • شهرت محله: سکونتی دنج در غرب تهران
 • بافت محله: مسکونی، اغلب مجتمع و آپارتمان
 • همسایه های محلی: از شمال بزرگراه حکیم | از غرب بزرگراه ستاری | از جنوب بلوار آیت الله کاشانی | از شرق بلوار ابوذر
 • دسترسی های محلی: بزرگراه حکیم، بزرگراه ستاری، بلوار آیت الله کاشانی، محله ابوذر، محله فردوس، صادقیه، محله باغ فیض، شهرک پرواز
 • ایستگاه مترو : ندارد
 • ایستگاه BRT: ندارد
 • سطح قیمت: متوسط تا بالا
 • نرخ ملک : از متری 15 میلیون تومان تا متری 32 میلیون تومان

محله مهران

محله مهران کجاست؟

محله مهران واقع در منطقه 5 تهران است و به دو بزرگراه حکیم و ستاری دسترسی دارد که از مزیت های این محله محسوب می شوند. همچنین این محله از شرق تا بلوار ابوذر و از جنوب تا بلوار آیت الله کاشانی در امتداد است. محله مهران همچنین به شهرک پرواز، محله فردوس، صادقیه، محله ابوذر و باغ فیض دسترسی دارد. این محله از نظر دسترسی به مراکز خرید و تجاری منطقه 5 از موقعیت مناسبی برخوردار است.

محله مهران

بافت محله مهران چگونه است؟

بافت محله مهران بیشتر مسکونی است، خیابان های آن اغلب باریک اند اما وجود تعداد زیادی بوستان و درختکاری خیابان ها، سکونتی دنج را در این محله رقم می زند. همچنین محله مهران دسترسی مناسبی به مدارس و مراکز خرید و مساجد و… دارد.

محله مهران

وجه تسمیه و علت نام گذاری این محله چیست؟‌

علت نامگذاری محله مهران مشخص نیست اما ممکن است به علت وجود خیابان مهران در این محله، به این نام خوانده می شود.

محله مهران

تراکم جمعیت و سطح قیمت خانه های این محله چگونه است؟

با توجه به مسکونی بودن محله و وجود تعداد زیادی مجتمع و آپارتمان های چند طبقه و همچنین برج ترنج، در محله مهران می توان گفت این محله چندان کم جمعیت نیست. نرخ قیمت ملک برای این محله از سطح متوسط شروع شده و تا ملک های گران افزایش می یابد؛ بطوریکه نرخ ملک محله مهران از حدود متری 15 میلیون تومان تا حدود متری 32 میلیون تومان است.

محله مهران

دسترسی ها و خیابان های مهم این محله کدام است؟

علاوه بر دسترسی مستقیم محله مهران به بزرگراه حکیم و ستاری، این محله به بزرگراه اشرفی اصفهانی نیز دسترسی دارد. از خیابان هایی که نزدیک به این محله قرار دارند می توان بلوار ابوذر، بلوار آیت الله کاشانی، بلوار فردوس شرقی، بلوار مرزداران، بزرگراه جلال آل احمد و… را نام برد.

محله مهران

معرفي مراكز آموزشي و فرهنگي مهران

محله مهران تعداد زیادی مدرسه را در خود جای داده است که با توجه به وسعت نه چندان زیاد این محله و بافت مسکونی آن از مزیت های این محله محسوب می شود. از مدارس واقع در این محله می توان به مدرسه امام علی (ع)، دبستان هوشمند دخترانه هیربد، مدرسه متوسطه محمدی قهاری، مدرسه زنده یاد یحیی زاده، دبستان ستارگان زمین را نام برد.

محله مهران

همچنین در محله مهران خانه بازی یویو وجود دارد که یک مرکز آموزشی برای کودکان و خردسالان است که مهارت های زیادی را همراه با بازی به آنها آموزش می دهد. خانه فرهنگ میثاق، دانشکده علمی کاربردی واحد 34، آموزشگاه موسیقی عشاق و کتابخانه علامه جعفری نیز در نزدیکی محله مهران هستند.

مراکز خرید اصلی محله مهران کجاست؟

بافت مسکونی محله مهران ایجاب می کند تعداد زیادی فروشگاه و مغازه، از سوپرمارکت، تره بار و نانوایی تا مغازه های لوازم التحریر و مزون ها در این محله وجود داشته باشند. همچنین وجود فروشگا های زنجیره ای افق کوروش و مرکز خرید جانبو نیز نیاز ساکنین را برآورده می کند.

همانطور که پیشتر ذکر شد، محله مهران از موقعیت محلی مناسبی در منطقه 5 شهرداری تهران برخوردار است و موقعیت مرکزی آن سبب شده است، دسترسی مناسبی به انواع مراکز خرید و مراکز تجاری واقع در سایر محلات این منطقه، داشته باشد.

محله مهران

معرفی تکایا، مساجد و حسینیه های شاخص محله

یکی از دغدغه های ساکنین یک محله، دسترسی آنها به مساجد است که محله مهران این نیاز ساکنین را نیز مرتفع می سازد. از مراکز مذهبی این محله می توان به مسجد رضا و حسینیه مالک اشتر اشاره کرد. همچنین ساکنین محله مهران به سایر مساجد نزدیک به این محله همچون مسجد الزهرا (س) و مسجد علی ابن ابی طالب (ع) نیز دسترسی دارند.

در این محله چند مرکز درمانی معتبر وجود دارد؟

تعداد زیادی داروخانه در محله مهران وجود دارد همچون داروخانه دکتر رحمتی، داروخانه شبانه روزی قنبرزاده، داروخانه دکتر خرسند و داروخانه هومان رحیمی که نیاز ساکنین را در دسترسی به داروخانه برطرف می کند. همچنین ساختمان پزشکانی در جنوب این محله قرار دارد.

محله مهران

از سایر مراکز درمانی نزدیک به محله مهران می توان به بیمارستان پیامبران در بلوار ابوذر و همچنین به درمانگاه فاطمه الزهرا (س) در نزدیکی مسجد الزهرا، اشاره کرد.

محله مهران

محله مهران چند مرکز مهم دولتی دارد؟

از مراکز دولتی مهم محله مهران می توان به حضور ساختمان شهرداری منطقه 5 تهران اشاره کرد. همچنین این محله دفتر پیشخوان دولت و تعداد زیادی بانک از جمله بانک ملت، بانک شهر، بانک کشاورزی، بانک ملی، بانک مسکن و بانک سامان دارد. محله مهران همچنین در نزدیکی دادسرای ناحیه 5 صادقیه قرار دارد.

محله مهران

اماکن تفریحی و ورزشی محله مهران کجاست؟

از اماکن تفریحی و فرهنگی محله مهران، پردیس سینمایی زندگی است که ساکنین به راحتی به آن دسترسی داشته و می توانند لحظات خوشی را همراه خانواده به تماشای فیلم های سینمایی بپردازند. از سایر مراکز تفریحی نزدیک به این محله می توان به پردیس سینمایی کوروش و تالار فرهنگیان منطقه 5 اشاره کرد.

محله مهران

تعداد زیادی بوستان در محله مهران وجود دارند همچون پارک طبیعت، پارک میلاد، پارک نیلوفر، بوستان میعاد، پارک نور و پارک پارسا که علاوه بر متساعد کردن آب و هوای محله، ساکنین می توانند اوقات خوشی را در آنها سپری کنند. برای دوستداران کافه گردی نیز تعداد زیادی کافی شاپ در این محله وجود دارند.

محله مهران

چنانچه اهل ورزش هستید و به سلامتی خود اهمیت می دهید و وجود مراکز ورزشی در محل سکونت برای شما اهمیت دارد؛ در محله مهران تعدادی باشگاه ورزشی و استخر وجود دارد که ساکنین می توانند از آنها استفاده کنند. از مراکز ورزشی محله مهران و محله های اطراف آن که ساکنین به آنها دسترسی دارند می توان به مجموعه ورزشی قصر نشاط، مجموعه ورزشی و استخر موج خورشید و باشگاه بنیامین اشاره کرد.

ممکن است در این محله و یا محله های اطراف آن خانه و آپارتمان هایی برای رهن و اجاره یا خرید و فروش وجود داشته باشد، که برای مشاهده فایل های این محله و محله های اطرافش می توانید به صفحه خرید ملک در مهران و رهن و اجاره آپارتمان در مهران در وبسایت ihome.ir مراجعه فرمایید.  همچنین می توانید به صفحه خرید آپارتمان در بهنام  مراجعه کنید و به بروزترین آگهی املاک در این مناطق از مهران دسترسی پیدا کنید، صفحات رهن و اجاره آپارتمان در بهنام  نیز آگهی های مورد نیاز شما را دارا هستند. 

ویدئو محله مهران

تیم تحریریه ihome برای درک حس و حال بهتر فضای محله مهران ، ویدئوی کوتاهی برای شما آماده کرده است که تماشای آن خالی از لطف نیست. اگر شما هم دوست دارید از حال هوای محله ی دوست داشتنی خود ما را با خبر کنید کافی است تصویر و یا ویدئوی کوتاهی از کوچه و پس کوچه های محله ی محبوبتان را همراه با اسم فامیل خودتان به صفحه اینستاگرام ihome از طریق دایرکت ارسال کنید تا از آن برای غنی تر شدن گزارش های محله گردی به نام خودتان استفاده کنیم.

گالری تصاویر محله مهران

 

حالا شما به ما بگویید…

اگر شما هم ساکن این محله هستید و یا اطلاعات و تصاویر کامل تری در رابطه با این محله دارید، برای غنی تر شدن هر چه بیشتر گزارش این محله آن را با ما در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای تورهای محله گردی ihome هستم.

برای دیدن گزارش های بیشتر تورهای محله گردی و آشنایی با بهترین محله های تهران برای سکونت ، چشم از کانال تلگرام آی هوم برندارید!

 

نویسنده و گزارشگر: ریحانه ساده طهرانی | تحریریه وبسایت ihome.ir