صادقیه ،محله همیشه بیدار غرب تهران!

تاریخ بروزرسانی : ۳۰ مهر ۱۳۹۸

محله گردی: صادقیه از مناطق متوسط رو به مرفه غرب تهران است که بافت آن مدرن و غالبا نوساز است. آریاشهر زمان پیش از انقلاب به دلیل آب و هوای خوب و واقع بودن در نزدیکی نخستین بزرگراه های تهران، اکنون تراکم جمعیت و وسعت بیشتری نسبت به آن دوره دارد. حالا اگر شما هم قصد دارید این محله را برای سکونت خود انتخاب کنید پیشنهاد می‌کنم با تور محله گردی این هفته ihome.ir  همراه باشید تا شما را با بخش‌ها و مراکز مختلف محله بلوار فردوس شرق آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

محله صادقیه

محله صادقیه در یک نگاه

 • نام محله: صادقیه
 • منطقه: منطقه دو تهران
 • محل استقرار: غرب تهران
 • شهرت محله: محله همیشه بیدار
 • بافت محله:  غالبا آپارتمان‌های نوساز و مدرن
 • همسایه های محلی: شرق به ستارخان | غرب به بلوار فردوس | شمال به باغ فیض| جنوب به آزادی و اکباتان
 • دسترسی های محلی: مسیر غرب به شرق از بزرگراه حکیم و بزرگراه شیخ فضل الله نوری، مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام، محمد علی جناح و آیت الله اشرفی اصفهانی
 • ایستگاه مترو : دارد
 • ایستگاه BRT: دارد
 • سطح قیمت: متوسط رو به بالا
 • نرخ ملک : از متری7 میلیون و 500 تومان تا متری 10 میلیون و 500 هزار تومان

محله صادقیه

محله صادقیه کجاست؟

صادقیه از مناطق متوسط رو به مرفه تهران است که در غرب شهر واقع شده است، این محله از غرب با بلوار فردوس، از شرق با ستارخان، از جنوب با آزادی و از شمال با پونک همسایه است. صادقیه در منطقه دو شهرداری تهران قرار دارد.

محله صادقیه

بافت محله صادقیه چگونه است؟

با وجود تغییرات و دگردیسی محله به سمت نوسازی در سال های اخیر، هنوز هم ساختمان هایی در آن از دوره مدرنیزاسیون پهلوی به یادگار مانده اند. داشتن چشم انداز خوب به کوه های شهر و قرار داشتن در معرض بادهایی که از سمت غرب می وزند و آب و هوای این محله را مطلوب می کنند، باعث شده است که بسیاری آن را به سکونت در مرکز و شرق تهران ترجیح می دهند و این شاید خود مزیدی بر علت زودتر نوساز شدن این محله نسبت به سایر محله های هم سطح در سایر نقاط شهر باشد.

محله صادقیه

وجه تسمیه و علت نام گذاری این محله چیست؟

بسیاری بر این باورند که دوره برپایی این محله از دوران ناصرالدین شاه قاجار بوده است که پس از افزایش مهاجرت از روستاها به شهرها و توسعه شهری در اواخر دوره دوم پهلوی (1341-1332)، به دلیل دارا بودن آب و هوای مساعد، به سرعت پیشرفت کرده و جمعیت بسیاری را در خود جای داده است. نام قدیمی این محل آریاشهر بوده که پس از انقلاب اسلامی، به صادقیه تغییر پیدا کرد. البته در حال حاضر همچنان عده‌ای این منطقه را با نام سابقش یعنی آریاشهر می‌شناسند.

تراكم جمعيت و سطح قيمت خانه هاي اين محله چگونه است؟

جمعیت ساکن در این محله بیش از 5 هزار نفر است و با توجه به دسترسی خوب این محله از طریق بزرگراه های شهری، وسایل حمل و نقل عمومی متنوع به تمامی نقاط تهران، آب و هوای خوب، دسترسی به مراکز خرید و مکان های تفریحی و دارا بودن ساختمان های نوساز تقاضای سکونت در آن نیز بسیار است. سطح قیمت خانه در این محله تقریبا متوسط رو به بالا است، نرخ ملک در این محله از متری 7 میلیون تومان تا متری 13 میلیون و 500 هزار تومان متغیر است .

محله صادقیه

دسترسي ها و خيابان هاي مهم اين محله كدام است؟

یکی از مهم ترین معیارهایی که متقاضیان خانه به آن توجه دارند، دسترسی های یک منطقه است و این معیار برای محله صادقیه یک مزیت رقابتی به حساب می آید. صادقیه به بزرگراه های حکیم، آیت الله اشرفی اصفهانی، محمدعلی جناح، شیخ فضل الله نوری، جلال آل احمد و یادگار امام و همچنین بلوار مرزداران و خیابان ستارخان دسترسی خوبی دارد.همچنین برای افرادی که علاقمند به کار در نزدیکی شهر تهران و شهرک‌های صنعتی و کارخانجات واقع در اتوبان های کرج-تهران هستند، سکونت در این محله به دلیل نزدیکی یک مزیت محسوب می شود.

محله صادقیه

همچنین در نزدیکی فلکه دوم صادقیه، ایستگاه مترویی با همین نام قرار دارد که مسیر ارتباطی تهران -کرج (مترو گلشهر) از طریق مترو نیز در آن قرار دارد. در نزدیکی ایستگاه مترو، ترمینال اتوبوس‌های شهری به اقصی نقاط شهر واقع شده است. ایستگاه تاکسی سازمان آب از  مبدا صادقیه به مقاصد متفاوت شهر هم از دیگر راه های ارتباطی از طریق وسایل نقلیه عمومی برای منطقه محسوب می شود. علاوه بر راه‌های ارتباطی ذکرشده بی ار تی‌های دانشگاه علوم و تحقیقات هم در این محله فعالیت می‌کنند.

محله صادقیه

معرفي مراكز آموزشي و فرهنگي محله صادقیه

مراکز آموزشی و فرهنگی متعددی در این منطقه وجود دارد که دغدغه ساکنان از لحاظ آموزش و پرورش فرزندان را برطرف می نماید. در زیر نام تعدادی از آن‌ها آورده شده است:

 • متوسطه دخترانه شهید یحیوی واقع در فلکه اول صادقیه
 • متوسطه دخترانه غیردولتی دانشفر واقع در بلوار شهدای صادقیه
 • متوسطه نمونه دولتی فرهنگ واقع در فلکه دوم صادقیه
 • متوسطه پسرانه غیر دولتی مکتب الجواد واقع در خیابان اشرفی اصفهانی
 • هنرستان پسرانه فن آموز واقع در بزرگراه محمدعلی جناح
 • هنرستان دخترانه غیردولتی آریانا واقع در فلکه دوم صادقیه

محله صادقیه

 • دبستان پسرانه  جوادالائمه واقع در ابتدای اشرفی اصفهانی
 • دبستان پسرانه تربیت واقع در فلکه دوم صادقیه
 • دبستان پسرانه غیردولتی پارسا واقع در فلکه اول صادقیه
 • دبستان دخترانه شهدای صادقیه واقع در اول جاده باغ فیض
 • دبستان دخترانه غیردولتی تربیت نسوان واقع در بزرگراه محمدعلی جناح
 • مجموعه مدارس سلام صادقیه

محله صادقیه

در این محله آموزشگاه‌های زبان خارجی مانند آموزشگاه زبان سفیر واقع در بزرگراه محمدعلی جناح، پلاس، پردیسان و ایران اروپا واقع در فلکه دوم  صادقیه و … وجود دارد. از فرهنگسراها و آموزشگاه های فرهنگی، هنری منطقه می توان به خانه فرهنگ سینا واقع در فلکه اول صادقیه و سرای محله صادقیه واقع در بلوار شهدای صادقیه اشاره داشت.

محله صادقیه

مراکز خرید اصلی محله صادقیه کجاست؟

یکی از مشخصه های محله صادقیه، داشتن چندین مرکز خرید معروف است که عمدتا به فروش پوشاک و کیف و کفش می پردازند و علاوه بر رفع نیاز ساکنان، سایر افراد را از دیگر نقاط شهر برای خرید به خود جذب می کنند. مهم ترین این مراکز، مرکز خرید گلدیس، واقع در فلکه دوم صادقیه و ابتدای خیابان ستارخان است که در نزدیکی آن مراکز خریدی همچون افق، تهرانی و سامان قرار دارد. همچنین بازار سنتی ستارخان در بزرگراه یادگار امام دیگر مرکز خرید شاخص این ناحیه است.

محله صادقیه

معرفی تکایا، مساجد و حسینیه های شاخص محله

از جمله مساجد منطقه می توان از مسجد امام سجاد (ع) در اشرفی اصفهانی، امام جعفر صادق (ع) در فلکه دوم صادقیه، مسجد باقرالعلوم (ع) در خیابان سازمان آب  و هیئت مذهبی ائمه اطهار در خیابان محمدعلی جناح نام برد.

در این محله چند مرکز درمانی معتبر وجود دارد؟

بیمارستان ابن سینا واقع در ابتدای خیابان کاشانی، بیمارستان پیامبران واقع در بلوار ابوذر، بیمارستان روانپزشکی آزادی بعد از پل شیخ فضل الله نوری، مرکز بهداشتی درمانی منطقه پنج واقع در نبش خیابان شالی، درمانگاه شبانه روزی التیام واقع در خیابان سلیمی جهرمی و … در این محله واقع شده است.

همچنین تعداد داروخانه ها در این منطقه بسیار زیاد است و نیاز ساکنان بخش های مختلف محله را برطرف می کند که از میان آن ها میتوان به داروخانه ابن سینا واقع در فلکه دوم صادقیه، داروخانه بهراد واقع در نبش گلستان 14، داروخانه ثامن واقع در نبش اباذر، داروخانه همتی واقع در بهنام، داروخانه شبانه روزی دکتر آزاده سالم در ابتدای خیابان کاشانی و … اشاره داشت.

محله صادقیه چند مرکز مهم دولتی دارد؟

پوشش دهی ایستگاه های آتش نشانی، شعبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، دفاتر پلیس +10، خدمات ارتباطی و … در این منطقه به صورت قابل قبولی صورت گرفته است. همچنین از مراکز دولتی مهم این منطقه می توان به سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی اشاره داشت.

محله صادقیه

اماکن تفریحی و ورزشی محله صادقیه تهران کجاست؟

تعداد بوستان های کوچک زیادی در این محله قرار دارد که علاوه بر پاکیزه کردن هوای محیط، برای فرزندان ساکنان محله مطلوبیت دارد. بوستان کاج، همیشه بهار، پرند، یگانه و ارمکان در نزدیکی خیابان سازمان آب، بوستان استقلال واقع در فلکه دوم صادقیه و بوستان اشرفی اصفهانی در نزدیکی بزرگراه اشرفی اصفهانی از جمله این بوستان هاست.

محله صادقیه

زمین چمن شهروند واقع در خیابان گلاب و همایونشهر در نزدیکی میدان میوه و تره بار صادقیه و زمین اسکیت اشرفی اصفهانی و مجموعه ورزشی تیموری در نزدیکی بزرگراه یادگار امام از جمله اماکن ورزشی ست که شهروندان این ناحیه می توانند از آن­ها استفاده کنند. رستوران های شب های کره واقع در بزرگراه جناح، رفتاری واقع در فلکه دوم صادقیه، ایتالیایی جنارو واقع در بلوار مرزداران و کرنبری واقع در کوی گل ها نیز در این ناحیه قرار دارند.

ممکن است در این محله و یا محله های اطراف آن خانه و آپارتمان هایی برای رهن و اجاره یا خرید و فروش وجود داشته باشد، که برای مشاهده فایل های این محله و محله های اطرافش می توانید به صفحه خرید ملک در صادقیه و رهن و اجاره آپارتمان در صادقیه در وبسایت ihome.ir مراجعه فرمایید. همچنین می توانید به صفحه خرید آپارتمان درخسرو جنوبی  و خرید آپارتمان درسازمان آب  مراجعه کنید و به بروزترین آگهی املاک در این مناطق از صادقیه دسترسی پیدا کنید، صفحات رهن و اجاره آپارتمان در سازمان آب  نیز آگهی های مورد نیاز شما را دارا هستند. 

ویدئو محله صادقیه

تیم تحریریه ihome برای درک حس و حال بهتر فضای محله صادقیه، ویدئوی کوتاهی برای شما آماده کرده است که تماشای آن خالی از لطف نیست. اگر شما هم دوست دارید از حال هوای محله ی دوست داشتنی خود ما را با خبر کنید کافی است تصویر و یا ویدئوی کوتاهی از کوچه و پس کوچه های محله ی محبوبتان را همراه با اسم فامیل خودتان به صفحه اینستاگرام ihome از طریق دایرکت ارسال کنید تا از آن برای غنی تر شدن گزارش های محله گردی به نام خودتان استفاده کنیم.

گالری تصاویر محله صادقیه

حالا شما به ما بگویید…

اگر شما هم ساکن این محله هستید و یا اطلاعات و تصاویر کامل تری در رابطه با این محله دارید، برای غنی تر شدن هر چه بیشتر گزارش این محله آن را با ما در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای تورهای محله گردی ihome هستم.

برای دیدن گزارش های بیشتر تورهای محله گردی و آشنایی با بهترین محله های تهران برای سکونت ، چشم از کانال تلگرام آی هوم برندارید!

 

نویسنده و گزارشگر: مونا هاشمی | تحریریه وبسایت ihome.ir