سعادت آباد ، لوکس ترین محله غرب تهران!

تاریخ بروزرسانی : ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سعادت آباد یکی از محلات لوکس تهران به شمار می‌آید که در منطقه 2 شهرداری و شمال غرب تهران واقع شده است. این منطقه از شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب، از شمال به کوی فراز، از شمال شرق به اوین، از شمال غرب به فرحزاد راه دارد و به عنوان یکی از محله های نسبتا مرفه تهران به شمار می رود.

محله گردی: سعادت‌ آباد از محله‌های شناخته شده و نسبتا مرفه تهران است که در سال‌های اخیر رشد زیادی در شاخص‌های توسعه‌یافتگی پیدا کرده است. دسترسی خوب به بزرگراه‌ها، خیابان‌های عریض و ترافیک روان‌ و امکانات شهری مناسب از جمله ویژگی‎‌های این منطقه است و باعث شده متقاضیان سکونت در این محله روز به روز بیشتر شوند. حالا اگر شما هم قصد دارید این محله را برای سکونت خود انتخاب کنید پیشنهاد می کنم با تور محله گردی این هفته ihome همراه باشید تا شما را با بخش ها و مراکز مختلف محله سعادت‌ آباد آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سعادت آباد

محله سعادت آباد در یک نگاه

 • نام محله: سعادت‌آباد
 • منطقه: منطقه 2 تهران
 • محل استقرار: شمال غرب تهران
 • شهرت محله: آپارتمان های لوکس
 • بافت محله: غالبا نوساز
 • همسایه های محلی: شرق به بزرگراه چمران | پونک از غرب | کوی فراز از شمال| شهرک غرب از جنوب| شمال غرب به فرحزاد و شمال شرق به اوین
 • دسترسی های محلی: بزرگراه چمران | بزرگراه یادگار امام و بزرگراه نیایش
 • ایستگاه مترو : ندارد
 • ایستگاه BRT: ندارد
 • سطح قیمت: تقریبا بالا
 • نرخ ملک: از متری 9 میلیون تومان تا متری 20 میلیون تومان

سعادت آباد

محله سعادت آباد کجاست؟

برای آنکه به شما بگوییم سعادت آباد تهران کجاست باید از منطقه ی آن شروع کنیم، سعادت آباد یکی از محلات لوکس تهران به شمار می‌آید که در منطقه 2 شهرداری و شمال غرب تهران واقع شده است. این منطقه از شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب، از شمال به کوی فراز، از شمال شرق به اوین، از شمال غرب به فرحزاد راه دارد.

سعادت آباد

خیابان‌های سعادت آباد تهران ،۲۴ متری، علامه، سرو و همچنین بلوار پاکنژاد و بلوار فرحزادی، از خیابان‌های اصلی سعادت آباد محسوب می‌شوند. بلوار اصلی سعادت آباد در امتداد شمال-جنوب می‌باشد. خیابان اصلی شرقی – غربی سعادت آباد بلوار سرو می‌باشد و بلوار دریا موازی با بلوار سرو در ضلع جنوبی سعادت آباد است و مرز سعادت آباد و شهرک غرب به حساب می‌آید.

سعادت آباد

بافت محله سعادت آباد چگونه است؟

سعادت اباد بافت شهری مدرنی دارد، خیابان‌های اصلی و فرعی موجود در این محله از استانداردهای جدید شهری پیروی کرده‌اند. ساختمان‌های قدیمی خیلی کم در این محله به چشم می‌خورند و بیشتر ساختمان‌ها و برج‌ها از قدمت کمتر از ۲۰ سال برخوردارند.

سعادت آباد

غالب کارشناسان ملکی بر این باورند که نوع ساخت و ساز در این منطقه با اکثر محلات تهران متفاوت بوده و کیفیت متریال آپارتمان‌ها در سطح بالا و مرغوبی است، همین موضوع باعث افزایش تقاضا برای سکونت در سعادت آباد شده است.

سعادت آباد

وجه تسمیه و علت نام گذاری این محله چیست؟

در سال 1327 سید ضیاءالدین طباطبایی ده ای را که بدون سکنه بوده و غالب زمین‌های آن ریگزارها تشکیل داده بودند؛ خریداری می‌کند. در ابتدای کار؛ آشنایان یزدی و همینطور کشاورزانی را که همگی سید بودند استخدام کرده و با توجه به سید بودن همه آن‌ها این ده را سادات آباد نام‌گذاری می‌کنند.

سعادت آباد

ساکنان این ده شروع به گندم کاری، یونجه کاری و پرورش خرگوش ‌می‌کنند. سید ضیا الدین طباطبایی از طریق فروش گوشت خرگوش به مغازه‌های چهارراه استانبول و فروش پوست خرگوش و پشم آن برای تولید کلاه و پالتو به بازرگانان و به دست آوردن پول از این راه هرچه خرابه بوده را آباد می‌کند و به آب می‌رساند.

سعادت آباد

با رهبری سید ضیاءالدین طباطبایی و تلاش کارگران در این منطقه آبادانی چشم‌گیری در این منطقه به وجود آمد، از طرفی در این مدت تعدادی کارگر غیر سید هم اضافه شدند و برای تلفظ راحت‌ترکلمه سادات به سعادت تبدیل شد. جالب است بدانید گندم مزارع سید ضیاءالدین طباطبایی تأمین‌کننده غله بسیاری ازمناطق تهران شد و بسیاری از میوه‌های مرغوب در آن دوران از باغ‌های سید ضیاءالدین طباطبایی در “سعادت آباد” تأمین می‌شد.

سعادت آباد

تراكم جمعيت و سطح قيمت خانه هاي اين محله چگونه است؟

به صورت میانگین جمعیت این محله رقمی معادل 560 هزار نفر و تعداد حدودی 140 هزار خانوار است، که با توجه به رشد جمعیت و بالا رفتن تب سکونت در تهران این تعداد همچنان رو به افزایش است همچنین سطح قیمت خانه در این محله ی پر طرفدار به طور میانگین تقریبا بالا است اما همچنان زندگی در سعادت آباد تهران پرطرفدار است. نرخ ملک در محله سعادت آباد از متری 9 میلیون تومان تا متری 20 میلیون تومان متغیر است. اگر شما هم قصد خرید و یا رهن و اجاره آپارتمان در این محله را دارید می توانید به صفحه خرید ملک در  سعادت آباد و رهن و اجاره آپارتمان در سعادت آباد در وبسایت ihome مراجعه فرمایید.

سعادت آباد

دسترسي ها و خيابان هاي مهم اين محله كدام است؟

خیابان سعادت آباد (بلوار اصلی شمالی – جنوبی)، خیابان سرو (بلوار اصلی شرقی – غربی)، خیابان صرافها، خیابان فرهنگ، خیابان علّامه، خیابان لادن (کوی فراز) و… از خیابان‌های اصلی سعادت‌آباد هستند. میادین اصلی این محله هم میدان سردار شهید حسن طهرانی مقدم (کاج)، میدان شهرداری (قیصر امین‌پور، میدان سرومیدان فرهنگ، میدان بوستان (کتاب)، میدان بهرود هستند. بلوارهای اصلی سعادت‌ آباد تهران هم بلوار شهرداری، بلوار بهزاد، بلوار ۲۴ متری، بلوار دریا، بلوار پاک نژاد، بلوار شهید فرحزادی، بلوار پیام نام دارند.

سعادت آباد

همان‌طور که در بخش‌های قبل گفتیم محله سعادت‌ آباد از شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب، از شمال به کوی فراز، از شمال شرق به اوین، از شمال غرب به فرحزاد راه دارد. بزرگراه یادگار امام شمال و غرب سعادت‌آباد را محصور کرده‌است و مناطق کوی فراز و شهرک مخابرات (بهرود) در شمال سعادت‌آباد و در دامنه کوه واقع هستند.

سعادت آباد

در مورد حمل و نقل عمومی هم باید بدانید که نبش پارک سنگی پایین‌تر از میدان کاج هم تاکسی‌های آزادی، ونک، انقلاب و میدان صنعت همیشه حضور دارند. از میدان صنعت هم به تمامی نقاط تهران دسترسی دارید و می‌توانید با اتوبوس یا تاکسی جابجا شوید. همچنین میدان کاج هم اخیرا به پیشنهاد شورای شهر به میدان شهید تهرانی مقدم تغییر نام داده است.

سعادت آباد

معرفي مراكز آموزشي و فرهنگي محله سعادت آباد

دو دانشگاه دولتی امام صادق و همچنین دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی در محله سعادت آباد هستند. موسسات زبان آفرینش، ایران‌مهر، ایران‌اروپا، سفیر و مجتمع فنی تهران … در سعادت‌آباد شعبه دارند و تعداد موسسات هنری هم کم نیست. مدارس دولتی و غیر دولتی این منطقه نیز زیاد هست و چند مدرسه هوشمند و دوزبانه هم در این محله وجود دارند. در کل باید بدانید ساکنین این منطقه تمامی نیازهای فرهنگی و آموزشی خود را می‌توانند به راحتی پاسخ دهند.

سعادت آباد

مراکز خرید اصلی محله سعادت آباد کجاست؟

مراکز تجاری و فروشگاه‌های بسیاری درسعادت‌ آباد از مشهورترین مراکز خرید تهران هستند و خریداران زیادی را از محلات دیگر تهران جذب کرده‌اند. در این مراکز انواع کالاهای مصرفی با برندهای مختلف به فروش می‌رسد. از معروف‌ترین مراکز خرید این محله می‌توان به مرکز تجاری سروستان،مرکز تجاری بوعلی، پاساژ مادر، فروشگاه شهروند بهرود، مرکز تجاری علامه، مرکز تجاری سهیل، مرکز تجاری ابریشم، مرکز خرید توس، مرکز تجاری کسری، مرکز تجاری پرواز، مجتمع تجاري ديدار و … اشاره کرد.

سعادت آباد

همچنین نمایندگی برندهای مختلفی مانند آدیداس، ماسیمودوتی، فرس و … در این محله وجود دارند. همچنین سعادت‌آباد شیرینی‌فروشی‌های معروفی مانند شیرینی‌سرای علامه واقع در خیابان علامه شمالی، شیرینی‌سرای لادن نبش بلوار شهرداری و شیرینی سرای بی بی پایینتر از میدان کتاب را دارد.

سعادت آباد

معرفی تکایا، مساجد و حسینیه های شاخص محله

یکی از مساجد شناخته‌شده تهران که معمولا جهت برگزاری مراسم ترحیم از آن استفاده می‌شود، مسجد الرسول (ص) واقع در میدان شهید تهرانی مقدم (کاج سابق) است. دو مسجد دیگر این محله؛ مسجد قدس واقع در بلوار دریا و دیگری مسجد پیامبر اعظم در میدان بهرود است. همچنین از اماکن مذهبی این محله می‌توان به حسینیه‌هایی مانند حسینیه سیدالشهدا واقع در سرو شرقی و حسینیه ثارالله در خیابان بیست‌و‌هشتم محله سعادت‌ آباد اشاره کرد.

سعادت آباد

در این محله چند مرکز درمانی معتبر وجود دارد؟

سه بیمارستان مطرح در این محله بیمارستان شهید مدرس، بیمارستان پارسیان و بیمارستان عرفان هستند. که در این بین تنها بیمارستان مدرس، دولتی است. سعادت‌ آباد را می‌توان یکی از قطب‌های درمانی تهران نام‌گذاری کرد. مطب تعداد زیادی از پزشکان شناخته‌شده در این محله است. همچنین کلینیک‌های زیبایی متعددی در این محله حضور دارند؛ علاوه بر آن تعداد مراکز تصویربرداری و فیزیوتراپی و … در این منطقه کم نیست. یکی از معروف‌ترین مرکزهای تصویربرداری تهران به نام پردیس نور نیز در خیابان بیست‌و‌هشتم سعادت‌آباد واقع شده است.

سعادت آباد

محله سعادت آباد چند مرکز مهم دولتی دارد؟

علاوه بر فضاهایی که برای امور روزانه و تفریح در این محله معرفی شده است، شعب اکثر بانک‌های معتبر در این محله موجود است و ساکنین برای امور بانکی لازم نیست به مناطق دیگر مراجعه کنند.از دیگر مراکز دولتی سعادت‌آباد می‌توان به شهرداری منطقه 2، سفارت نیکاراگوئه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دادسرای سعادت‌آباد اشاره کرد.

سعادت آباد

اماکن تفریحی و ورزشی محله سعادت آباد کجاست؟

محله سعادت‌ آباد یکی از محلات تهران است که دارای تعداد زیادی بوستان و فضای سبز است، بیش از 40 پارک در این محله ثبت شده است. پارک سنگی نرسیده به میدان کاج، پارک پرواز در میدان بهرود، پارک آسمان در میدان کتاب و … از پارکهای بزرگ و شناخته شده سعادت‌آباد به حساب می‌آیند. ژوراسیک پارک تهران یا بوستان دایناسورهای متحرک هم که یک بوستان آموزشی، گردشگری و تفریحی در میدان بهرود سعادت آباد تهران است.

سعادت آباد

از دیگر جاهای تفریحی این منطقه سینما اریکه ایرانیان است. واقعیتی که در مورد سعادت‌آباد به چشم می‌آید تعدد رستوران‌ها، فودکورت‌ها و همچنین پاساژها و مجتمع‌های تجاری شیک و متنوع است که باعث شده پاتوق بسیاری از افراد گردد و جز مناطق خوب تهران برای خیابانگردی به حساب آید.

سعادت آباد

قدم زدن در خیابان‌های سعادت‌آباد شما را به این نتیجه می‌رساند که اینجا نباید با شکم خود رو دربایستی کنید! اگر خیابان سعادت را برای پیاده روی یا تفریح شبانه انتخاب کرده اید مطمئن باشید بدون خوردن یک فست فود یا آبمیوه و بستنی از آن خارج نمی شوید.

سعادت آباد

همچنین سکونت در سعادت آباد شما را به درکه و فرحزاد نزدیک خواهد کرد. لازم به ذکر است هتل اسپیناس پالاس، بزرگترین و مدرن‌ترین هتل پنج ستاره ایران در شمال سعادت آباد و در ضلع شمالی میدان بهرود واقع شده‌است.

ممکن است در این محله و یا محله های اطراف آن خانه و آپارتمان هایی برای رهن و اجاره یا خرید و فروش وجود داشته باشد، که برای مشاهده فایل های این محله و محله های اطرافش می توانید به صفحه خرید ملک در  سعادت آباد و رهن و اجاره آپارتمان در سعادت آباد در وبسایت ihome مراجعه فرمایید. همچنین می توانید به صفحه خرید آپارتمان در آسمان ها  و خرید آپارتمان در بلوار دریا ، خرید آپارتمان در بلوار سعادت آباد ، خرید آپارتمان در بلوار شهرداری ،خرید آپارتمان در بلوار فرهنگ ،خرید آپارتمان در پاک نژاد ، خرید آپارتمان در سرو ،خرید آپارتمان در شهرک مخابرات، خرید آپارتمان در صرافها، خرید آپارتمان در علامه طباطبایی، خرید آپارتمان در کوهستان ، خرید آپارتمان در مطهری ، خرید آپارتمان در میدان کاج مراجعه کنید و به بروزترین آگهی املاک در این مناطق از شهرک غرب دسترسی پیدا کنید، صفحات رهن و اجاره آپارتمان در آسمان ها ، رهن و اجاره آپارتمان در بلوار دریا ، رهن و اجاره آپارتمان در بلوار سعادت آباد،  رهن و اجاره آپارتمان در بلوار شهرداری ،رهن و اجاره آپارتمان در بلوار فرهنگ ،رهن و اجاره در بوعلی ، رهن و اجاره آپارتمان در پاک نژاد ، رهن و اجاره آپارتمان در سرو ، رهن و اجاره آپارتمان در شهرک مخابرات، رهن و اجاره آپارتمان در صرافها ، رهن و اجاره آپارتمان در علامه طباطبایی ، رهن و اجاره آپارتمان در کوهستان ، رهن و اجاره آپارتمان در میدان کاج نیز آگهی های مورد نیاز شما را دارا هستند. 

ویدئو محله سعادت آباد

تیم تحریریه ihome برای درک حس و حال بهتر فضای محله سعادت آباد، ویدئوی کوتاهی برای شما آماده کرده است که تماشای آن خالی از لطف نیست. اگر شما هم دوست دارید از حال هوای محله ی دوست داشتنی خود ما را با خبر کنید کافی است تصویر و یا ویدئوی کوتاهی از کوچه و پس کوچه های محله ی محبوبتان را همراه با اسم فامیل خودتان به صفحه اینستاگرام ihome از طریق دایرکت ارسال کنید تا از آن برای غنی تر شدن گزارش های محله گردی به نام خودتان استفاده کنیم.

گالری تصاویر محله سعادت آباد

حالا شما به ما بگویید…

اگر شما هم ساکن این محله هستید و یا اطلاعات و تصاویر کامل تری در رابطه با این محله دارید، برای غنی تر شدن هر چه بیشتر گزارش این محله آن را با ما در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای تورهای محله گردی ihome هستم.

برای دیدن گزارش های بیشتر تورهای محله گردی و آشنایی با بهترین محله های تهران برای سکونت ، چشم از کانال تلگرام آی هوم برندارید!

 

نویسنده و گزارشگر: مونا هاشمی | تحریریه وبسایت ihome.ir