دکوراسیون اتاق خواب، 8 ترفند معجزه آسا برای خوابی بهتر!

تاریخ بروزرسانی : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

در دکوراسیون اتاق خواب با انتخاب نورپردازی مناسب، استفاده از پرده، تشک مناسب، رنگ های تیره در کنار استفاده از گل و گیاه می توانید چدیمانی آرامش بخش و دلپذیر برای خواب شبانه خود داشته باشید.

دکوراسیون اتاق خواب: Hether يك طراح داخلي است كه مبتني بر سبك نيويوركي، فعاليت و طراحي مي كند. او معتقد است كه داشتن يك فضاي خواب آرامش بخش مي تواند تمرين مناسبي براي كسب آرامش در طول شب باشد. او مي گويد كه با داشتن پرده هاي خوش طرحي كه مي توانند با ملحفه و كالاي خواب لوكس شما تركيب خارق العاده اي ايجاد كنند آرامش بسياري كسب كنيد. شما با فراهم كردن شرايط مختلفي در دكوراسيون اتاق خواب خود مي توانيد به بهترين حالت ممكن اتاق خواب خود را چيدمان كرده و به فضايي آرامش بخش براي خواب مختص كنيد. خود اين طراح معتقد است كه با چيدمان و انتخاب درست دكوراسيون اتاق خواب خود شرايطي را مهيا كرده كه شب ها مانند يك كودك مي تواند در آرامش كامل بخوابد. با اين مطلب از ihome همراه ما باشيد تا در اين رابطه بيشتر با هم صحبت كنيم و راه حل هاي مناسبي را در اين راستا معرفي نماييم.

استفاده از پرده هاي مناسب در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از پرده هاي مناسب در دکوراسیون اتاق خواب

يكي از روش هايي كه با كمك آن مي توان دكوراسيون اتاق خواب را براي يك خواب راحت آماده كرد در حالتي است كه بتوانيد تاريكي مناسبي در آن به كار بگيريد. شما مي توانيد براي اين كار به سراغ رومن و يا پرده هاي معمولي خود برويد و پس زمينه اي تيره براي آن ترتيب دهيد. بايد در اين رابطه نكته اي را مد نظر قرار دهيد آن هم اينكه اطمينان حاصل كنيد كه با اين نوع پرده ها نور روز در زمان مناسبي وارد محيط اتاق شما شود.

 ایجاد نور مناسب در دکوراسیون اتاق خواب

 ایجاد نور مناسب در دکوراسیون اتاق خواب

يكي از نكات ديگري كه براي دكوراسيون اتاق خواب در هنگام خواب شبانه مي تواند مناسب باشد اين است كه مانند اين تصوير عمل كنيد؛ در واقع شما مي توانيد با كمك روشنايي و چراغ هايي مناسب اين شرايط را مهيا نماييد. زماني كه در خواب به سر مي بريد بايد ميزان نور مناسبي نيز در اطرافتان باشد كه در هنگام برخاستن بتوانيد ميزان مناسبي ديد داشته باشيد.

استفاده از رنگ هاي تيره در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از رنگ هاي تيره در دکوراسیون اتاق خواب

يكي از روش هاي ديگري كه مي توانيد اعمال كنيد درست همان كاري است كه در اين تصوير مشاهده مي نماييد. شما مي توانيد با كمك رنگ تيره براي ديوار اتاق خود و هم چنين تركيب مناسب آن با ساير وسايل دكوراسيون اتاق خواب خود نيز شرايط يك خواب راحت شبانه را براي خودتان مهيا نماييد.

ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق خواب

ایجاد نظم در دکوراسیون اتاق خواب

يكي از نكاتي كه بايد مدنظر داشته باشيد تا بتوانيد دكوراسيون اتاق خواب آرامي داشته باشيد اين است كه از شر شلوغي ها و وسايل اضافه راحت شويد. سعي كنيد كتابها، تبلت و ساير وسايل خود را در سر جاي خود قرار داده و فضاي مرتبي را براي دكوراسيون اتاق خواب خود ايجاد كنيد. با اين انكار احساس شلوغي و سردرگمي از دكوراسيون اتاق خواب شما دور خواهد شد.

استفاده از گياهان خانگي در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از گياهان خانگي در دکوراسیون اتاق خواب

سعي كنيد براي دكوراسيون اتاق خواب تان از گياهان خانگي استفاده كنيد تا احساس تازگي و طراوت را به فضاي اتاق انتقال دهد. با اين كار مي توانيد صبح ها بعد از بيدار شدن به آنها سلام كنيد و با حوصله و علاقه، آنها را تيمار كنيد. اين كار هم حس بسيار خوب و مثبتي را در فضاي اتاق خواب فراهم مي كند كه مي توانيد آرامش بسياري را نيز از آن دريافت كنيد.

استفاده از طرح های ساده در دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از طرح های ساده در دکوراسیون اتاق خواب

يكي از مسائل مهم براي داشتن يك دكوراسيون اتاق خواب آرام و مناسب براي خواب اين است كه از طرح هاي ساده و نه شلوغ و پركار استفاده كنيد؛ براي مثال شما با نگاه كردن به اين دكوراسيون احساس آرامش بسياري پيدا مي كنيد چه برسد به خوابيدن در آن!

تهيه يك تشك مناسب برای تخت خواب

تهيه يك تشك مناسب برای تخت خواب

اگر در اتاق خواب خود تشك مناسب و راحتي نداريد و نمي توانيد خواب آسوده و باكيفيتي داشته باشيد بهتر است به فكر خريد يك تشك مناسب برويد. انتخاب يك تشك استاندارد نيز به شما كمك مي كند كه راحت تر بخوابيد و آرامش زيادي به دست آوريد. اهميت اين نكته را فراموش نكنيد!

ایجاد فضاهای مجزا در دکوراسیون اتاق خواب

ایجاد فضاهای مجزا در دکوراسیون اتاق خواب

شما مي توانيد كمي هم لاكچري عمل كنيد! در يك گوشه از اتاق خواب خود فضايي را براي نشستن و لم دادن اختصاص دهيد و فضاها را از يكديگر تميز دهيد.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *