مرتب کردن آشپزخانه، 7 ترفند هوشمندانه برای ایجاد فضای بیشتر!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

مرتب کردن آشپزخانه معمولا پر دردسر است و در آشپزخانه های کوچک نیز سخت تر خواهد بود، اما با کمک اکسسوری های نظم دهنده  کابینت می توانید مرتب کردن آشپزخانه را ساده تر انجام دهید.

طبقه بندی و نظم دهی: همه ما به دنبال راهی هستیم تا بتوانیم فضای بیشتری را در فضای دکوراسیون داخلی خود بخصوص فضاهای عملکردی  مثل آشپزخانه داشته باشیم؛ به همین منظور در این مطلب از ihome قصد داریم تا به شما ایده هایی را یادآوری کنیم که با استفاده از آن بتوانید وسایل را با ظرافت بیشتری کنارهم داشته باشید و فضای مرتب تری داشته باشید، پس با ما همراه باشید.

مرتب کردن آشپزخانه

طبقه بندی و نظم دهی کشو آشپزخانه

داخل کابینت یا یک کشو که دارای عمق کمتری نسبت به بقیه کمدها است را برای این ایده در نظر داشته باشید. در این روش شما این کشو را برای نگهداری چاقو و کاردها به شکلی که در تصویر می بینید، تقسیم بندی کنید و از کاربرد بی نظیر آن لذت ببرید.

مرتب کردن آشپزخانه

طبقه بندی و نظم دهی وسایل آشپزی

نطرتان در مورد محل مناسب کنار هم قرار گرفتن وسایل آشپزی و یا ادویه ها چیست؟ داخل یکی از کشوها یا کمد ها را مانند تصویر جایگاهی تعبیه کنید که به طور معمول همیشه کابینت های ردیف پایین را انتخاب می شود و وسایل را کنار هم قرار بدهید. این کار را با کمک و سفارش از یک طراح و نصاب کابینت می توانید انجام بدهید.

مرتب کردن آشپزخانه

طبقه بندی و نظم دهی وسایل برقی آشپزخانه

همواره یک کابینت را به عنوان فضای ذخیره سازی وسایل برقی آشپرخانه خود در نظر بگیرید. با انجام این حرکت هم وسایل از هرگونه آسیبی در امان خواهند بود و هم اینکه وسایل همیشه در دسترس قرار دارند.

مرتب کردن آشپزخانه

با طراحی کابینتی مخصوص لوازم برقی، حرکتی نوین را در آشپزخانه خود انجام دهید. با طراحی این کابینت به صورت ریلی و تعبیه پریز برق در کنار آن می توانید به راحتی از وسایل بهره بگیرید.

مرتب کردن آشپزخانه

طبقه بندی و نظم دهی سطل های زباله

با استفاده از این ترفند یه آشپزخانه سازمان دهی شده را در اختیار دارید. یک کابینت را که معمولا نزدیک سینک طرفشویی است و با استفاده از ریل به این حالت در آمده بهترین گزینه است.

مرتب کردن آشپزخانه

طبقه بندی و نظم دهی ادویه ها

برای داشتن یک کمد مرتب آماده اید! یک کابینت را مخصوص ادویه ها و روغن قرار بدهید با این حرکت همیشه این مواد را کنار هم و مرتب دارید.

مرتب کردن آشپزخانه

طبقه بندی و نظم دهی لوازم شست و شو

یک نقطه که در کابینت ها بدون استفاده است، کمربند باریک بالای کابینت هاست! این فضا می تواند به فضای دخیره سازی های متنوع تبدیل شود. مثلا زمانی که زیر سینک در نظر گرفته شود برای ذخیره اسکاج و اسفنج ها مناسب است.

در مطالب بعدی شما را باسایر نظم دهنده های دکوراسیون منزل  آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: راضیه ضمیری | تحریریه وبسایت ihome.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *