رنگ سال 2018، پانتون بنفش شگفت انگیز را معرفی کرد!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ آذر ۱۳۹۶

رنگ سال 2018 به گفته ی کمپانی پانتون، رنگ بنفش اعلام شد که می تواند به شما نوعی احساس تعالی برساند و حال و هوای عرفانی و معنوی را نیر تقویت کند.

دکوراسیون داخلی: چندی پیش در مطلب رنگ سال 2018 از کمپانی بنجامین مور رنگ سال 2018 را Caliente یا قرمز آتشین معرفی کردیم، حالا زمان آن رسیده که با رنگ سال به معرفی کمپانی پانتون بپردازیم. این انتخاب می تواند تاثیرات بسیاری را بر روی طراحی ها و انتخاب های امسال شما داشته باشد. این رنگ چیزی نیست به جز رنگ بنفش! در این مطلب از ihome همراه ما باشید تا با هم نگاهی بیندازیم به این رنگ دلربا!

رنگ سال 2018

بنفش، رنگ سال 2018 !

این نوع رنگ بنفش (Pantone)که می توانید آن را در تصویر نیز مشاهده کنید یک حالت خاصی از این رنگ را می رساند. چیزی که شاید سردی بیشتری را در طیف رنگ بنفش به رخ می کشد. شاید با دیدن این رنگ اولین چیزی که به ذهنتان می رسد رگه ها و حس و حالی از کهکشان و قدرت معنویت باشد.

رنگ سال 2018

چرا این بنفش، رنگ سال انتخاب شد؟

مدیر اجرایی انجمن پانتون که این رنگ را رنگ سال نامیده است معتقد است که این نوع از رنگ بنفش می تواند به شما نوعی احساس تعالی برساند و حال و هوای عرفانی و معنوی را نیر تقویت کند. این دقیقا همان جادوی نهفته در این رنگ است. از حس و حال های دیگری که در این رنگ دیده می شود می توان به ثروت، پیچیدگی و عجیب بودن آن اشاره کرد. این ویژگی ها تا جایی هستند که به عقیده بعضی ها می توان آن را رنگی «غیرقانونی» دانست! این رنگ قوی و تکان دهنده طبیعتا می تواند حس و حال شگفت آوری را وارد دکوراسیون منزل شما نماید.

رنگ سال 2018

رنگ بنفش در تاریخ و هنر بین المللی نیز بسیار کاربرد داشته است. شاید بتوان از نمونه های این کاربرد به دهه اول انقلاب قرن بیستم، اواخر دهه 60 و دهه 70 اشاره کرد که در جنبش مبارزه با فرهنگ هنرمندان موسیقی از جمله جیمی هاندریکس نقش پررنگی داشت. حالا شاید اشتباه نباشد که بگوییم قرار است در سال 2018 با ظهور این رنگ فوق العاده انقلاب هنری  امیدبخش و جذابی رخ خواهد داد!

رنگ سال 2018

ترکیب رنگ های مختلف با رنگ بنفش

از آنجایی که رنگ بنفش دارای نوعی گرما و سرمای توامان به شکل ذاتی است می توان به عنوان رنگ همراه برای آن تنوع بسیاری قائل شد. این نوع از رنگ بنفش دارای مقدار بیشتری آبی است که همین موضوع نیز در باز گذاشتن دست شما برای همراهی رنگ های مختلف با آن باز خواهد گذاشت. می توانید آزمون و خطا کنید و مکمل مورد علاقه خودتان را پیدا کنید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *