چیدمان پذیرایی مستطیل شکل یا مربع شکل، کدام بهتر است؟

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

چیدمان پذیرایی مستطیل شکل آسان تر است چرا که با توجه به کشیدگی طول و عرض فضا نسبت به پلان مربع شکل فضای مورد نظر بزرگ تر خواهد بود و امکان چیدمان بهتر مبلان در چنین فضایی میسرتر است.

پرسش و پاسخ: انتخاب پلان با هندسه ی مناسب در زمان طراحی هر فضایی یکی از مهمترین نکاتی است که پیش از ساخت هر بنایی باید در نظر گرفته شود، چرا که پلان بندی مناسب فضا تا حدودی زیادی می تواند درچیدمان فضای داخلی شما کمک کننده باشد؛ به همین منظور در این مطلب از ihome قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در مورد بهترین پلان پذیرایی برای چیدمان منزل آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

سوال: ما قصد خرید یک واحد آپارتمان داریم که طبقه اول پلان پذیرایی مربع شکل است و طبقه دوم پلان پذیرایی مسطتیل شکل است، به نظر شما چیدمان پذیرایی مستطیل شکل بهتر است یا مربع شکل ؟

پاسخ: به طور کلی در پلان های مستطیل شکل چیدمان مبلمان به اشکال مختلف آسان تر است چرا که با توجه به کشیدگی طول و عرض فضا نسبت به پلان مربع شکل فضای مورد نظر معمولا بزرگ تر دیده می شود، بنابراین امکان جانمایی های متفاوت برای مبلمان در فضای پذیرایی میسرتر است.

چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

در پلان های مربع شکل معمولا با توجه به محدودیت های فضایی امکان استفاده از مبلمان با مدل مختلف وجود ندارد و انتخاب های شما برای خرید مبلمان معمولا محدود به مبلمان راحتی و ال شکل خواهد بود، اما چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل کاملا امکان پذیر است  و می توان گفت که پلان مسطتیل شکل انتخاب بهتری برای پذیرایی شما خواهد بود.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

[scrolling_box title=”بیشتر بخوانید ” display=”category” category=”141″ count=”10″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *