۷ نکته کلیدی برای فروش بهتر و سریعتر خانه

تاریخ بروزرسانی : ۳ شهریور ۱۳۹۵

راههای زیادی برای انجام امور به بهترین و کاملترین شکل ممکن وجود دارد که عمل به آنها نه تنها ضرری ندارد بلکه بسیار به صرفه است. به عنوان نمونه پیش از به فروش رساندن خانه میتوان با عمل به چند نکته اساسی و مهم مانند انجام تعمیرات اساسی و اجرای چند عمل هیجان انگیز بهترین نتیجه را کسب کرد.

به گزارش ihome.ir جامع‌ترین وب‌سایت املاک کشور،  فرآیند آماده سازی یک ملک برای فروش به اندازه کافی دلهره آور و استرس زاست، به عنوان نمونه، جمع آوری ریخت و پاش ها، تمیزی و نظافت، ساماندهی و مرتب کردن تمامی قسمت های خانه و سایر امور هر یک به خودی خود،  به زمان و دقت زیادی احتیاج دارد.

در مقاله پیش رو می خواهیم شما را با واژه جدید ” تعمیر برای فروش” آشنا کنیم، آماده سازی برای فروش چیزیست بینابین تعمیرات و نوسازی و بازسازی خانه.

برای انجام این کار باید این ۷ نکته را درباره تعمیرات و بازسازی خانه در نظر داشته باشید.:

تعمیرات ساختاری و مکانیکی

این نوع تعمیرات خیلی شاخص نبوده و به نظر بی اهمیت می رسد، با این حال باید بدانید که خریداران مطمئنا به آیتمهایی مانند طول عمر و شرایط سقف و کف پوشها، دستگاههای تهویه و گرمایشی، آبگرمکن و پنلها و لوله های الکترونیکی توجه می کنند.

البته منظور این نیست که تمامی این آیتمها باید تعویض شود، اما اگر هر یک ازآنها سالهای اخر عمر خود را سپری می کنند، باید کاملا جدی به مساله جایگزینی و تعویض آنها توجه داشته باشید.

باید بدانید که بازرسان و ارزیاب ها هم در مورد این مسایل بسیار موشکافانه عمل می کنند. به همین دلیل، تعویض پوشش سقفی که عمر خود را کرده، پیش از به فروش گذاشتن خانه، تاثیر مثبتی روی تصمیم گیری خریداران می گذارد، چراکه تصور تعویض پوشش سقف یک خانه فروخته شده در بینابین اسباب کشی مانند کابوس است.

البته شما و خریدار حتما مجبور نیستید که به تمامی خواسته های بازرسان عمل کنید، بلکه می توانید در یک جلسه ملاقات مجددا بروی تمامی این مسایل دوباره تصمبم گیری کنید.

در نهایت اگر کل هزینه این تعویض و تعمیرات را ندارید، راههای دیگری مثل  دریافت وام یا تسهیلات و یا گارانتی و غیره برای انجام حتمی این تعمیرات در دسترس است.

ظاهر و نمای بیرونی خانه

ظاهر خانه شما چگونه است؟ ایا جایی پوسیدگی یا خرابی دارد؟ آخرین باری که ان را رنگ زده اید چه زمانیست؟ آیا دیوارها ترک خوردگی یا پوسیدگی ندارد؟

اولین جایی که بروی مشتری تاثیر میگذارد ظاهر خانه هاست. به غیر از این میتوان ظرهر و نمای بیرون از خانه را با هدف جذب مشتری در چندین مختلف به نمایش گذاشت. بنابراین این بخش خانه ارزش هزینه کردن را دارد.

چشم انداز و منظره خانه

ظاهر و نمای خانه نیز در وهله اول و برای فروش خانه از اهمیت بسزایی برخوردار است.چشم انداز خانه شما چگونه به نظر می رسد؟ ایا از گل و گیاهان سبز و زیبا پوشیده شده یا گیاهان خشک و پژمرده؟ باید بدانید که با یک سرمایه گذاری نسبتا کم هزینه، می توانید محیط بیرون از خانه و نمای ساختمان خود را با گل ها و گیاهان جدید تزیین و اراسته کنید.

وسایل تزیینی و دکوراسیون خانه

بیایید باهم روراست باشیم، همانطور که میدانید خریداران با چشمهای خود خرید می کنند، بنابراین الان زمان آن رسیده که به جزییات داخل خانه بپردازیم. آیا بروی دیوار خانه ضربه خوردگی یا فرورفتگی وجود دارد؟ آیا دیوارها را به تازگی رنگ کردید؟ دیگه الان وقت آن شده که داخل خانه را با رنگهای زیبا آراسته کنید، البته توجه داشته باشید که برای این کار از رنگها و کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که با هر نوع مبلمانی ست و هماهنگ باشد.

به لوازم برقی و روشنایی، فن های سقفی و کلیدها و پریزهای چراغ نگاه کنید، اینها وسایل به نسبت ارزانی برای تعویض یا تعمیر هستند که البته ارزش زیادی در زمان فروش خانه ایجاد می کنند.

درب جلوی خانه چطور؟ توجه به این بخش هم بسیار ضروریست. آیا درب خانه نیاز به پوشش و رنگ جدید داشته و یا نیازمند تعمیر است؟ جالب است بدانید که حتی می توانید با استفاده از درب های شیشه ای، فضای کاملا گرم و آفتابی ایجاد کنید.

آشپزخانه

این بخش خانه معمولا برای خریداران اهمیت زیادی دارد. حتی اگر خریدار جوشاندن آب هم بلد نباشد ولی در زمان بازدید از آشپزخانه طوری برخورد میکند که انگار ستاره بعدی آشپزی در شبکه های تلویزیونیست.

اینجا جاییست که شما باید بهترین جلوه و ظاهر را برای مشتری ایجاد کنید. به عنوان نمونه به سخت افزارهای جدید برای کابینت ها فکر کنید، اضافه کردن امکانات و یا حتی تعویض یک وسیله پرصر و صدا یا تاریخ مصرف گذشته. همچنین میتوانید به تعویض کانترها فکر کنید، حتی میتوانید یک تخته یا رویه سنگی با هزینه پایین  و منطقی برای آنها پیدا کنید.

سرویس بهداشتی و حمام

این بخش همان قوانین ساده و تمیز روزانه است. آراسته کردن حمام برای فروش میتواند به سادگی انجام شده و کلی بر ارزش خنه شما بیافزاید. همچنین درزگیری ها، لوله کشی جدید و تعمیر چراغ ها و وسایل الکترونیکی نیز باعث ایجاد ارزش افزوده می شود.

کف سازی

چیزی که روی آن قدم بر میدارید نیز ارزش ایجاد می کند. اگر فقط از پس سرمایه گذاری برای بخش مشخصی از خانه خود بر میآیید، اول از همه به تعمیر و بازسازی کف خانه بیاندیشید. برای این کار انتخاب های متنوع و ارزان زیادی در اختیار دارید. کف پوش جدید میتواند در نهایت نمای خانه را کاملا دگرگون کرده و یک فاکتور ارزشمند برای فروش محسوب شود.

در خاتمه باید توجه کنید که همزمان با اقدام برای فروش خانه، باید تعادلی ظریف بین چیزهایی که نیازمند تعمیرند و چیزهایی که باید به همان صورت باقی بمانند، برقرار کنید. اما در نهایت به گونه ای عمل کنید که نتیجه آن فروش سریع خانه با بهترین  و بالاترین قیمت ممکن باشد.

ترجمه: گلاره کاویان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *