۷ دلیل آشکار برای خرید خانه در فصل پاییز

تاریخ بروزرسانی : ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

ماههای بهاری همیشه به عنوان بهترین ماهها برای خرید خانه شهرات داشته اند، ولی شاید پاییز هم ماهی ایده ال برای خرید خانه باشد.

به گزارش ihome.ir جامع‌ترین وب‌سایت املاک کشور، پاییز یکی از مناسبترین فصلها برای بازدیدهای طولانی مدت از خانه هاست و از سوی دیگر مدرسه بچه ها نیز مشخص شده و دیگر نگرانی و استرسی برای پیدا کردن خانه قبل از شروع مدرسه وجود ندارد، اینها دو دلیل آشکار برای اقدام نسبت به خرید خانه در فصل پاییز هستند. البته در کنار این دو، ۷ دلیل دیگر آورده شده که شما را نسبت به خرید خانه در قصل پاییز ترغیب خواهد کرد.

رقابت کمتر در فصل پاییز

رقابت بازار املاک در فصل پاییز فروکش می کند، چراکه اکثر مردم فکر می کنند که فصل مناسب بازار املاک به پایان رسیده، این در حالیست که همچنان خانه های زیادی با قیمت مناسب در بازار موجود بوده و حتی در برخی موارد، لیست و فایل خانه ها به همان اندازه فصول بهار و تابستان است. به عبارت دیگر، پاییز در بازار املاک به معنای لیست های جدید و فایلهای قدیمیست که در فصلهای گذشته به فروش نرسیده است.

این قضیه شما را به یک موقعیت مذاکره جدید وارد می کند. از این رو خریداران باید در فصل پاییز آمادگی کامل برای ارایه پیشنهادات زیرقیمت را داشته باشند. به گفته برایان دیویس پژوهشگر بازار املاک و مدیر آموزشی موسسه اسپارک ، خیلی از فروشندگان شدیدا انگیزه دارند که تا پیش از آغاز تعطیلات ژانویه خانه خود را به فروش برسانند.

خستگی مفرط فروشندگان

برخی از فروشندگانی که خانه خود را از ابتدای بهار یا تابستان برای فروش اگهی کرده اند، همزمان با آگهی کردن مجدد خانه در فصل پاییز، اعتماد به نفس اولیه خود را از دست می دهند و بنابراین بعد از گذشت چند ماه از اولین آگهی و نبود مشتری و خریدار، این بار آمادگی کامل برای نشستن به پای میز مذاکره و اجرای معاملات جدی را خواهند داشت.

فروشندگانی که در ابتدا تصوراتی غیرواقعی درباره قیمتها داشتند، حالا دیگر تمایل بیشتری برای کاهش قیمتها دارند. به گفته توماس میلر مشاور املاک در واشنگتن، دلیل این مساله کاهش تعداد خریداران و در نتیجه تمایل بیشتر فروشندگان برای فروش است. به عبارت ئیگر آنها ترجیح می دهند که خانه خود را با قیمت پایینتری بفروشند تا اینکه بخواهند ۶ ماه دیگر نیز صبر کنند.

عزم فروشندگان برای فروش جدی تر است

البته باید در نظر داشته باشید که تمام فایلهای املاک در فصل پاییز، باقیمانده فصل تابستان یا بهار نیستند، بلکه پاییز برای برخی از فروشندگان دقیقا فصل فروش است، مثلا تا کنون مشغول ساخت خانه بوده اند و هم اکنون آنرا به اتمام رسانده و قصد فروش آن را دارند و یا شاید به خاطر یک شغل جدید مجبور به جابجایی به مکان دیگری هستند. به عبارت دیگر، فروشندگان خانه در فصل پاییز از عزم جدیتری برای فروش برخوردارند و برای مذاکره بیشتر و پذیرش قیمت پیشنهادی پایینتر نیز تمایل بیشتری دارند.

بهره گیری از مزایای تخفیف مالیاتی

به اعتقاد خریدارانی که اولین بار نسبت به خرید خانه اقدام کرده اند، اگرچه نمی توان هیچ جوره از  پرداخت مالیات فرار کرد، ولی زمانیکه صابخانه شوید می توانید از مزایای مالیاتی ان استفاده کنید

پاییز یکی از امن ترین فصول سال

ایا میدانستید که دزدها هم پیک زمانی دارند؟ بله همینطور است! به اعتقاد “سارا برون” متخصص ایمنی خانه، ماههای جولای و آگوست(اوایل تابستان) در اولویت زمان دزدی قرار دارند، بنابراین انتظار کشیدن برای حرید خانه در پاییز یک مزیت دیگر هم دارد، با این کار به شما می توئانید به راحتی با شرایط جدید وفق پیدا کرده و درباره خانه و همسایه ها نیز چیزهای زیادی بیاموزید. همچنین می توانید مسایل احتیاطی مانند نصب سیستم هشدار جدید تا پیش از آغاز فصل دزدی! را نیز در نظر بگیرید.

شما در مرکز توجه هستید

از آنجا که تابستان و بهار بهترین فصلهای خرید خانه هستند، بنابراین مشاوران املاک در این فصول مشغولتر از همیشه بوده و نمی توانند آنطور که باید به خواسته های شما توجه کنند. این مساله همچنین سایر مشاغل مرتبط با خانه را نیز در پی می گیرد.

بنابراین در فصل پاییز سایر خدمات املاکی مثل بنگاههای رهن و اجاره و دفاتر اسناد رسمی نیز از مشغله های تابستان فارغ شده و میتوانند به سرعت کار شما را انجام دهند.

همینطور در زمان نقل و انتقال اسباب و اثاثیه از آنجا که تابستان فصل شلوغ جابجایست مردم با تاخیر بیشتری از سوی موسسات مربوطه روبرو مشوند که این ریسک و مشکل در فص پاییز خیلی کمتر است.

بهره مندی از حراج های تابستانی

اکثر مردم علاقمندند که پس از جابجایی دوست داریم وسایل خانه و مبلمان را نیز  تغییر و ارتقا دهند.در همین راستا می توان با استفاده از حراج های هیجان انگیز تابستانی نه تنها از دست وسایل کهنه و قدیمی خلاص شد، بلکه نسبت به تغییر کامل دکوراسیون منزل نیز اقدام کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *