۶ اشتباهی که مردم هنگام خرید مبلمان مرتکب می‌شوند

تاریخ بروزرسانی : ۲۱ شهریور ۱۳۹۵

خرید مبلمان، یکی از پرهزینه‌ترین خریدهای خانوار محسوب می‌شود پس باید در این هزینه نهایت دقت را به خرج داد چرا که ممکن است خسارت‌های مالی زیادی را به شما تحمیل کند.

به گزارش ihome.ir جامع‌ترین وب‌سایت املاک کشور، در واقع، خرید مبلمان، پس از خرید خانه و اتومبیل، پرهزینه‌ترین خرید خانواده‌ها محسوب می شود. اگرچه خرید اشتباه مبلمان به بزرگی اشتباه در خرید یک خانه یا اتومبیل نیست اما به هرحال شما میلیونها تومان برای خرید مبلمان هزینه می‌کنید پس باید خیلی مراقب هزینه‌های خود باشید. ما در این گزارش به ۶ اشتباه رایجی که مردم در هنگام خرید مبلمان و لوازم دکوراسیون مرتکب می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

اشتباه نخست: درست اندازه‌گیری نمی‌کنید

اینکه فقط مبلمان خود را اندازه بگیرید تا ببینید آیا با فضای خانه متناسب است یا نه کافی نیست گرچه برای شروع بد نیست. اگر قصد خرید مبلمان بزرگ با اشکال غیرمتعارف دارید، علاوه بر فضای داخل خانه باید ابعاد راهروها و در ورودی را نیز مدنظر داشته باشید.

جالب اینجاست که شمار زیادی از مردم و حتی طراحان حرفه‌ای دکوراسیون و مبلمان اغلب با مبلمان‌هایی مواجه می‌شوند که حتی داخل آسانسور نمی‌روند. همچنین وقتی می‌خواهید ببینید که آیا ابعاد اجزای مبلمانی که قصد خرید دارید با ابعاد آسانسور، در و راه  متناسب است، طول، عرض و ارتفاع مبلمان را باید حتما درنظر گرفت.

این درحالیست که بسیاری از خریداران هرگز به این مساله توجه نمی‌کنند که این باعث تحمیل هزینه‌های مسخره به آنها خواهد شد.

giant02

اشتباه دوم: توجه نکردن به تناسب مبلمان جدید با سایر لوازم منزل

فارغ از اینکه فکر می‌کنید تا چه اندازه خانه خود را خوب می‌شناسید، اما وقتی وارد یک فروشگاه می‌شوید خیلی سخت است که تصمیم بگیرید وسایلی که پسندیده‌اید تا چه اندازه با سایر وسایلی که در خانه دارید هماهنگی دارد؟

پیشنهاد می‌شود از مدیر فروشگاه بخواهید یک کاتالوگ رنگ به شما بدهد تا آنرا به خانه بیاورید و با رنگ لوازم و مبلمان موجود خود مقایسه کنید.

Colorful-Furniture-Rubik’s-Box

اشتباه سوم: هماهنگ نبودن مبلمان با سبک زندگی

بسیاری از مردم هنگام خرید مبلمان هرگز به این مساله فکر نمی‌کنند که ممکن است این مبلمان با سبک زندگی خود، میهمانان و ساکنان خانه و حتی حیوانات خانگی آنها متناسب نباشد.

مثلا صندلی‌های دارای روکش ابریشمی اصلا برای حیوانات خانگی و کودکان مناسب نیست. همچنین باید توجه داشته باشید که مبلمان خریداری شده تا چه اندازه برای سبک زندگی شما، حتی برای سالهای آینده مناسب است. هرگز به این فکر نکنید که حالا این مبلمان را می‌خرید و دو سال بعد آن را عوض می‌کنید.

اشتباه چهارم: عجله!

مردم اغلب برای یافتن خانه ماه‌ها و برای خرید خودرو هفته‌ها جست‌و جو می‌کنند اما برای خرید مبلمان چند ساعت هم وقت نمی‌گذارند.

این زمان برای یک خرید احساسی نیست پس باید دستکم یک روز کامل برای گشتن و تصمیم‌گیری زمان بگذارید. جالب اینجاست که بسیاری از ما بدون آنکه متوجه باشیم در خرید مبلمان عجله می‌کنیم.

اشتباه پنجم: فکر نکردن به تعمیرات

بسیاری از اجزای مبلمان‌های جدید نیازمند مراقبت‌های بیشتری هستند. اگر در مبلمان شما از چوب استفاده شده باشد، حتما از فروشنده رنگ متناسب با آن چوب را نیز بگیرد. همچنین از فروشنده درباره عمر و نحوه تمیز کردن آن پرس و جو کنید و بپرسید با چه موادی نباید آن‌را تمیز کنید. خیلی مواقع، محصولات پاک کننده ممکن است مبلمان چوبی را به کلی نابود کنند.

اشتباه ششم: فریب پیشنهادات ویژه و اقساط را می‌خورید

شاید این مساله از چیزی که تصور می‌کنید دشوارتر باشد. بسیاری از خریداران با یک بودجه مشخص وارد فروشگاه می‌شوند. برخی فروشگاه‌ها مبلمان را با اقساط بدون بهره یا چک کارمندی به خریداران می‌دهند که البته این مساله هم می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌های نهایی شما شود. همچنین نباید به هزینه‌های آتی هم بی توجه بود. این هزینه‌ها شامل هزینه حمل، گارانتی، تعمیرات و… می‌شوند.

ترجمه: محسن عارفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *