گیاه مناسب اتاق خواب ، این 6 گلدان را در خوابگاه فراموش نکنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

گیاهان خانگی:  دانشگاه قبول شده اید و می خواهید به خوابگاه بروید؟ پس حداقل یک گیاه را با خودتان ببرید. گیاهان می توانند رفتن از خانه به خوابگاه را از جهات مختلفی آسان کنند. کارشناسان قبول دارند که داشتن گیاه، همان مزایای داشتن حیوان خانگی را دارد. افرادی که گیاه دارند احساس تنهایی نمی کنند ، خوش بین تر هستند و بهتر با استرس مقابله می کنند. به علاوه ، دیدن گیاهان بسیار زیباست! و فراموش نکنید که گیاهان می توانند سموم را نیز از هوا پاک کنند.

اما گیاه خود را با دقت انتخاب کنید. اتاق های خوابگاه برای گیاه نخل به اندازه کافی بزرگ نیستند و صادقانه بگویم ، احتمالا در دانشگاه وقت زیادی برای مراقبت از گیاه صرف نمی کنید. بهترین گیاهان در خوابگاه آن هایی هستند که تاثیرگذارند اما بی توجهی را نیز تحمل می کنند.

به نظرتان کار سختی است؟ اصلا این طور نیست. چون ما این کار را برایتان انجام داده ایم و با لیست کوتاهی از گیاه مناسب اتاق خواب آشنایتان می کنیم. درادامه همراه با ihome.ir باشید.

گیاه مناسب اتاق خواب

گیاه عنکبوتی : یک گیاه آویزانی عالی

گیاهان عنکبوتی به عنوان گیاه مناسب اتاق خواب واقعا جذاب هستند، تا حدی به دلیل برگ های ظریف و راه راه سبز و سفید آن ها که از یک مرکز مشترک رشد می کنند. (گیاه وسط را در عکس بالا ببینید.) اما این همه چیز نیست. این گیاهان در انتهای ساقه های بلند و انعطاف پذیرشان، گیاهچه های کوچکی را پرورش می دهند. اگر گیاه عنکبوتی را در یک سبد آویزان قرار دهید ، گیاهچه های کوچک در تمام قسمت ها مانند تزئینات کریسمس روی درخت، بر روی ساقه های ظریف آویزان می شوند. با بیشتر شدن ریشه ها ، می توانید آن ها را بچینید و برای هم اتاقی هایتان در گلدان بکارید. دو بار در ماه آب دادن، آن ها را سبز و شاد نگه می دارد.

گیاه مناسب اتاق خواب

گیاه زامیفولیا : گیاهی همیشگی و بی عیب

اگر در مراقب از گیاهان مهارت کافی ندارید، به یک “گیاه فولادی” احتیاج دارید تا در اتاق خوابگاهتان دوام بیاورد. خب ، یک مورد به نام زامیفولیا برای شما پیدا کرده ایم. این یک گیاه مناسب اتاق خواب زیباست. زامیفولیا گیاهی کلاسیک و رایج و به صورت عمودی است و برگ های براق به اندازه یک دست دارند. گیاه زامیفولیا رشد آهسته دارد و از گلدان خود بیشتر و بزرگ تر نمی شود، حتی اگر آن را از سال اول تا دکتری نگه دارید و می توان گفت خراب نمی شوند. زامیفولیا تا وقتی که حداقل کمی آفتاب غیرمستقیم داشته باشد و به آن بیش از حد آب ندهید، مانند یک گیاه مصنوعی ، به زیبایی در گلدان خود می نشیند.

بیشتر بخوانید: گیاهان آپارتمانی بادوام ، 7 گیاه زیبا برای خانه تازه کارها !

گیاه مناسب اتاق خواب

گیاه سانسوریا : گیاهی که به نور کم نیاز دارد.

گیاهان سانسوریا با داشتن برگ های سفت و به شکل شمشیر ، بسته به نوع شان می توانند کوتاه تر از اردک یا بلندتر از قد شما باشند. این گیاهان دارای برگ های سبز و گاهی با حاشیه زرد رنگ هستند. شما زیبایی این گیاهان را تحسین می کنید اما هرگز حدس نمی زنید که به این اندازه زمخت باشند تا بتوانند زنده بمانند و حتی در خوابگاه و فقط با آب دادن گاه به گاه رشد کنند. اگر فضایتان کم نور است ، نگران نباشید. گیاه سانسوریا کاملاً در سایه خوشحال است و نمونه هایی شناسایی شده اند که هفته ها در کمد بودند اما زنده مانده اند. گیاه سانسوریا خود را در فضایی بگذارید تا بتوانند تحسین شوند ، سموم هوا را از بین ببرند و دکوراسیون شما را جذاب کنند.

گیاه مناسب اتاق خواب

گیاه پول : گیاه خوش شانسی

شایعه شده است که درخت پول برای صاحب خود شانس و موفقیت می آورد و کدام دانشجویی است که از هر کدام از آن ها نخواهد؟ این گیاه در فنگ شویی به دلیل ایجاد انرژی مثبت در فضا شهرت دارد. در هر صورت این گیاه مناسب اتاق خواب یک انتخاب عالی است زیرا نیاز به مراقبت کمتری دارد و فضا را زیبا می کند.  شما می توانید ساقه های این گیاه را با هم گره بزنید تا ظاهری عجیب مانند “بونسای گرمسیری” داشته باشد. این گیاه به نگهداری کمی نیاز دارد.

گیاه مناسب اتاق خواب

پوتوس : یک گیاه آبشاری عالی

آیا “گیاه آپارتمانی” به معنی توده ای از شاخ و برگ های رونده است؟ ما پوتوس را به عنوان گیاه مناسب اتاق خواب به شما معرفی می کنیم، احتمالا ساده ترین گیاهی که می توانید در کل دنیا داشته باشید و قطعاً یکی از جذاب ترین آن ها. پوتوس گیاهی رونده است با برگ هایی مانند قلب های سبز و در صورتی که فراموش نکنید به آب بدهید ، پژمرده نمی شود. این گیاه در آفتاب غیر مستقیم یا سایه رشد می کند و در لیست گیاهان ناسا قرار دارد که می تواند به تمیز کردن و از بین بردن هوای کثیف داخل خانه کمک کند.

بیشتر بخوانید: محبوب ترین گل های آپارتمانی ، این 20 گیاه برای هر خانه ای مناسب است!

آلوئه ورا : گیاهی پرطراوت و شاداب

آلوئه ورا گیاهی است که از بین بردن آن سخت تر از زنده نگه داشتن آن است. برگ های تیز و عمودی آن ، باریک و بلند و گوشتی هستند ، زیرا آلوئه ورا آب را آن ها ذخیره می کند. این بدان معنی است که آلوئه ورا در هفته های امتحان نهایی، زمانی که رسیدگی به آن را فراموش می کنید رشد می کند. دو بار در ماه به آن آب بدهید. آلوئه ورا به کود نیاز ندارد، هرس لازم ندارد و فقط زهکشی عالی و مقداری آفتاب می خواهد. اگر یک تکه آلوئه ورا را بشکنید ، می توانید از ژل خنک داخل آلوئه ورا برای کاهش درد بریدگی ها و سوختگی های جزئی از جمله آفتاب سوختگی استفاده کنید، این گیاه مناسب اتاق خواب را حتما تهیه کنید و  از آن استفاده کنید.

 * در مطالب بعدی شما را با گیاهان خانگی بیشتری آشنا می کنیم، پس برای آشنایی و اطلاع از نحوه ی نگهداری انواع گیاهان خانگی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: thespruce | مترجم: حدیث حقیقت | ترجمه شده در تحریریه ihome

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *