گیاهان آپارتمانی سایه نشین ، 12 گیاهی که در تاریکی زنده می مانند!

تاریخ بروزرسانی : ۵ آذر ۱۳۹۸

گیاهان خانگی: گیاهان آپارتمانی که در این مطلب معرفی می شوند، با هر نوری که در خانه دارید کنار می آیند و نیازی نیست به فکر تامین نور بیشتر برای سلامت آنها باشید. هر زمان که تصمیم گرفتید گیاهان بیشتری در خانه داشته باشید، لیستی که ihome.ir به شما از گیاهان آپارتمانی سایه نشین معرفی می کند را همراه خود داشته باشید.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

شامادورا

این گیاه که به نام نخل شامادورا نیز معروف است، انعطاف زیادی دارد. این گیاه از جمله محبوب ترین گیاهان آپارتمانی سایه نشین است که در هر فضایی از خانه زنده می ماند.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

سیکاس

اگر همیشه آرزو داشته اید که یک نخل را در دکوراسیون منزل خود نگهداری کنید، باید گفت دیگر این انتظار به پایان رسیده است. گیاه سیکاس می تواند این آرزو را به حقیقت تبدیل کند. البته ارتفاع این گیاه زیاد نیست ولی ظاهر زیبایی دارد و به علاوه نگهداری اش هم ساده است.

آگلونما صورتی

این گیاه زیبا با برگ های صورتی و سبز یکی از گیاهان آپارتمانی سایه نشین مناسب با نگهداری کم برای فضای آپارتمانی شماست.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

فیکوس بنجامین

این گیاه رشد زیادی دارد و در هر فضایی که قرار داده شود، زندگی را در آن بخش به جریان می اندازد. این گیاه به هرس کم و آبیاری منظم نیاز دارد.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

پوتوس ابلق

رشد این گیاه به صورت پیچکی است و می تواند در بدترین شرایط هم رشد کند. کاشت این گیاه در باغچه ممکن است باعث خفگی و از بین رفتن گیاهان هم جوار خود شود ولی برای فضای داخلی خانه ایده آل به شمار می رود.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

دیفن باخیا

نور فیلتر شده برای این گیاه بهتر است. بهتر است در فصل بهار و تابستان که گیاه در حال رشد و تولید برگ های لطیف و نو است، از یک پرده نازک به عنوان حائلی بین دیفن باخیا و نور خورشید استفاده کنید و از یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی سایه نشین در منزل خود لذت ببرید.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

دراسنا

برگهای نیزه ای این گیاه به سمت بالا رشد می کنند و در کناره های آنها می توانید خطوط باریک قرمز رنگی را روی برگها مشاهده کنید که زیبایی بی نظیری به گیاه می بخشد. نور مستقیم آفتاب ممکن است باعث آسیب به برگ ها شود، پس بهتر است شرایط نور و سایه را برای آن تامین کنید.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

گندمی

سازگاری این گیاه باعث شده است که به یکی از گیاهان راحت برای رشد و نگهداری تبدیل شود و محبوبیت بسیاری پیدا کند. این گیاه را می توانید به راجتی تکثیر کنید و به دیگران هدیه بدهید. این گیاه در برابر بی توجهی مقاومت می کند و در نور غیر مستقیم خورشید دوام می آورد.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

فیلودندرون برگ قلبی

این گیاه یکی از محبوب ترین انواع گیاهان آپارتمانی سایه نشین است که به نور کم فضا مقاوم است ولی باید آن را هرس کنید تا به صورت یک تک ساقه بلند در نیاید.

بروملید

تصور نمی کردید گیاهان استوایی در لیست گیاهان کم نور قرار داشته باشند؟ گیاه بروملید می تواند در نور فلوسنت زندگی کند و حتی فضای مرطوبی مانند سرویس بهداشتی و حمام را هم تحمل می کند.

گیاهان آپارتمانی سایه نشین

آگلونما

این گیاه یکی از بادوام ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود و نیاز به نور زیادی ندارد. تنها نیاز آگلونما این است که سالی یک تا دوبار تغذیه شود و برای افرادی که می خواهند نگهداری از گیاهان آپارتمانی سایه نشین را شروع کنند، مناسب خواهد بود.

سانسوریا

گیله سانسوریا بسیار با دوام است و به راحتی نگهداری می شود. هر چه نور بیشتر باشد، رشد آن بیشتر می شود ولی شرایط تاریک را هم تحمل می کند. آبیاری بیش از حد این گیاه باعث از بین رفتن ریشه آن می شود.

شما به ما بگویید…
اگر شما هم اطلاعات بیشتری در رابطه با گیاهان آپارتمانی دارید، آن را با ما و سایر مخاطبان ihome از طریق دیدگاه های پایین همین مطلب میان بگذارید.

 * در مطالب بعدی شما را با گیاهان خانگی و چیدمان گلدان بیشتری آشنا می کنیم، پس برای آشنایی و اطلاع از نحوه ی نگهداری انواع گیاهان خانگی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ housebeautiful | مترجم: صدف حقیقت | در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *