گل مصنوعی، با این ترفندها گلدان هایتان را طبیعی جلوه دهید!

تاریخ بروزرسانی : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

گل مصنوعی به عنوان یکی از کارآمدترین محصولات تزیینی برای خانه افرادی است که به دلایل مختلف امکان نگهداری و مراقبت از گیاهان و گل های طبیعی را ندارند. در این مطلب قصد داریم شما را با ترفندهای طبیعی جلوه دادن گل های مصنوعی آشنا کنیم.

دکوراسیون داخلی: صحبتی در مورد استفاده از گیاهان طبیعی در فضای خانه وجود ندارد. ولی به برخی دلایل همه افراد قادر به نگهداری از این گیاهان در خانه خود نیستند؛ به مسافرت های طولانی و مکرر می روند، حیوانات خانگی آنها گیاهخوار است و یا حتی نگهداری و مراقبت از آنها را نمی دانند. اگر در یکی از این دسته ها هستید، نا امید نشوید. ihome.ir برای شما پیشنهاد دیگری دارد: گیاهان و گل مصنوعی را با نکات و حقه های جدید طبیعی جلوه دهید.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

گیاهان مصنوعی را حضوری انتخاب کنید.

بعد از اینکه تصمیم گرفتید از گل مصنوعی استفاده کنید، قبل از خرید آنها، در صورت امکان به صورت حضوری به سراغ این اجناس بروید. مهم است که از نزدیک رنگ برگ و ساقه های آنها را ببینید و بافت و کیفیت شان را بررسی کنید تا متوجه شوید تا چه اندازه طبیعی به نظر می رسد.هرچند قیمت بیشتر نشان دهنده کیفیت بهتر است، ولی همیشه هم اینطور نیست! اگر در فروشگاه های اینترنتی یا هر روش آنکلاین دیگری، کالایی را دیدید که در تصویر زیبا به نظر رسیده و قیمت مناسبی هم دارد، هیچ تضمینی نیست که با دیدن آن از نزدیک بتواند توقعات شما را برآورده کند.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

به دنبال درجه رنگی های طبیعی و برگ و رگبرگ های شبیه سازی شده به حالت واقعی بگردید. حتی گیاهان طبیعی که یک رنگ دیده می شوند هم کاملا به صورت درجه رنگی تکی نخواهند بود. در سایه ساقه و برگ ها تفاوت هایی وجود دارد.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

البته برخی از گیاهان مصنوعی هم کاملا به صورت متناقضی رنگ بندی شده اند که با واقعیت کاملا متفاوت هستند و شبیه به برگ خشک شده به نظر می رسند. به این جزییات توجه کنید.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعیطبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

در مورد گل مصنوعی ساقه ها اهمیت بسیاری دارند چرا که درست در همین قسمت است که غیرواقعی بودنشان بر ملا می شود. بافت و رنگ ساقه ها را بررسی کنید تا نزدیکتر به واقعیت ساخته شده باشند.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

شما می توانید با استفاده از مواردی که ذکر می شود، ساقه های گیاهان مصنوعی خود را تا هر اندازه هم که طبیعی به نظر برسند، به واقعیت شبیه تر کنید.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

حتی چنانچه برخی از اجناس بسیار تقلبی و غیرطبیعی هستند، می توانید قسمت های پسند نشده تان را برش بزنید. مانند آنچه در تصویر مشاهده می کنید، گیاه آلوئه ورای مصنوعی از قسمت ذکر شده، قطع شده است. اگر هم نتوانستید این قسمت را جدا کنید، کمی فکر کنید که آیا می توان آن را بین دیگر شاخ و برگ ها پنهان کرد؟ اگر جواب مثبت است که در خریدش شک نکنید!

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

ساقه های گل های مصنوعی را رنگ بزنید.

حتی اگر هم که خود را هنرمند ندانید، از این مورد به راحتی نگذرید. با رنگ کردن ساقه های غیرطبیعی گیاهات مصنوعی می توانید رنگ و بافت بیشتری به آنها اضافه کنید. این روش از آنچه فکر می کنید هم راحت تر است. کمی رنگ سبز و قهوه ای از رنگ آکریلیک برداشته و روی ساقه بزنید. بعد از رنگ لایه اول، برای اینکه بافت بیشتری به ساقه بدهید، رنگ دوم را که می تواند قهوه ای روشن و زرد باشد را به آن اضافه کنید. (برای اینکه به شکل واقعی نزدیکتر شود، نمونه طبیعی آن را با دقت بیشتری بررسی کنید). با ترکیب کردن رنگ ها بصورت دکوپاژ شده، ظاهر ساقه به کلی تغییر می کند.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

بعد از رنگ اولیه، صبر کنید تا گل مصنوعی کاملا خشک شود و سپس رگه های لایه دوم را اضافه کنید. در مورد برگ ها هم می توانید این روش را پیش بگیرید ولی بدانید که این کار سخت تر خواهد بود. پس اگر دستی در هنر دارید، به سراغ رنگ کردن برگ های گیاهان مصنوعی تان بروید.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

بگذارید گلدان ها همه توجه را به خود جلب کنند.

حتی اگر گیاهان و گل مصنوعی تان را با قیمت ارزان خریده باشید، لایق گلدان های زیبا هستند. خصوصا اگر فرم، رنگ و جنس متفاوت و خاصی داشته باشند، نتیجه بهتری حاصل می شود. این نکته یک حقه کوچک است که با ایجاد جذابیت در گلدان، می توانید چشم ها را از توجه کردن به گیاهان مصنوعی به سمت ظرف نگهدارنده شان تغییر جهت بدهید.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

گلدان های مصنوعی را از خاک طبیعی پر کنید.

اگر از خاک و متریال ارگانیک و واقعی برای پر کردن گلدان گیاهان مصنوعی استقاده کنید، کسانی که آنها را نگاه می کنند، در غیر طبیعی بودنشان شک خواهند کرد. برای کاکتوس ها از سنگریزه و ماسه استفاده کنید.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

گیاهان مصنوعی را از حالت قریبنه خارج کنید.

زمانی که همه چیز کاملا قرینه باشد، از دور هم داد می زند که من غیرطبیعی هستم! پس گل های مصنوعی خود را به شکل قربنه در نیاورید. در گیاهان برگی می توانید برخی شاخ و برگ ها را حذف کنید تا این قرینگی از بین برود. وقتی آن را در فضا قرار می دهید، قسمت پرحجم تر از برگ را به سمت نور بچرخانید. در گیاهان گوشتی هم کمی برگ ها را مانند تصویر خم کرده و انحنا بدهید تا ظاهر قرینه اش از بین برود.

زمانی هم که چند نوع گیاه را کنار هم قرار می دهید، چیدمان قرینه را از ذهن بیرون کنید.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

گیاهان مصنوعی و طبیعی را با هم به نمایش بگذارید.

هنرمندان فریبکار می دانند که بهترین روش فروش هنرهای دروغین شان ترکیب کردن آنها با کمی واقعیت است. این نکته در مورد چیدمان گیاهان مصنوعی هم صدق می کند! می توانید یک گیاه واقعی را در کنار گیاهان مصنوعی قرار دهید یا یک گیاه که با مراقبت بسیار کم زندگی سالمی دارد، را در کنار انواع مصنوعی بکارید. در تصویر گیاه سانسوریا روی بلندگو طبیعی ولی باقی گیاهان روی طمین مصنوعی هستند.

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

برای اینکه جهت استفاده از گیاهان طبیعی هزینه کمتری متقبل شوید، نوبت بعدی که درخت و درختچه های حیاط تان را هرس می کنید، یکی از شاخه ها را برداشته و در ترکیب با گیاهان  مصنوعی در گلدان قرار دهید. بعد از خشک شدن شاخه گیاه طبیعی، آن را با گیاهان دیگر عوض کنید، به همین سادگی!

طبیعی جلوه دادن گیاهان مصنوعی

گیاهان مصنوعی را در کنار پنجره ها قرار دهید.

یک قانون ساده را بدانید: نقطه ای از خانه را انتخاب کنید که اگر این گیاهان واقعی بودند، زندگی در آنجا را متحمل می شدند. این قانون به این معنی است که این فضا باید نور خوب داشته و آنقدری دور از دسترس نباشد که آبیاری برای شما دشوار به نظر برسد.

در بهترین حالت گیاهان باید در فضایی قرار داشته باشند که از طرف شما هم بتوانند به خوبی مورد بررسی قرار گیرند. برای مثال گوشه ای از شلف دیوار یکی از فضاهای مناسب است.

در مطالب بعدی شما را با  سایر ترفندهای دکوراسیون منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: ehow | نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *