گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی ، اینگونه خانه دار شوید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

پرسش و پاسخ: رویای رسیدن به خانه و یا صاحب خانه شدن در ذهن تمامی کسانی که تا به حال طعم آن را نچشیده اند وجود دارد. اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود، احتمال آن که کسی بتواند به راحتی خانه مورد علاقه خود را خریداری کند تقریبا به حداقل می رسد. در این میان یکی از راه های پرطرفدار که به کمک افراد می آید استفاده از تسهیلات بانک ها و دریافت وام مسکن است. امروزه علاوه بر بانک مسکن، بانک های دیگری نیز تسهیلاتی در رابطه با خرید مسکن به سپرده گذاران ارائه می دهند که با رعایت شرایط و قوانینی می توان به راحتی به آنها دست یافت.

در این میان بانک ملی از اواخر سال 96 تسهیلات مربوط به دریافت وام مسکن را به صورت رسمی در میان خدمات خود قرار داده است. به همین دلیل نیز در این مطلب از ihome.ir تصمیم داریم به موضوع گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی بپردازیم و هر آنچه در این زمینه باید بدانید را برایتان شرح دهیم.

وام مسکن بانک ملی

به طور کلی باید گفت که شرایط گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی به این شکل است که سود آن 17.5 درصد و دوره بازپرداختش نیز با سقف 12 سال خواهد بود. برای گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی مانند بانک مسکن لازم است که حساب ویژه ای به اسم حساب سپرده گذاری خاص گواهی مسکن افتتاح نمایید. این حساب تقریبا چیزی شبیه به حساب سپرده گذاری کوتاه مدت معمولی است که تسهیلاتی را به شما اعطا کرده و هم به سپرده گذاری شما سودی ارائه می شود. طرح ویژه مسکن بانک ملی شرایطی را برای سپرده گذاران فراهم می کند که طی آن بر اساس میزان سپرده و مدت ماندگاری آن سپرده در حساب، اوراق حق تقدم دریافت تسهیلات خرید مسکن به فرد متقاضی ارائه می شود.

بیشتر بخوانید: وام مسکن جوانان‌ ، همه آنچه که از فرآیند دریافت آن باید بدانید!

گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی

طرح های سه گانه وام مسکن بانک ملی

برای تسهیلات وام مسکن در بانک ملی سه طرح وجود دارد که با توجه به شرایط اقتصادی افراد و میزان وامی که خواهان دریافت آن هستند شکل گرفته است. بر اساس اطلاعیه های موجود در منابع اطلاع رسانی بانک ملی طرح ها به این شرح هستند:

طرح شماره یک تسهیلات وام مسکن در بانک ملی :

 • حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب: 160/000/000
 • حداقل مدت سپرده سرمایه گذاری: یک ماه
 • نرخ سود متعلقه به سپرده: 10 درصد
 • مبلغ حداقل سپرده برای تخصیص یک سهم اوراق: به ازای هر 182 میلیون ریال یک سهم اوراق به صورت ماهیانه

طرح شماره دو تسهیلات وام مسکن در بانک ملی :

 • حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب: 160/000/000
 • حداقل مدت سپرده سرمایه گذاری: سه ماه
 • نرخ سود متعلقه به سپرده: 12 درصد
 • مبلغ حداقل سپرده برای تخصیص یک سهم اوراق: به ازای هر 223 میلیون ریال یک سهم اوراق به صورت ماهیانه

طرح شماره سه تسهیلات وام مسکن در بانک ملی :

در این طرح شما با افتتاح یک حساب پنج هزار تومانی شروع می کنید. بانک در این حالت متعهد می گردد که برای شما سود 10 درصدی تعیین کرده و ارائه دهد. اوراق تسهیلات نیز بر اساس امتیازی که موفق به کسب آن می شوید و همین طور منابع مالی خود ارائه می گردد. لازم به ذکر است امتیازی که موفق به کسب آن می شوید بستگی به میزان سپرده گذاری و مدت زمان ماندگاری آن دارد.

بیشتر بخوانید : وام مسکن زوجین ، از شرایط تا امکان افزایش همه چیز اینجاست!

گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی

اعتبار زمان اوراق

بر اساس توضیحات خود بانک ملی اوراق صادره از تاریخ صدور به مدت 2 سال دارای اعتبار هستند. حداثکر یک ماه بعد از پایان مهلت انقضا اوراق یاد شده امکان دریافت تسهیلات مسکن از راه شعبه بانک میسر می شود. بعد از پایان مهلت مذکور بانک دیگر هیچ گونه تعهدی در قبال دارنده اوراق نخواهد داشت.

گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی

سقف فردی تسهیلات در مناطق مختلف کشور

بانک ملی اطلاع رسانی کرده است که:

 • در شهر تهران به ازای هر واحد مسکونی به صورت انفرادی 600 میلیون ریال و برای زوجین یک میلیارد ریال
 • شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و مراکز استان ها به ازای هر واحد مسکونی به صورت انفرادی 500 میلیون ریال و برای زوجین 800 میلیون ریال
 • سایر مناطق شهری به ازای هر واحد مسکونی به صورت انفرادی 400 میلیون ریال و برای زوجین 600 میلیون ریال

بیشتر بخوانید: شرایط انتقال وام مسکن به شهرستان ، از قوانین آن چه میدانید؟!

گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی

حالا شما به ما بگویید:

اگر شما هم تجربه و اطلاعات مفیدی از نحوه گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی دارید برای غنی تر شدن هر چه بیشتر این مطلب آن را از طریق دیدگاه های پایین همین مطلب با ما و سایر مخاطبان ihome.ir در میان بگذارید. بیش از بیش منتظر نظرات و پیشنهادات توسعه دهنده ی شما برای راهنمای معاملات مسکن هستم.

در مطالب بعدی شما را با اسرار بیشتری از گرفتن وام خرید مسکن از بانک ملی آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از جامع ترین اطلاعات و اخبار مسکن ایران و جهان چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *