گرانترین و لوکس ترین خانه ها در 27 کشور دنیا را ببینید!

نویسنده : فائزه برمخ شاد | تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۶

خانه و منزل یکی از مهمترین موارد زندگی در سراسر دنیا به شمار می رود. هر کسی در هر کشوری که زندگی می کند، یکی از اصلی ترین اهداف خود را خرید خانه و تهیه سرپناه می داند. در سرزمینه ای مختلف افراد با سطح درآمدهای متفاوت ساکن هستند. وضعیت اقتصادی آن ها در نوع منزل نیز نمود پیدا می کند و هر کسی توان مالی بیشتری داشته باشد، خانه بزرگتر و بهتری در اختیار خواهد داشت.

به گزارش مجله خبری ihome.ir به نقل از روزیاتو، در این میان برخی از افراد سطح درآمد بسیار بالایی دارند و به اصطلاح در طبقه مرفه جامعه قرار می گیرند. ثروتمند بودن در هر کشور با توجه به وضعیت معیشتی آن سرزمین متفاوت است و به شکلی ویژه تعریف می شود. حال سوال اینجاست که با توجه به نکات گفته شده، بهترین خانه هایی که می توان در کشورهای مختلف خریداری نمود کدام هستند؟

یک پایگاه بین المللی معتبر، لیستی از گرانترین و بهترین خانه ها در ۲۷ کشور مختلف را تهیه کرده و به اشتراک گذاشته است. در این فهرست منازلی لوکس و خارق العاده از کشورهایی نظیر روسیه تا سرزمین هایی مانند کاستاریکا به چشم می خورند. دعوت می کنیم آن ها را ببینید و تا پایان همراه باشید.

آندورا

این عمارت ۶ اتاق خوابه که در کوه های کشور آندورا قرار گرفته، در حال حاضر ۲۹٫۹ میلیون دلار (۱۱۲ میلیارد تومان) قیمت دارد. در اطراف خانه نیز ساختمان های متعددی مانند محل نگهداری اسب وجود دارد. فاصله عمارت با پیست های اسکی نیز چندان زیاد نیست.

استرالیا

این عمارت ۷۵ میلیون دلاری (۲۸۱ میلیارد تومان) کیلومترها خارج از شهر سیدنی قرار گرفته و چهار نسل از یک خانواده مالک آن بوده اند. خانه یاد شده دارای هفت عدد اتاق خواب است و برای خودش ساحل اختصاصی دارد.

باهاما

شما می توانید این عمارت زیبای کارائیب را با قیمت ۲۹ میلیون دلار (۱۰۹ میلیارد تومان) خریداری کنید. خانه چهار خوابه مذکور در منطقه «لیفورد کِی» قرار گرفته و ساحل اختصاصی ۱۰۸ متری و خانه ای خصوصی برای میهمان ها در آن دیده می شود.

باربادوس

این عمارت عظیم ۲۰ اتاق خوابه، بیش از ۱۲۵ میلیون دلار (۴۶۹ میلیارد تومان) قیمت دارد. شما می توانید در پارکینگ خانه ۱۸ عدد خودرو را جای دهید. سالن ماساژ، باشگاه سلامتی و کافی شاپ نیز در آن به چشم می خورد.

برزیل

سائو پائولو یکی از گرانترین شهر های جهان به شمار می رود. بنابراین تعجبی ندارد که خرید یک ساختمان ۴ اتاق خوابه برای شما ۲۰٫۸ میلیون دلار (۷۸ میلیارد تومان) هزینه داشته باشد. شما با خرید این عمارت ۱۸۶۹ متر فضا از جمله اتاق ناهارخوری و کتابخانه ای بزرگ را در اختیار خواهید داشت.

کانادا

این خانه ۴۸ میلیون دلاری (۱۸۰ میلیارد تومان) یکی از بزرگترین عمارت های نزدیک به آب به شمار می رود. فضای ۹۳۰ متر مربعی، مناظر زیبای اقیانوس و سروهای قد کشیده زیبا، مکانی رویایی را پدید آورده اند.

شیلی

مناظری که این خانه ۵ اتاق خوابه پیش روی چشمان شما قرار می دهد، در نوع خود بی نظیر است. این عمارت در میان پارک پومالین قرار گرفته و ۱۰٫۵ میلیون دلار (۴۰ میلیارد تومان) قیمت دارد.

چین

خانه ۵۸ میلیون دلاری (۲۱۸ میلیارد تومان) و سه طبقه در شهر پکن، دارای ۶ اتاق خواب و سه سالن نشیمن است.

کاستاریکا

این عمارت سه بخشی جنگلی متعلق به مل گیبسون بازیگر سرشناس سینماست. شما می توانید آن را در تپه های بالای اقیانوس آرام پیدا کنید. قیمت این خانه ۲۹٫۷ میلیون دلار (۱۱۱ میلیارد تومان) اعلام شده است.

فرانسه

اگر شما به دنبال خانه ای کاملا متفاوت می گردید، این عمارت انتخاب مناسبی خواهد بود. در نظر داشته باشید که قیمت خانه بسیار سرسام آور بوده و در حدود ۳۹۰ میلیون دلار (۱۴۶۳ میلیارد تومان) برآورد می شود. خانه حبابی که در شهر کن واقع شده، یکی از خاص ترین بناهای جهان به شمار می رود.

آلمان

این عمارت ۲۰ اتاق خوابه و رویایی در شهر مونیخ آلمان، دارای سالن ماساژ و مرکز ورزشی است و قیمت آن ۲۱٫۴ میلیون دلار (۸۰ میلیارد تومان) اعلام شده است.

یونان

این عمارت ۷ اتاق خوابه در آرگولیس، از طریق سه ساحل به صورت اختصاصی به آب های شفاف خلیج سارونیک دسترسی دارد. این خانه ۲۱٫۳ میلیون دلار (۸۰ میلیارد تومان) قیمت گذاری شده است.

هند

این ویلا که در کشور هند قرار گرفته، ۲۹٫۸ میلیون دلار (۱۱۲ میلیارد تومان) قیمت دارد و درون آن ۵ عدد اتاق خواب دیده می شود. کف های سنگ مرمر، بخش خدمه، ورودی مدور و استخر، از دیگر ویژگی های خانه هستند.

ایرلند

در مرکز این عمارت ۲۰۲۳ هکتاری ساختمانی متعلق به قرن ۱۸ به چشم می خورد. شما با پرداخت ۲۹٫۹ میلیون دلار (۱۱۲ میلیارد تومان)، تمام زمین ها، خانه و ۷ ساختمان دیگر را در اختیار خواهید داشت.

ایتالیا

این خانه که زمانی محل اقامت دوک بزرگ توسکانی بوده، اکنون ۶۹٫۲ میلیون دلار (۲۶۰ میلیارد تومان) قیمت گذاری شده است.

ژاپن

شما برای خرید این خانه ۴ اتاق خوابه در توکیو باید ۹ میلیون دلار (۳۴ میلیارد تومان) هزینه کنید. دورن این بنای مدرن حیاطی داخلی وجود دارد که از نور طبیعی خورشید بهره می برد.

مکزیک

در میان منطقه طبیعی حفاظت شده یونسکو، ساختمانی لوکس به چشم می خورد که با صدها هکتار زمین سرسبز احاطه شده است. این عمارت ۳۰ میلیون دلاری (۱۱۲ میلیارد تومان) ۱۳ اتاق خواب دارد که در ۵ ویلا پخش شده اند.

موناکو

این پنت هاوس ۵۵٫۴ میلیون دلاری (۲۰۸ میلیارد تومان) ۴ عدد اتاق خواب دارد و در آن گاردن روفی بسیار بزرگ دیده می شود.

نروژ

این عمارت لوکس سه طبقه مناظری دیدنی را در جزیره نسویا پیش روی چشمان شما قرار می دهد. طراحی اتاق ها بر عهده ورساچه بوده است. یک پارکینگ خصوصی نیز در این خانه ۶٫۷ میلیون دلاری (۲۵ میلیارد تومان) دیده می شود.

فیلیپین

این بنا در یکی از زیباترین جزایر فیلیپین ساخته شده و بخشی از مجموعه اقامتی آمانپولو به شمار می رود. شما می توانید با پرداخت ۱۲ میلیون دلار (۴۵ میلیون دلار) این خانه زیبا را خریداری نمایید.

روسیه

این خانه بیرون از شهر مسکو قرار دارد و ۸۰ میلیون دلار (۳۰۰ میلیارد تومان) قیمت گذاری شده است. نمای داخلی شاهانه آن نظر هر کسی را به خود جلب می کند. ورودی مدور، استخر داخلی و جاده اختصاصی از دیگر ویژگی های آن به شمار می رود.

آفریقای جنوبی

موقیعت حرف نخست را در زیبایی این خانه ۱۰ میلیون دلاری (۳۸ میلیارد تومان) می زند. شما می توانید صحنه های زیبای طبیعی را در «کِیپ غربی» شاهد باشید.

اسپانیا

شما در نگاه نخست مجذوب این خانه ۸۵ میلیون دلاری (۳۱۹ میلیارد تومانی) خواهید شد. در این عمارت ۱۰ عدد اتاق خواب، ۱۷ حمام، سینمای خصوصی، اتاق پزشکی و استخری همراه با یک آبشار مصنوعی دیده می شود.

سوییس

این عمارت قرن پانزدهمی بیش از ۳۷٫۹ میلیون دلار (۱۴۲ میلیارد تومان) قیمت دارد. ۹ اتاق خواب، یک استخر و منطقه اسب سواری از جمله امکانات آن به شمار می روند.

ترکیه

این عمارت ۲۳ اتاق خوابه در دهانه تنگه بسفر در شهر استانبول قرار گرفته است. بنای یاد شده در اواسط قرن نوزدهم توسط ژنرال سابق عثمانی ساخته شده است. این خانه در حال حاضر ۹۵ میلیون دلار (۳۵۶ میلیارد تومان) قیمت دارد.

بریتانیا

این عمارت در که منطقه نایتسبریج لندن واقع شده، مکانی است که توسط هتل ماندارین اداره می شود. در طبقه پنجم آن خانه ای ۵ خوابه که توسط برادران کَندی طراحی گشته به چشم می خورد. شما برای خرید این منزل باید ۶۸ میلیون دلار (۲۵۵ میلیارد تومان) بپردازید.

آمریکا

به جرات می توان گفت که در ایالات متحده خانه ای لوکس تر از این عمارت ۲۵۰ میلیون دلاری (۹۳۸ میلیارد تومان) وجود ندارد. خانه بل ایر بیش از ۱۲ اتاق خواب بزرگ، ۲۱ حمام، سه آشپزخانه، ۵ کافه، یک استخر بزرگ و سالن بولینگ را درون خود جای داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *