گرانترین شهرهای جهان از نظر قیمت مسکن کدامند؟

نویسنده : فائزه برمخ شاد | تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۶

طبق اعلام یک مرکز بررسی وضعیت مسکن در کشورهای مختلف ، هفت شهر چین، با وجود کاهش قیمت نسبت به سال قبل؛ در فهرست 10 شهری در جهان قرار گرفتند که در سه ماهه نخست سال جاری میلادی، بیشترین رشد قیمت را تجربه کرده اند.

 به گزارش مجله خبری ihome.ir به نقل از ایرنا، مرکز تحقیقاتی «نایت فرانک» با انتشار فهرست شهرهای مسکونی جهان 2017 ، گزارش داد: ارزیابی بهای ملک در 20 شهر چین توسط این مرکز نشان می دهد که در سه ماهه اول سال 2017، میانگین قیمت خانه در 7 شهر این کشور 15.9 درصد افزایش یافته است در حالی که این رقم در سه ماهه آخر سال 2016 نسبت به سال 2015 حدود 19.2 درصد بوده است.

 

روزنامه چاینا دیلی نیز با بازتاب این گزارش نوشت : محدودیت های اعمال شده توسط دولت برای خرید ملک از جمله افزایش حداقل نرخ پرداخت و محدود کردن خرید دومین خانه به کاهش روند افزایش قیمت ملک در چین کمک کرده است.

شهرهای وکسی (Wuxi) با 31.7 درصد، نانجینگ (Nanjing) با 28.8 درصد، 2 شهر از استان جیانگ سو در شرق چین و شهر ژنگژو (Zhengzhou ) در استان هنان واقع در مرکز چین نیز با 25.4 درصد رشد از جمله شهرهایی هستند که بیشترین رشد قیمت را در سه ماهه نخست سال 2017 تجربه کرده اند.

این مرکز همچنین اعلام کرد شهرهای شانگهای با 19.7 درصد و پکن با 20.5 درصد که قبلا رتبه های سوم و ششم را به خود اختصاص داده بودند به رتبه های 12 و 13سقوط کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *