کوسن مبل، کدوم مدل با مبلمان من هماهنگ میشه؟!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: خرید اکسسوری و لوازم دکوری یکی از سرگرمی های چیدمان خانه است. بعد از خرید وسایل اصلی، تزیین آنها باعث کامل تر شدن طراحی داخلی خانه می شود. انتخاب کوسن روی مبل یکی از جذابیت های دیزاین پذیرایی یا نشیمن خانه است که گاهی به چالش تبدیل می شود. اگر گشتی در مغازه های شهر بزنید، مدل های مختلفی از کوسن را پیدا می کنید که انتخاب را برایتان دشوار می کند.ihome.ir  ایده هایی برای خرید کوسن مبل مناسب هر مبل بیان می کند که راهگشا خواهد بود:

کوسن مبل

کوسن مخصوص مبل

در زمان خرید برخی از مبلمان، کوسن مخصوص به آن که هماهنگ با رنگ مبل و یا با همان پارچه رومبلی است، هم به فروش می رسد. این کوسن قطعا با مبل خریداری شده کاملا ست است و هیچ تردیدی در دیزاین خانه شما ایجاد نمی کند. زمانی که رنگ مبل شما خاص و متفاوت است یا حدس می زنید که به سختی می توان کوسن دیگری را با این رنگ و طرح پارچه مبل ست کرد، بهترین کار این است که از پارچه های فروشگاه و کوسن های مخصوص به خود مبلمان استفاده کنید.

در برخی از شرایط دیگر هم انتخاب کوسن با پارچه و رنگ متفاوت، مدل و طرح خاص مبل را خدشه دار کرده و باعث می شود مدل اصلی مبل به خوبی نشان داده نشود.

کوسن مبل

کوسن مبل طوسی

انتخاب رنگ طوسی برای مبل نوعی آینده نگری است! رنگ خنثی را می توان با هر رنگ دیگری ست کرد و برای تغییر دکوراسیون به عنوان پس زمینه، به راحتی می تواند تنوع رنگی را بپذیرد. اگر رنگ مبل شما طوسی است، باید این مژده را به شما بدهیم که دستتان برای انتخاب رنگ کوسن کاملا باز است. اگر مبل راحتی جلوی تلویزیون قرار دارد، به دلیل اینکه فضا دوستانه تر است، مدل های متنوعی از کوسن از مدل های فانتزی تا رنگ های جدید و شاد با کاربری فضا هماهنگ است. آنچه در مورد این کوسن ها باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که با سبک خانه و رنگ های دیگر به کار رفته در خانه تضاد ایجاد نکند.

کوسن مبل

کوسن سنتی

استفاده از مدل و طرح های سنتی ایرانی در دکور خانه، علاوه بر اینکه فرهنگ ایرانی را یادآور می شود، زیبایی شگرفی را هم از خود بروز می دهد. کوسن مبل طرح سنتی برای خانه، باعث کامل شدن و زیباتر شدن فضای داخلی می شود. خصوصا اگر بتوانید طرح کوسن را با رنگ های قالی و فرش هماهنگ کنید، تاثیرش را به خوبی حس خواهید کرد. کوسن های سنتی در مدل های مختلفی وجود دارند. ممکن است از جنس گلیم، جاجیم، فرش، ترمه و … باشند و یا حتی طرح کاشی، نقوش اسلیمی و مانند آن را به صورت چاپی داشته باشند.

کوسن مبل

کوسن طرح چاپ

حتما تبلیغات مختلف کسب و کارها برای چاپ طرح مورد نظر روی وسایلی مانند لیوان، قاب موبایل، پیراهن و … را دیده اید. اغلب این کسب و کارها می توانند طرح مورد نظر شما را روی کوسن هم چاپ کنند. بستگی به شرایط هر شرکت، می توان طرح انتخابی را روی کوسن های مخصوص خودشان و یا روی پارچه های ساده کوسن که در مغازه ها فروخته می شوند، چاپ کرد. حتما در زمان سفارش کوسن، در مورد نحوه شستشوی آنها سوال بپرسید.

کوسن مبل

کوسن رنگی مبل

در بسیاری از خانه های جدید، تنوع رنگی به اندازه ای وجود دارد که نشان سرزندگی و حس شادابی افراد خانه است. کوسن های رنگی روی مبل از فاکتورهای اصلی ورود رنگ های متنوع به خانه هستند. به سراغ رنگ های جدید و متنوع بروید و خانه تان را از رنگ های یکنواخت و تکراری خارج کنید. اگر قصد دارید که طیف بیشتری از رنگ در منزلتان به چشم بخورد، چندان تفاوتی نمی کند که رنگ مبل شما چیست. ولی برای اینکه زیاده روی نکرده باشید، از رنگ های مکمل استفاده کنید.

کوسن مبل

برای جلوگیری از شلوغی و بی نظمی در خانه طرح کوسن را با توجه به پارچه مبل انتخاب کنید. یعنی اگر پارچه مبل شما ساده و بدون طرح و نقش است، جایز هستید از کوسن های رنگی و با طرح های مختلف استفاده کنید. ولی اگر پارچه مبل طرحدار است، از کوسن های رنگی ساده و ترجیحا به رنگ های به کار برده شده روی مبل، استفاده کنید.

کوسن مبل

کوسن مبل رنگی

رنگ مبل تان کدام است؟ اگر به رنگ گرم و یا سردی است که رنگ هماهنگ با آن را درست نمی شناسید، ما پیشنهاد می کنیم به سراغ کوسن هایی با رنگ های کرم، طوسی، سیاه و سفید بروید. این رنگ های خنثی با هر رنگ دیگری ست می شوند.

کوسن مبل

کوسن بافتنی

مدل های جدیدی از کوسن مبل به شکل کوسن های بافت، ترند روز هستند. البته که این کوسن ها برای فصل سرد مناسب ترند، ولی می توانید از همین حالا هم به فکر تهیه آنها باشید. اگر درستی در بافتن دارید و مدل های مختلف بافت با کاموا را می شناسید، لباس های جدیدی برای کوسن های خود بدوزید.

کوسن مبل

حتی می توانید از ژاکت، پلیور یا شال های بافت خودتان که دیگر از مد افتاده اند هم استفاده کنید. کافی است آنها را به ابعاد کوسن مورد نظر در آورده و محکم بدوزید. در زمان برش دادن این لباس های بافت مراقب باشید که در نروند، چون بافت کوسن بافت را دچار مشکل می کنند.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: آموزش دوخت کوسن های فانتزی، لباس ها رو دست کم نگیرید!

کوسن مبل

کوسن فانتزی

برای خانه ای مدرن که مبل راحتی ساده دارند و دوست دارند خانه جوانانه و صمیمی به نظر برسد، کوسن های فانتزی انتخاب خوبی خواهند بود. این کوسن ها می توانند طرح های فانتزی داشته و یا نوشته های جالبی را به نمایش بگذارند. برای انتخاب این مدل کوسن محدودیتی ندارید و کافی است سری به فروشگاه های اکسسوری بزنید.

کوسن مبل

کوسن گرد

بیایید از طرح چهارگوش فاصله گرفته و به سراغ مدل های گرد کوسن بروید! این کوسن های گرد، با ساختارشکنی کوچکی که دارند، توجه زیادی را در دیزاین خانه به خود جلب می کنند. این مدل کوسن برای هر مبلی چه راحتی و چه کلاسیک مناسب هستند.

کوسن مبل

کوسن طرح گره

یکی از مدل های جدیدی که در کوسن دیده می شود، مدل گره است! این کوسن که شباهت چندانی به کوسن های معمول ندارد، به عنوان یک وسیله دکوری کاملا به روز شناخته می شوند و نشانگر این خواهند بود که شما هم به مد روز اهمیت زیادی می دهید. این کوسن ها که به طرح گره و کلاف هستند، اغلب تک رنگ بوده و می توانند به راحتی با مبل شما ست شوند.

کوسن مبل

کوسن با طیف رنگی مشابه

گاهی رنگ مبل خانه شما به شکلی است که شاید تنها یک رنگ را بتوان با آن ست کرد! ولی در عین حال دوست دارید تنوع بیشتری را در استفاده از کوسن داشته باشید. بهترین کار است این است که به سراغ مدل و طرح های مختلف کوسن با طیف رنگی مشابه بروید. با کم رنگ و پر رنگ شدن این رنگ انتخابی، تنوع کاملا حس می شود.

کوسن مبل

کوسن دست دوز

افراد هنرمند همیشه دوست دارند، چیزی راخلق کنند که تک است و فقط در خانه خودشان دیده می شود و نه در هیچ نقطه دیگری از دنیا. پس دست به کار شوید و با هر هنری که دارید یک مدل اختصاصی از کوسن به وجود آورید. با توجه به رنگ مبل می توانید طرح های متنوعی را روی پارچه بکشید، گلدوزی و یا تکه دوزی کنید.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: آموزش دوخت کوسن فانتزی، این بالش هندوانه ای جذاب را بسازید!

کوسن مبل

کوسن چرم

پارچه چرم را برای کوسن مبل کلاسیک یا برای فضای پذیرایی خریداری کنید. این مدل پارچه برای فضای رسمی تر انتخاب مناسبی است و دیگر نگران دکوراسیون پذیرایی نخواهید بود.

کوسن مبل

کوسن مبل را از کجا بخریم؟

اگر قصد خرید اینترنتی کوسن مبل به سبک و سیاق مدل های معرفی شده دارید می توانید به فروشگاه هایی نظیر چهل نما ، کاسیت و خوگر مراجعه کنید و به سادگی کوسن مورد نیاز خود را خریداری کنید

* در مطالب بعدی شما را با ترفندهای بیشتری از دکوراسیون داخلی منزل آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *