قیمت مسکن به زودی کاهش خواهد یافت!

تاریخ بروزرسانی : ۹ خرداد ۱۳۹۷

مصاحبه: احمدرضا سرحدی کارشناس بازار مسکن در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری ihome.ir در پاسخ به این سوال که آیا اکنون قیمت مسکن برای سرمایه گذاری یا خرید منطقی است یا خیر؟ بیان کرد: نه تنها منطقی نیست بلکه جنون آمیز هم هست با توجه به وضعیت و جو بین المللی قیمت ها به نوعی خنده آور شده است.

او در ادامه تصریح کرد: در واقع ملکی که یک ماه پیش متری 10 میلیون تومان بود اکنون 18 میلیون تومان است  در نتیجه اگر کسی قصد سرمایه گذاری در این بازار را داشته باشد حتما ضرر خواهد کرد زیرا این قیمت ها هیجانی است و در کوتاه مدت از بین خواهد رفت و در نهایت قیمت ها کمی منطقی تر خواهد شد.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: “خروج مسکن از دارایی‌های تجاری تنها عامل رونق بازار مسکن! “محمد کهندل اینگونه پاسخ داد.

سرحدی خاطر نشان کرد: بنابراین افرادی که نیازمند مسکن هستند خانه بخرند. مسکن باید بر اساس عرضه و تقاضا ساخته شود نه بر اساس سوداگری آنچه که بازار مسکن را بی تعادل و نوسان ایجاد می کند سوداگری است که افراد برای حفظ سرمایه و سود مسکن می سازند.

این کارشناس مسکن در آخر سخنانش تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی داریم اگر صحبت از عرضه و تقاضا باشد ما عرضه به اندازه کافی داریم در نتیجه اگر صنعت و بخش های دیگر صنعتی رشد طبیعی خود را داشته باشند بخش مسکن به عنوان یک صنعت می تواند بازار پر رونقی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *