کاشت سبزی در خانه، با فنجان های قدیمی تان باغچه بسازید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

خودتان بسازید: بهار بهترین زمان برای کاشت سبزی در خانه است. این گیاهان به عنوان هدیه بسیار زیبا و تامل برانگیز هستند که می توان در هر آشپزخانه ای زندگی کنند.  زمانی که در یک ماگ یا لیوان سبزی می کارید، با این ظرف کوچک و دسته دار می توانید باغچه ای را هر چند کوچک به خانه تان وارد کنید. ihome.ir روشی را آموزش می دهد که با آن می توانید ماگ و لیوان های قدیمی را از درون کابینت بیرون کشیده و یا به سراغ مدل های جدید و فانتزی در مغازه و فروشگاه ها بروید تا این گلدان را با سبزیجات پر کنید.

کاشت سبزی در خانه

وسایل مورد نیاز برای کاشت سبزی در خانه

  • ماگ یا فنجان های قدیمی
  • نوار چسب نقاشی
  • تیغه برنده شیشه و سرامیک
  • دریل
  • دستکش
  • بیلچه باغبانی
  • خاک
  • بذر سبزی یا گیاه کاشته شده

نکته: از ماگ سرامیکی به جای چینی استفاده کنید. سرامیک سخت تر است و زمان استفاده از دریل، ترک نمی خورد. قبل از خرید برچسب یا نوشته های روی ماگ را بخوانید تا مطمئن شوید که از جنس سرامیک است.

کاشت سبزی در خانه

کاشت سبزی در خانهکاشت سبزی در خانه

مرحله اول کاشت سبزی در خانه

قبل از کاشت سبزی در خانه مورد نظر، باید سوراخی در انتهای هر ماگ به عنوان زهکش ایجاد کنید. مقداری از نوار چشب مخصوص رنگ دیوار را در انتهای ماگ بچسبانید. این نوار چسب کمک می کند که محل دریل کردن را ببینید و در عین حال از لیز خوردن دریل هم جلوگیری می کند. با استفاده از تیغه شیشه و کاشی در سر دریل، به آرامی حفره ای را در انتهای ماگ ایجاد کنید. این حفره باید حدودا به ابعاد یک خودکار باشد.

کاشت سبزی در خانه

مرحله دوم کاشت سبزی در خانه

دستکش را به دست کنید. اگر گیاهی کاشته شده دارید، آن را به آرامی از گلدان خارج کنید. بهترین روش این است که گلدان پلاستیکی را از اطراف فشار دهید تا گیاه کاملا در آید. با بیلچه باغبانی مقداری از خاک را درون ماگ بریزید. با یک دست گیاه را درون ماگ نگه دارید و با دستی که بیلچه دارید، فضای خالی درون ماگ را با خاک پر کنید. از ترکیب خاکی استفاده کنید که مواد مورد نیاز گیاه را تامین کند. سپس خاک سطح را با دست فشار دهید.

کاشت سبزی در خانه

اگر می خواهید بذر را مستقیما خودتان بکارید، بیش از نصف ماگ را خاک پر کنید. مقداری بذر بریزید و کمی رویش را با خاک پر کنید.

کاشت سبزی در خانه

مرحله سوم کاشت سبزی در خانه

باغچه کوچک لیوانی خود را با یک برچسب کوچک تکمیل کنید. در این حالت می دانید که هر کدام از لیوان ها مربوط به چه گیاهی است. یک تکه مقوا بردارید، نام گیاه را نوشته و روی یک خلال دندان بچسبانید. گلدان را در یک فضای پر نور خانه قرار دهید.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای کاشت سبزی در خانه و یا ساختن وسایل خلاقانه در خانه به شما می دهیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های خلاقانه و ساخت لوازم و وسایل بامزه چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *