چیدمان پذیرایی کوچک ، راه حل هایی برای تمام خانه های نقلی!

تاریخ بروزرسانی : ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: بهتر است اجازه ندهید که ابعاد کوچک اتاق نشیمن خانه، دکوراسیون ایده آلتان را از شما بگیرد. مهم نیست که فضای منزل شما چقدر باشد، شما باز هم می تواند با سلیقه و ذوق خود را آن را به محیطی شیک و جذاب تبدیل کنید، حتی اینکه شما مالک آن خانه هستید یا آن را اجاره کرده اید هم اهمیتی نخواهد داشت. در این مطلب از ihome.ir با شما هستیم تا ایده هایی از چیدمان پذیرایی کوچک را با شما در میان بگذاریم.

چیدمان پذیرایی کوچک

استفاده از دیوار سفید

شاید در نگاه اول بتوان گفت که دیوارهای سفید می توانند کمی کسل کننده باشند، اما وقتی که به شکل درستی از آنها استفاده می توانند حتی بسیار آرام بخش هم باشند. شما می توانید دیوارهای سفید خود را با مبلمانتان هماهنگ کنید. توصیه ما این است که با انتخاب وسایل تزئینی با رنگ های مناسب به دیوار خود روح دهید و دکوراسیون نشیمن خود را متفاوت کنید. داشتن مبلمان و میز و صندلی هایی با بافت و رنگ های متنوع مثل حصیر نیز می تواند در زیبایی چیدمان پذیرایی کوچک شما تاثیرگذار باشد.

چیدمان پذیرایی کوچک

بهره گیری از گوشه های خانه

ممکن است که طراحی خانه و البته اتاق نشیمن شما به گونه ای باشد که ندانید با گوشه های زاویه دار آن چه کنید. توصیه ما این است که در چنین شرایطی یکی از دیوارها را به عنوان نقطه کانونی مورد استفاده قرار دهید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید یک دیوار به عنوان یک گالری مورد استفاده قرار گرفته و تبدیل به نقطه کانونی شده است. انتخاب یک کاغذ دیواری با طرحی جسورانه نیز می تواند در شکل گیری نقطه کانونی به کمکتان بیاید.

چیدمان پذیرایی کوچک

استفاده از پارچه طرح دار

در چیدمان پذیرایی کوچک خود می توانید از پارچه های طرح دار زیبا نیز استفاده کنید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید پارچه های طرح دار به کار رفته در این دکوراسیون نشیمن توانسته فضایی جذاب خلق کند. علاوه بر این، وسایل تزئینی ای نیز بر روی دیوار نصب شده هم زیبایی آن را چندین برابر کرده است.

چیدمان پذیرایی کوچک

چیدمان متفاوت نشیمن

شما می توانید در چیدمان اتاق نشیمن خود کمی متفاوت تر عمل کنید و دست به وسایلی جذاب و منحصر به فرد بزنید، برای مثال با استفاده از دوچرخه در دکوراسیون نشیمن این تصویر، فضا بسیار خاص و منحصر به فرد شده است. به دنبال مبلمانی متفاوت باشید و مثل این تصویر وسایلی یکپارچه و در عین حال متنوع و خاص را کنار یکدیگر جمع کنید.

اضافه کردن گیاهان آپارتمانی به نشیمن

هیچ چیز به اندازه وجود گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون نشیمن نمی تواند این فضا را سرزنده و شاداب کند. شما می توانید با انتخاب گل و گلدان های مناسب با شرایط خانه خود به تزریق حس و حال مثبت در آن کمک کنید. اگر هم حوصله و یا علاقه ای نسبت به نگهداری از گیاهان ندارید می توانید به سراغ گیاهانی بروید که احتیاج به نگهداری بسیار کمی دارند.

ایجاد تغییراتی در قسمت ها کسل کننده خانه

اگر در معماری خانه و طراحی دکوراسیون منزل قسمت های خراب یا کسل کننده ای دارید می توانید با ایجاد تغییراتی در آنها و بدون استفاده از تعمیراتی، تنوع محیط را فراهم آورید. همان طور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید دیوار ساده و کسل کننده این خانه با طراحی ویژه خود تبدیل به یک نقطه کانونی زیبا شده است.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک ، یک سبک تازه بسازید!

چیدمان پذیرایی کوچک

انتخاب مبل ایده آل برای چیدمان پذیرایی کوچک

داشتن یک نشیمن کوچک با فضایی محدود می تواند برای انتخاب مبلمان کمی چالش برانگیز باشد، به همین دلیل هم برای انتخاب مبل نشیمن کوچک خود باید کمی بیشتر دقت کنید. بهتر است که به دنبال یک قطعه مبل باریک باشید تا بتوانید در عین حال از سایر فضاهای باقی مانده نشیمن نیز بهره بگیرید. توصیه ما این است که به دنبال مبلی نباشید که بخواهید آن را به طور کامل به دیوار بچسبانید، چرا که با این کار از عمق بخشیدن به دیوار خانه جلوگیری خواهید کرد.

چیدمان پذیرایی کوچک

افزایش ارتفاع سقف با کمک خطوط عمودی

اگر سقف نشیمن کوچک شما ارتفاع کمی دارد می توانید با کمک کاغذ دیواری ای با طرح های راه راه عمودی به ارتفاع سقف و دیوار خود بیفزایید. همان طور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید وجود نوارهای عمودی روی دیوار با کمک خطای دید، ارتفاع آن را زیاد کرده است.

چیدمان پذیرایی کوچک

استفاده از عناصر طلایی رنگ

بعد از موفقیت در انتخاب مبلمان، وقت آن می رسد که به سراغ تزئین خانه با کمک وسایل پرزرق و برق و طلایی رنگ بروید. همان طور که در این تصویر نیز مشاهده می کنید استفاده از برخی وسایل با رنگ طلایی توانسته فضا را از نظر بصری شفاف تر کرده و به زیبایی آن بیفزاید.

چیدمان پذیرایی کوچک شبیه جعبه جواهر !

تصویری که مشاهده می کنید دکوراسیون نشیمن خانه ای لوکس در لندن را نشان می دهد که به سبک جعبه جواهرات طراحی و چیدمان شده است. یک پالت خاکستری رنگ با کمک وسایلی شیک و پارچه هایی باکیفیت و زیبا توانسته این ترکیب زیبا را خلق نماید. شما هم می توانید از این ایده استفاده کنید.

چیدمان پذیرایی کوچک

استفاده از فضای پشت مبل

شما می توانید در دکوراسیون نشیمن کوچک خود هوشمندانه عمل کنید و با کمک یک قفسه و یا کتابخانه در پشت مبل و کاناپه خود استفاده بهینه ای از فضا داشته باشید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید این راه هم می تواند به زیبایی و دنج بودن نشیمن شما بیفزاید و هم آنکه استفاده حداکثری از فضای خانه را ممکن کند.

بیشتر بخوانید: چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی ، استانداردهای طراحی را بدانید!

چیدمان پذیرایی کوچک

سبک شبی شیک در نشیمن

در این تصویر دکوراسیون نشیمنی را مشاهده می کنید که با سبک شبی شیک چیدمان شده و فضای بسیار زیبایی را خلق کرده است. مبلمان سفید رنگ به همراه رنگ های لطیف و زیبا از طیف صورتی توانسته فضای راحتی را بسازد که یکی از بهترین انتخاب ها برای دکوراسیون نشیمن کوچک به شمار می آید.

چیدمان پذیرایی کوچک

سبک مدرن در چیدمان پذیرایی کوچک

یکی از بهترین انتخاب ها برای چیدمان پذیرایی کوچک ، استفاده از سبک مدرن است. برای این کار شما می توانید از رنگ های خنثی شروع کنید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید انتخاب یک فرش طرح دار، گلدان بزرگ و سایر وسایل به کار رفته در این محیط توانسته سردی رنگ طوسی را به تعادل رسانده و در عین حال سبک مدرن زیبایی را در دکوراسیون نشیمن ایجاد کند.

چیدمان پذیرایی کوچک

چیدمان به سبک فرانسوی ها

دکوراسیون نشیمنی که مشاهده می کنید در پاریس طراحی شده است. این فضا با کمک یک کاناپه زیبا و میز ناهار خوری توجه شما را به خود جلب می کند. در این سبک از دکوراسیون چند ترفند تزئینی به کار می رود. اول اینکه از استفاده وسایل غیر ضروری اجتناب می شود. در سبک فرانسوی تمام تلاش صورت می گیرد که فضا بیش از حذ شلوغ و شلخته نشود، به همین دلیل هم نمونه بارز آن را در این تصویر مشاهده می کنید، بنابراین می توان گفت که سبک فرانسوی نیز گزینه خوبی برای نشیمن کوچک شما خواهد بود.

چیدمان پذیرایی کوچک

چیدمان پذیرایی کوچک با کمک تقارن

همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید از هر وسیله ای، یک جفت در فضا وجود دارد، بله! یکی در خود نشیمن و یکی هم انعکاس آن در آینه! استفاده از آینه ای بزرگ در دکوراسیون نشیمن کوچک یکی از بهترین و کاربردی ترین ایده ها برای بزرگ تر نشان دادن خانه است.

چیدمان پذیرایی کوچک

حفظ دکوراسیون نشیمن با مبلمان

وقتی در رابطه با چیدمان پذیرایی کوچک خود فکر می کنید، شکل و جنس عناصر حرف اول را می زنند. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید از مبلمان مخملی ای استفاده شده است که در کنار کاناپه طوسی رنگ قرار گرفته است. مدب میز جلومبلی و سایر وسایل نیز ، محیط را بسیار منظم و قالب بندی کرده است. اینگونه است که استحکام فضا حفظ می شود.

چیدمان پذیرایی کوچک

اجتناب از دکوراسیون کسل کننده

این اتاق نشیمن با انتخاب هایی دقیق و حساس وسایل، چیدمان شده است. ترکیب مبلمان و وسایل تزئینی به نوعی است که آن را بسیار منحصر به فرد کرده و از هر گونه کسل کنندگی به دور ساخته است. مبلمان مدرن و چرمی در کنار سایر قطعات پارچه ای مجموعه ای یکپارچه و متنوع ساخته که چشمان شما را نوازش می کنند.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

منبع:thespruce | مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *