چیدمان پذیرایی ایرانی ،10 ترفند برای داشتن دکوراسیون چشمگیر!

تاریخ بروزرسانی : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

برای داشتن چیدمان پذیرایی ایرانی چشمگیر دانستن نکات کاربردی دکوراسیون داخلی می تواند تا حد زیادی شما را به هدف تان نزدیک کند، در این مطلب شما را با مهم ترین آن ها آشنا کرده ایم.

دکوراسیون داخلی: بدون نیاز به تخصص در زمینه  طراحی داخلی و تنها با کمی سلیقه و دانستن نکات ساده اما کاربردی چیدمان فضایی، می توانید خانه خود را به بهترین نحو چیدمان کنید. این نکات شاید به نظر ساده و بدون تاثیر باشند، اما رعایت مجموعه ای از آن ها نتیجه ای خارق العاده به همراه خواهد داشت. اگر شما نیز به تغییر فضای نشیمن و تجربه ی حس و حالی جدید فکر می کنید ، این مطلب از ihome می تواند کمک شایانی در این راستا بکند. پس برای دانستن نکات کاربردی چیدمان پذیرایی ایرانی با ما همراه باشید.

چیدمان پذیرایی ایرانی

ایجاد نظم در چیدمان پذیرایی ایرانی

تا به حال به جمله ی زیبایی در سادگی است برخورد کرده اید؟ ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم از شلوغ کاری و تعدد المان های فضایی به شدت پرهیز کنید. زیرا با این کار نه تنها زیبایی عناصر به چشم نمی آید بلکه باعث اغتشاش بصری نیز می شود. از طرفی فضای سازمان یافته باعث میشود محیط بزرگ تر دیده شود.

چیدمان پذیرایی ایرانی

چیدمان پذیرایی ایرانی با المان های تزیینی

در چیدمان فضای پذیرایی تان کمی خلاق بوده و با ذوق و سلیقه محیطی دلپذیر بسازید. استفاده از کارهای هنری دست ساز، به خصوص اگر هنر خودتان باشد ، ارزشی دو چندان دارد و باعث می شود علاوه بر زیبا شدن محیط، فضایی منحصر به فرد خلق شود. همان طور که در تصویر می بینید، با ساختن حروف به وسیله ی پارچه ی گلدار و قاب گرفتنش ، یک تابلوی زیبا و تک حاصل شده است. کافی است به مهارت ها و سلیقه خود ایمان بیاورید.

چیدمان پذیرایی ایرانی

استفاده از رنگ های روشن در چیدمان پذیرایی ایرانی

رنگ های روشن هیچ گاه چشم را خسته نخواهند کرد و همیشه زیبایی خود را حفظ می کنند. از دیگر نکات مثبت آن ها می توان به در دسترس بودن و بزرگ جلوه دادن فضا اشاره کرد. البته باید خاطر نشان کرد که ایجاد تعادل در محیط امری بسیار ضروری است. بنابراین در به  کارگیری رنگ های روشن افراط نکرده و از بی روح شدن فضا جلوگیری کنید.

چیدمان پذیرایی ایرانی

چیدمان چشمگیرتر با استفاده از تغییرات جزیی

از جمله راحت ترین راه ها جهت تغییر محیط ، تغییر کوسن ها هستند. عوض کردن مبلمان علاوه بر دردسرهای خود هزینه ی بسیاری زیادی را باعث می شود، اما شما می توانید با تغییر رنگ و طرح کوسن ها، به یک باره به تغییری چشم گیر و کم هزینه دست یابید. انتخاب رنگ کوسن ها اگر در جهت ایجاد تفاوت و تزریق شادابی و نشاط در محیط باشد ، نتیجه ی بهتری حاصل خواهد شد. پس اگر محیطی خنثی دارید می توانید با بهره گیری از این کوسن ها به تعادل مورد نظر دست یابید. استفاده از گل های طبیعی در بخش های مختلف منزل نیز اثری شگرف خواهد داشت. هم چنین به کارگیری آباژور در محیط را فراموش نکنید.

چیدمان پذیرایی ایرانی

چیدمان پذیرایی ایرانی با ایده های غیر معمول!

استفاده از رنگ های غیر معمول در دکوراسیون شاید از بیرون نگران کننده بوده و به نظر آید طرح شما را با شکست مواجه کند. اما باید خاطر نشان کرد این عمل اگر آگاهانه و در هماهنگی کامل با چیدمان فضایی شما باشد ، شما را با نتیجه ای کامل منحصر به فرد مواجه خواهد کرد. لازم به ذکر است استفاده از چنین رنگ هایی باید به صورت محدود بوده تا از اغتشاش بصری جلوگیری شود.

چیدمان پذیرایی ایرانی

دکوری های خاص برای چیدمان پذیرایی متفاوت

به جای استفاده از بوفه هایی که نمونه اش در همه ی منازل یافت می شود ، به دنبال قفسه و دکوری های متفاوت باشید. آن بوفه ها علاوه بر تکراری شدن ، باعث سنگین شدن فضا از جنبه ی بصری شده و از طرفی خود نوعی مرکز ثقل به حساب می آیند. آن چه که در تصویر مشاهده می کنید ، با وجود هزینه کم تاثیری شگرف در ارتقای کیفی محیط دارد.

چیدمان پذیرایی ایرانی

طراحی شومینه در چیدمان پذیرایی ایرانی

به احتمال زیاد شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که با وجود شومینه در خانه هایتان هیچ گاه آن را روشن نخواهید کرد. اما باید اعتراف کنم که شومینه علاوه بر زیبایی، در مواقعی که مهمان دارید می تواند تاثیر مثال زدنی در صمیمی تر کردن فضا ایفا کند. از آن غافل نشوید.

چیدمان پذیرایی ایرانی

انتخاب میز تلویزیون مناسب در چیدمان پذیرایی ایرانی

میز تلویزیون را تنها با دید نگهداری تلویزیون نگاه نکنید. خود این عنصر می تواند به نحوی باشد که به عنوان عنصری دکوری نقش بازی کرده و بر زیبایی فضا بیفزاید یا همانند تصویر کاربردی باشد. در نمونه آورده شده میز تلویزیون علاوه بر جنبه ی کاربردی اش ، منحصر به فرد نیز هست.

در ihome بیشتر بخوانید: قیمت میز تلویزیون چوبی،جدول قیمت محبوب ترین های بازار!

چیدمان پذیرایی ایرانی

ایجاد تقارن در چیدمان پذیرایی ایرانی

اگر در متعادل کردن محیط به اندازه ی متقارن کردن آن موفق نبوده اید ، این شیوه را پیش بگیرد. ذهن شما به دیدن تقارن علاقه نشان داده و علاوه بر زیبا دیدن  ، آن را سازمان یافته می یابد. باید خاطر نشان کرد متقارن نمایی در همه جا کاربرد نداشته و ممکن است تاثیری عکس داشته باشد. پس در استفاده از آن افراط نکنید.

به کانال تلگرام آی هوم بپیوندید!

نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *