چیدمان مبلمان و میز غذاخوری ، بخوانید و دست به کار شوید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: آیا چیدمان مبلمان و میز غذاخوری شما درست است؟ بسیاری از ما ترجیح می دهیم به جای کمک گرفتن از طراحان داخلی خودمان دست به کار شده و نسبت به چیدمان فضایمان اقدام کنیم. آن چه مسلم است این است که نتیجه ی کار شما با یک متخصص دکوراسیون قابل قیاس نیست! اما رعایت چه نکاتی باعث می شود دکوراسیون ما بهتر شده و ارتقا پیدا کند؟ با این مطلب از ihome.ir همراه شوید تا  نکاتی را از زبان بهترین طراحان داخلی با شما در میان بگذاریم! پیش به سوی یک خانه ایده آل!

میز من چه شکلی باشد بهتر است؟

میزهای ناهارخوری در فرم های مربع، دایره، بیضی، مستطیل و در مواردی خاص مثلث، شش ضلعی و … تولید و قابل دسترس می باشد. اما دانستن این نکته که کدام یک از طرح های موجود مناسب فضای شماست از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین 3 نکته ی زیر را هیچ گاه فراموش نکنید:

  1. میزهای مستطیلی و بیضی های کشیده، مناسب فضاهای بزرگ و هم چنین باریک می باشند.
  2. میزهای مربع و گرد برای فضاهای کوچک و هم چنین دارای پلان باز مناسب بوده و باعث می شود ارتباط بین افراد راحت تر شکل گیرد. به زبان ساده با انتخاب میز گرد، یک میز گرد تشکیل دهید!
  3. میزهای تاشو را فراموش نکنید! میزهایی که امکان تنظیم ابعاد دارند به شما اجازه می دهند تا بسته به تعداد مهمانان از آن استفاده کرده و در دیگر مواقع فضای کم تری اشغال نمایند.

بیشتر بخوانید: قیمت میز ناهارخوری 6 نفره ،راهنمای خرید یک میز ایده آل!

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

میز ناهاخوری باید کجا قرار گیرد؟

مهم ترین نکته در چیدمان مبلمان و میز غذاخوری این است که میز شما نباید در مسیر اصلی قرار گیرد و از طرفی هم نباید زیاد به دیوارها بچسبد! بنابراین مکانی دنج تر را انتخاب کرده و فاصله اصولی آن تا دیوارها را رعایت کنید. فاصله اصولی چیست؟ آن مقدار فاصله ای که به شما اجازه می دهد صندلی ها را به راحتی بیرون کشیده و کمی هم فضای مانور و حرکت در این حالت (حالتی که صندلی ها بیرون کشیده شده اند) داشته باشید. اگر سبک انتخابی برای دکوراسیونتان یک استایل تقریبا رسمی است، محدوده قرار گیری میز تا راهرو و یا دیگر قسمت ها باید حداقل 120 سانتی متر فاصله داشته باشد. در خانه هایی با پلان باز، میز ناهارخوری بهتر است در مرکز و رو به روی یک دیوار، تعدادی پنجره و یا در زیر لوستر و نور مصنوعی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین محل برای قرار دادن میز ناهارخوری ،کجا مناسب تره؟!

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

صندلی ها چطور؟

در انتخاب صندلی ها باید دقت کنید که در زیر میز جا شوند و به مهمانانتان اجازه دهند که به راحتی دست های خود را حرکت دهند. به عبارتی فضای کافی برای آرنج مهمانانتان باقی بگذارند! اما نگاه اصولی تر به این نکته خود به یک مقاله جدا نیاز دارد که در این بخش از آن صرف نظر خواهیم کرد. اما حالا می خواهم از شما یک سوال بپرسم؟ چرا کمی ریسک نمی کنید و صندلی با استایل های متفاوت قرار نمی دهید؟ به تصویر بالا نگاه کنید. به نظرتان خلاقانه نیست؟

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید انواع صندلی ، سیر تا پیاز یک خرید ایده آل در سال 98!

در انتخاب فرش دقت کنید!

قرارگیری فرش در زیر میزناهارخوری سبب می شود راحتی بیشتر هنگام صرف غذا برای مهمانانتان به وجود بیاید. هم چنین به تعریف فضا پرداخته و تاکید کننده بر استایل انتخابی شما در دکوراسیون است. نکته مهم در انتخاب فرش ابعاد آن است. ابعاد فرش باید به گونه ای باشد که هنگام عقب کشیدن صندلی ها، پایه های آن به لبه فرش نرسیده و آن را از تعادل خارج نکند.

بوفه و کنسول

در چیدمان مبلمان و میز غذاخوری اگر فضای کافی در اختیار ندارید می توانید با خیال راحت این اقلام را حذف کنید! در غیر این صورت قرار دادن بوفه و کنسول به همراه میزناهارخوری می تواند نقشی دو کاره برایتان داشته باشد! هم فضایی است جهت انبار کردن اقلامی هم چون ظرف و لیوان اضافه و هم سطحی برای قرار دادن نوشیدنی ها و دسر برایتان خلق خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: قیمت میز کنسول و آینه ، 10 مدل پرطرفدار مناسب دکوراسیون شما!

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

نور، نکته مهم در چیدمان مبلمان و میز غذاخوری !

این فضا حتما باید دارای لوستر و چراغ باشد! بهترین جا برای آن مرکز بوده و بهتر است در فاصله ی 76 تا 86 سانتی متر از سطح میز آویز شود. این ارتفاع سبب می شود که نور تابیده شده در حد مناسب و اصولی دریافت شود.

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

یک استایل رسمی برای فضاهای بزرگ!

این هم یک مثال برای شما که نمی دانید در این استایل چگونه باید چیدمان کنید! توجه داشته باشید در چیدمان مبلمان و میز غذاخوری که این میز تا 12 نفر در نظر گرفته شده و به شما فضای کافی برای پذیرایی از مهمانانتان را در اختیار می گذارد. توجه داشته باشید که مبلمان مورد استفاده در این فضا باید با سبک کلی هماهنگی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون پذیرایی ایرانی ، خانه خود را ژورنالی بچینید!

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

فضاهایی با وسعت نه چندان بزرگ!

اگر فضای کوچک تری در اختیار دارید، همان طور که پیش تر اشاره کردیم تنها نکته ای که در ابتدا باید به آن دقت نمایید این است که میز نباید در وسط راهرو و فضای رفت و آمد باشد. می توانید همانند پلان بالا، مبلمان و میز را این گونه در دو طرف فضای تردد، چیدمان کنید.

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

برای شما که فضای کافی ندارید!

اکثر ما در آپارتمان های کوچک زندگی می کنیم که سبب می شود که در هنگام دکوراسیون به موارد بیشتری توجه داشته و مجبور شویم کمی هوشیارانه تر تصمیم گیری کنیم. به نحوه قرار گیری و چیدمان مبلمان و میز ناهارخوری در کنار یک دیگر، در پلان آورده شده توجه کنید.

بیشتر بخوانید: مبل کوچک و کم جا ، بهترین مبلمان برای پذیرایی های نقلی!

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

برای آن هایی که عاشق طبیعت هستند!

در چیدمان مبلمان و میز غذاخوری ، اگر دوست دارید که فضای خانه تان بیشتر طبیعی و دوست داشتنی تر شوید، همانند نمونه به سراغ متریال چوب بروید! به ترکیب متریال و رنگ ها دقت کنید که چطور در هماهنگی با یک دیگر به سر می برند.

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

با یک تیر دو نشان بزنید!

انتخاب سکو کنار دیوار به عنوان فضای نشستن برای میز ناهارخوری می تواند هم تبدیل به اتاق ناهارخوری شود و هم آن را فضای نشیمن جا بزند!

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

 استایل مبلمان!

از آن جایی که شما در زمینه دکوراسیون داخلی تخصص ندارید و در ترکیب سبک ها با یک دیگر تجربه ندارید، بهتان پیشنهاد می کنم که انتخاب مبلمان در راستای استایل باقی فضا باشد. این گونه به یک هماهنگی مناسب در تمامی فضا خواهید رسید.

چیدمان مبلمان و میز غذاخوری

رنگ انتخابی مبلمان

در چیدمان مبلمان و میز غذاخوری توجه داشته باشید که مبلمان به عنوان یک عنصر اصلی در دکوراسیون، می تواند با انتخاب درستش تاثیر زیادی در ارتقای کیفیت فضا داشته باشد. از این رو انتخاب رنگ و استایل آن بسیار مهم است. اگر فضا کوچکی دارید، بهتر است رنگ های چشم گیر تر را به مبلمان داده و برای صندلی های ناهارخوری از گزینه های خنثی تر استفاده کنید.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “چیدمان مبلمان و میز غذاخوری ، بخوانید و دست به کار شوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *