چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل ، امکان پذیره؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸

در چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل، مبل راحتی باید در نزدیکی فضای ورودی و به اصطلاح پایین خانه قرار بگیرید و قسمت بالای خانه را به مبلمان کلاسیک اختصاص دهید.

پرسش و پاسخچیدمان صحیح مبلمان بعد از انتخاب مبل مناسب یکی از مهمترین عوامل داشتن یک دکوراسیون ایده آل محسوب می شود. برای چیدمان صحیح مبلمان باید تا حد زیادی با شکل ظاهری پلان پذیرایی خود آشنایی داشته باشید به خصوص اگر تعداد مبلمان شما بیشتر از یک دست است. به همین منظور در این مطلب از ihome  می خواهیم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در مورد چیدمان دو دست مبل در پذیرایی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

سوال: سلام ما به تازگی به خانه جدید نقل مکان کرده ایم که پذیرایی آن مستطیل شکل است برای جانمایی یک دست مبل راحتی و یک دست مبل کلاسیک در این فضا دچار مشکل هستیم، لطفا بهترین چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مسطتیل شکل را معرفی کنید.

پاسخ: در مرحله ی نخست برای چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مربع یا مسطتیل باید پلان پذیرایی خود را بررسی کنید، به طور مثال اگر پذیرایی شما یک مستطیل بلند و باریک است، پس انتخاب دو دست مبلمان برای چنین فضایی چندان معقولانه نیست. حتما توجه داشته باشید که در چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل، مبل راحتی باید در نزدیکی فضای ورودی و به اصطلاح پایین خانه قرار بگیرید و قسمت بالای خانه را به مبلمان کلاسیک اختصاص دهید، نکته مهم دیگر که باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که در چنین چیدمانی حتما فضای تلویزیون را در کنار مبلمان راحتی در نظر بگیرید، چرا که مبلمان راحتی با تلویزیون همخوانی بیشتری دارند و چیدمان پذیرایی شما را به چیدمان اصولی تر نزدیک می کنند.

چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل

در چیدمان دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل حتما میان دو مبلمان مرز مشخصی را در نظر بگیرید، این مرز را می توانید با کمک فرش و یا یک شزلون به خوبی در فضای خود ایجاد کنید و چیدمان خود را به چیدمان اصولی تر نزدیک کنید، مطلب آموزش چیدمان صحیح مبلمان در هال و پذیرایی در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی می کند.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *