چیدمان داخل کابینت ، 8 ایده برای آشپزخانه های کوچک!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

طبقه بندی و نظم دهی: یکی از بزرگترین معضلات آشپزخانه های کوچک، کمبود فضای کافی برای طبقه بندی و نظم دهی لوازم و وسایل مختلف است؛ به همین منظور در این مطلب می خواهیم شما را با ترفندهای استفاده بهینه از فضای داخلی کابینت ها و نظم دادن به آشپزخانه آشنا کنیم. اگر شما هم با معضل کمبود جا مواجه هستید پیشنهاد میکنم با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا با روش های نظم دهی و چیدمان داخل کابینت به خوبی آشنا شوید.

چیدمان داخل کابینت

استفاده از فضای دیوار در نظم دادن به آشپزخانه

یکی از بهترین ترفندهای استفاده بهینه از فضا و نظم دادن به آشپزخانه، استفاده از فضای دیوار است. شما می توانید با کمک قلاب های که در تصویر می بینید به سادگی ظروف پخت خود را مرتب کنید وهمیشه در دسترس داشته باشید.

چیدمان داخل کابینت

چیدمان لیوان در کابینت آشپزخانه

اکثر ما تعداد زیادی فنجان و لیوان داریم که نظم دهی به همه ی آن ها در آشپزخانه های کوچک امروزی تقریبا غیرممکن است. با تغییر در چیدمان داخل کابینت آشپزخانه و نظم دهی درچیدمان لیوان های پایه دار به سادگی می توانید فضای بیشتری برای نظم دهی به آن ها تعبیه کنید.

چیدمان داخل کابینت

قفسه بندی کابینت آشپزخانه

اگر آشپزخانه کوچک با کابینت های کمی دارید کافی است با قفسه بندی کابینت آشپزخانه، خودتان به طبقه های کابینت هایتان، طبقه اضافه کنید. برای این منظور می توانید به سادگی پایه هایی همانند تصویر تهیه کنید و فضای کابینت خود را دو برابر کنید. از این روش می توانید برای چیدمان ظروف داخل کابینت هم استفاده کنید.

چیدمان داخل کابینت

استفاده از فضای داخل درب کابینت ها

برای نظم دادن به آشپزخانه های کوچک و چیدمان کابینت از هر میلیمتر فضای موجود باید استفاده کنید. فضای داخل درب کابینت ها یکی از همین فضاهایی است که می توانید به سادگی با کمک هنگرهای قوی می توانید از فضای داخلی درب ها استفاده بهینه داشته باشید.

چیدمان داخل کابینت

جانمایی مواد غذایی در کابینت ها

یکی از مهمترین مواردی که در طبقه بندی و نظم دهی کابینت ها باید به آن ها توجه داشته باشید، جانمایی مواد غذایی در ظروف یکسان داخل فضای کابینت است با این روش به سادگی می توانید به فضای کابینت خود نظم ببخشید و فضای اضافی برای سایر لوازم و وسایل ایجاد کنید.

چیدمان داخل کابینت

چیدمان داخل کابینت و جانمایی قاشق وچنگال ها

همان طور که گفته شد ، چیدمان داخل کابینت ها به خصوص چیدمان قاشق و چنگال ها یکی دیگر از لوازم و وسایل جاگیر در فضای کابینت ها است که می توانید با کمک چند جعبه تقسیم کم هزینه پلاستیکی به آن ها نظم ببخشید و فضای بیشتری را در کشو های کابینت های خود ایجاد کنید.

چیدمان داخل کابینت

نظم دهی به ادویه ها در آشپزخانه

یکی دیگر از کالاهای پر مصرف در فضای آشپزخانه ها جای ادویه ها می باشد. شما می توانید به سادگی برای چیدمان کابینت آشپزخانه با کمک چند شلف کوچک دیواری به آن ها نظم ببخشید و در همواره در حین پخت در دسترس داشته باشید.

چیدمان داخل کابینت

جانمایی برای درب قابلمه ها در کابینت آشپزخانه

درب های قابلمه ها و ظروف پخت علاوه بر کاربرد بالا همواره یکی از جاگیرترین لوازم و وسایل موجود در آشپزخانه ها است که با تعبیه فضای مجزا برای آن ها به سادگی می توانید یکی از پر کاربردترین موارد نظم دادن به آشپزخانه باشد.

در مطالب بعدی شما را باسایر موارد نظم دهی آشپزخانه آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *