چیدمان خانه 70 متری ایرانی ، این فضا کوچک نیست!

تاریخ بروزرسانی : ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: بسیاری از ما در تصوراتمان، خانه رویاهایمان را قصری بسیار شیک و مجلل تصور می‌کنیم و در واقعیت خانه‌ی فعلی خود را بسیار دور از خواسته‌هایمان می‌بینیم! در حالی که رسیدن به خانه رویاها در گرو متراژ زیاد فضا نیست! حتی یک خانه 70 متری می‌تواند تبدیل به مکان مورد علاقه شما شده و هر آن‌چه را نیاز دارید برآورده کند. اما این امر نیازمند مطالعه و مهارت است که ما در این مطلب از ihome.ir بخشی از روند چیدمان خانه 70 متری ایرانی را با شما در میان گذاشته‌ایم. با ما همراه شوید.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

چیدمان خانه 70 متری ایرانی بر اساس اصول طراحی

طراحی و دکوراسیون فضاهای کوچک حتی برای معماران نیز چالش برانگیز است و نیازمند رعایت نکات و اصول بسیاری برای دست‌یابی به یک فضای ایده‌آل است. توجه داشته باشید در چنین فضاهای کوچکی جزییات نقش مهم‌تری ایفا می‌کنند. این بدان معناست که وقتی فضا کم باشد، جزییات اهمیت بیش‌تری پیدا کرده و جمعا می‌توانند تاثیر بسیاری زیادی در نتیجه‌ی طراحی بگذارند.

بیشتر بخوانید: چیدمان دکوراسیون پذیرایی ایرانی ، استانداردهای طراحی را بدانید!

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

اولین نکته در چیدمان خانه 70 متری ایرانی ، ایجاد فضای کافی برای انبار کردن است. وقتی شما مساحت کمی در اختیار دارید، نیاز به فضایی جهت ذخیره کردن وسایل زندگی بسیار نمود پیدا می‌کند. در نمونه‌ی آورده شده حتی در انتخاب میز جلوی کاناپه نیز دقت شده است و وسیله نام برده امکان قرار دادن اشیا بیش‌تری را فراهم کرده است.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

توجه به رنگ دیوارها بسیار مهم است. رنگ‌های روشن سبب بزرگ‌تر دیده شدن فضا و سبکی محیط می‌شود.

انتخاب رنگ مناسب برای چیدمان خانه 70 متری ایرانی

در کنار دیوارها، رنگ و مترایل کف از جمله مواردی است که باید در چیدمان خانه 70 متری ایرانی به دقت انتخاب شود. معمولا بهتر است از به کار بردن رنگ‌های تیره بپرهیزید، در غیر این صورت به کار بردن رنگ تیره نیازمند مهارت و تخصص است که می‌توانید از یک طراح داخلی مشاوره بگیرید.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

استفاده از آینه در چیدمان خانه 70 متری ایرانی

استفاده از آینه را هرگز فراموش نکنید! آینه سبب می‌شود فضا بزرگ‌تر و هم‌چنین پر نورتر شود. بنابراین اگر در مقابل پنجره و یا منبع نور قرار گیرد، روشنایی فضا تضمین خواهد شد. این امر در نمونه آورده شده کاملا قابل درک و نمایان است.

بیشتر بخوانید: استفاده از آینه در دکوراسیون، کجا نصبش کنم بهتره؟

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

توجه به نور طبیعی در چیدمان خانه 70 متری ایرانی

در چیدمان خانه 70 متری ایرانی تا آن‌جا که می‌توانید از نور طبیعی بهره برده و مانعی بر سر راه آن قرار ندهید. نور طبیعی به جز بزرگ‌تر جلوه دادن فضا، از لحاظ روانی ضروری است. در حقیقت سرزندگی فضا ارتباط مستقیمی با حضور نور طبیعی در آن دارد. هم‌چنین در چنین فضای باریکی روشن بودن دیوارها بسیار مهم است. هر چه دیوارها تیره باشد احساس خفگی به استفاده کنندگان از فضا دست خواهد داد. بنابراین می‌توان عنوان کرد که در طراحی داخلی تنها زیبایی فضا مد نظر نیست. بلکه توجه به تخصصی همانند روانشناسی محیط می‌تواند در ارتقا کیفیت محیط بسیار موثر واقع شود. در مطلب نورپردازی ساختمان، قوانین روشنایی دکوراسیون را بدانید! شما را با جزییات بیشتری از این موضوع آشنا کرده ایم.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

محل مناسب فرش در چیدمان خانه 70 متری ایرانی

فرش را تا زیر مبلمان نبرید! بهتر است پایه‌های مبلمان بر روی کف خانه قرار گیرد تا احساس سبکی و بزرگی بیش‌تری به فضا داده شود. بنابراین با فرش تمامی فضا را پر نکرده و تنها به بخش‌های مرکزی خانه اکتفا کنید.

طراحی اتاق خواب ها در چیدمان خانه 70 متری ایرانی

در محیط‌ های کوچک باید تا آن‌جا که می‌توان نهایت بهره برداری را از فضا برد. بنابراین یکی از راه حل‌ های کاربردی در چیدمان خانه 70 متری ایرانی به خصوص اتاق خواب فرزندان، استفاده از تخت خواب های دو نفره است. همان طور که پیش تر ذکر کردیم، فضای انبار کردن وسایل باید در این خانه های کوچک تامین شود. از این رو در نمونه‌ی آورده شده، فضای پشت تخت خواب به قفسه اختصاص داده شده است.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

با خلاقیت، بیش از آن چه فضا امکان می دهد از آن استفاده نمایید! به جای قرار دادن میز کار و یا میز لوازم تحریر، همانند نمونه آورده شده یک فضای کم جا و کاربردی خلق کنید. این ایده نه تنها از لحاظ کارایی به کمکتان می آید، بلکه به دلیل طراحی خاصش فضایتان را زیباتر نیز می کند.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

استفاده از مبلمان تاشو در چیدمان خانه 70 متری ایرانی

برای چیدمان خانه 70 متری ایرانی به سراغ لوازم منزل تا شو بروید! در چنین فضاهایی باید تا آن جا که می شود از به کارگیری وسایل بزرگ و جاگیر خودداری نمایید. به عبارتی بهتر است به وسایلتان جنبه ای موقت دهید تا انعطاف پذیری فضا بیش تر شود. به تصویر بالا نگاه کنید. این میز تاشو هم سبب افزایش فضا در زمان نیاز شده و هم سبکی خاص را به محیط تلقین می کند.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

وقتی فضای کافی ندارید، دیوارها به کمکتان خواهند آمد! منظور از این جمله این است که اگر امکان قرار دادن وسایل و اشیا را بر روی زمین ندارید، از نمونه های دیواری آن بهره برید. برای مثال در تصویر بالا به جای استفاده از پاتختی و یا میز نار تخت و آباژور، قفسه و لامپ دیواری این خواسته را برآورده نموده است.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

نورپردازی در چیدمان خانه 70 متری ایرانی بیش از پیش اهمیت دارد. در واقع یک نورپردازی مناسب هم در بزرگ تر جلوه دادن محیط و هم تضمین سلامت آن نقش دارد. از طرفی هنگامی که جای کافی برای زینت دادن خانه با اکسسوری ها نباشد، انتخاب سبک و شکل لوستر و لامپ می توان به عنوان جایگزین عمل کند.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

چیدمان خانه 70 متری ایرانی در فضاهای دارای قناسی

از کنج ها استفاده کنید. وقتی فضای کافی برای رفت و آمد راحت نیست، وسایل را در وسط محیط قرار ندهید. هم چنین انتخاب لوازم گرد مثل میز، آن را کاراتر می کند. بنابراین سعی کنید لوازمی که دارای گوشه های تیز و غیر کارآمد هستند را حذف کنید.

نکات اجمالی برای چیدمان خانه 70 متری ایرانی

استفاده از قفسه در این خانه های کوچک نه تنها به افزایش فضا جهت انبار کردن وسایل کمک می کند، بلکه سبب امتداد دید شده و از گرفتگی فضا جلوگیری می کند.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

از ایده های موجود بهره برده و یک ورودی تمام عیار برای خود بسازید! همانند تصویر با قرار دادن کمد برای لباس ها و یک جا کفشی در زیر می توانید هر آن چه نیاز دارید را طراحی کنید.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

کوچک بودن فضا دلیلی بر لوکس نبودن آن نیست! شاید این سرویس بهداشتی را حتی در خانه های بزرگ نیز ندیده باشید؛ این بدان معناست که این فضاها باید توسط یک متخصص طراحی شوند تا به بهترین شکل خود دیده شوند.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

در چیدمان خانه 70 متری ایرانی به جای دیوار کشی بین فضاها، از پارتیشن استفاده کنید. بدین صورت نه تنها از فضای مفید خود نمی کاهید بلکه با انتخاب پارتیشن های خاص و فانتزی می توانید بر زیبایی محیطتان بیفزایید.

چیدمان خانه 70 متری ایرانی

می توان اظهار کرد که در چنین فضاهایی، سبک مینیمال بهترین گزینه است. در واقع ساده و خلوت بودن فضا، بر بزرگ تر و روشن تر جلوه دادن آن کمک شایانی خواهد کرد.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

 

نویسنده: مهزاد پوررکنی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *