چیدمان خانه های کوچک، کمبود جا را با این ترفندها حل کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷

خانه های کوچک امروزه بسیار افزایش یافته اند و سبک زندگی در این نوع از فضاها به دلیل اینکه زندگی را تحت تاثیر قرار می دهند، تغییر کرده و راه خود را به زندگی روزمره وارد کرده است. برای بسیاری از افرادی که در شهرها ساکن هستند و همچنین برای تعداد بسیاری از شهروندان حومه، فضاهای کوچک تنها گزینه موجود هستند.

دکوراسیون فضاهای کوچک: اگر در دنیا بحثی وجود داشته باشد که بسیار مشهور شده است و نخواهیم از آن فرار کنیم، آن فضاهای کوچک است. خانه های کوچک امروزه بسیار افزایش یافته اند و سبک زندگی در این نوع از فضاها به دلیل اینکه زندگی را تحت تاثیر قرار می دهند، تغییر کرده و راه خود را به زندگی روزمره وارد کرده است. برای بسیاری از افرادی که در شهرها ساکن هستند و همچنین برای تعداد بسیاری از شهروندان حومه، فضاهای کوچک تنها گزینه موجود هستند. ولی این به این معنی نیست که برای زندگی در آن باید نسبت به این فضا بی اهمیت بود. قطعا خانه کوچک به دلیل محدود بودن فضای موجود، مشکلاتی را بر سر راه شما قرار می دهند. ما در این مطلب از ihome ترفندهای کارآمد برای فضاهای کوچک را بیان می کنیم که در هر خانه با هر اندازه ای هم به کار می آید، پس با ما همراه باشید.

کمبود باغچه در دکوراسیون خانه های کوچک

کمبود باغچه در چیدمان خانه های کوچک

هیچ باغ، باغچه یا حتی حیاطی وجود ندارد؟ مشکلی نیست! دیوار مشبکی که در تصویر می بینید، فضای مناسبی برای قرار دادن تعداد زیادی گلدان به شما در دکوراسیون خانه های کوچک می دهد که بدون اشغال اپن آشپزخانه یا سطح زمین، این امکان را در اختیار شما می گذارد. از دیوار خالی خانه خود برای ایجاد این باغ عمودی استفاده کنید، به این ترتیب فضای خانه تان احساس آرامش بیشتری خواهد داشت.

 نور کم در خانه های کوچک

 تاثیر نور کم در خانه های کوچک

یک چراغ به سبک مینیمال ایده خوبی به نظر می رسد. از یک پایه کوچک، کمی رنگ و یک لامپ استفاده کرده و ترکیب چشمگیری خلق کنید که بتواند نور مورد نیاز گیاهان شما را تامین کند. این نکته را هم بدانید که نور فلورسنت برای گیاهان مناسب است.

کمبود میز آرایش در خانه های کوچک

کمبود میز آرایش در خانه های کوچک

شاید گفتن این موضوع برای بسیاری از افرادی که در خانه های کوچک زندگی می کنند، آسان نباشد ولی یکی از مشکلات رایج این است که هیچ فضایی برای آرایش و استفاده از میز توالت و آینه وجود ندارد! راه حلی که ارائه شده را بیان می کنیم: از یک تخته چوب باریک مانند شلف به همراه آینه دیواری ساده استفاده کنید. در این روش فضای چندانی نیاز نخواهید داشت.

کمبود سطح کار در دکوراسیون خانه های کوچک

کمبود سطح کار درچیدمان خانه های کوچک

یک صفحه فلزی مشبک که به دیوار نصب شده باشد، در یک اتاق کار خانگی یا در گوشه ای از دکوراسیون آشپزخانه شما فضای مناسبی به شما می دهد که بتوانید وسایل مورد نیازتان را روی آن قرار دهید.

عدم وجود فضای باز در خانه های کوچک 

عدم وجود فضای باز در خانه های کوچک

شاید در دکوراسیون آپارتمان های کوچک امروزی فضایی برای کشت سبزی و گیاهان خوراکی وجود نداشته باشد تا بتوانید مایحتاج خود را در آن کشت کنید؛ ولی در گلدان های کوچک در فضای آشپزخانه می توانید تعدادی سبزی خوراکی پرورش دهید که در تهیه غذا هم مورد استفاده تان قرار گیرد.

 

استفاده مجدد از لوازم و وسایل بزرگ

استفاده مجدد از لوازم و وسایل بزرگ در چیدمان خانه های کوچک

اگر کتابخانه بزرگی در خانه دارید که نمی دانید چه استفاده مفیدی از آن بکنید، پیشنهاد می کنیم یک طبقه آن را که از جنس چوب باشد، با استفاده از پایه های محکم به گونه ای روی سطح زمین قرار دهید که حکم کنسول جمع و جور برای شما داشته باشد. حال می توانید گلدان های زیبا و حتی کتاب هایتان را روی آن قرار دهید. ولی دیگر خبری از آن غول بی شاخ و دم در دکوراسیون خانه کوچک شما نیست!

 

ایجاد فضایی برای غذاخوری در خانه های کوچک

ایجاد فضایی برای غذاخوری در خانه های کوچک

اگر خانه تان آنقدر کوچک است که نمی توانید یک میز غداخوری کامل را به فضای آن وارد کنید، مبلمان و وسایل کم جا نجات بخش شما خواهند بود. در این تصویر می بینید با یک طراحی ویژه در آپارتمانی در لندن، از نوعی از میز غذاخوری استفاده شده است که زیر کانتر آشپزخانه می رود. با استفاده از این نوع میز هم می توانید به میزبانی مهمان های خود بروید و هم از آن به عنوان سطح بیشتری برای کار و پخت و پز استفاده کنید.

 ایجاد فضایی برای میز جلومبلی در خانه های کوچک 

ایجاد فضایی برای میز جلومبلی در خانه های کوچک

این مدل میز کوچک که مشاهده می کنید، دوکاره است. هم می توانید از آن به عنوان استند گل استفاده کنید و هم برای صرف چای و قهوه آن را به عنوان میزی برای قرار دادن فنجان یا حتی کتاب به کار ببرید.

ورودی در دکوراسیون خانه های کوچک

ورودی در دکوراسیون خانه های کوچک

بهتر است برای دکوراسیون آپارتمان کوچک تان ورودی تعریف کنید. با قرار دادن لوازم و وسایل ویژه آن را منحصر به فرد و ویژه می کنید. می توانید از نوعی دیوارکوب استفاده کنید که علاوه بر اشغال نکردن فضای اضافی، بتوانید وسایلی که ممکن است مورد نیازتان قرار بگیرد را درون آن قرار دهید.

دکوراسیون خانه های نقلی

 کابل های مزاحم در فضاهای کوچک

در دکوراسیون فضاهای کوچک هیچ جزییاتی از چشم پوشیده نخواهد ماند. به جای استفاده از لوازم روشنایی زشت در آپارتمان خود، بطور هوشمندانه از سیم و کابل های رنگی استفاده کنید.

در کانال تلگرام آی هوم شما را با ترفندهای بیشتری از بزرگنمایی فضا آشنا کرده ایم، پس همین حالا در تلگرام به ما بپیوندید و از به روز ترین ایده ها و ترفندهای دکوراسیون داخلی استفاده کنید. 

ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

[scrolling_box title=”بیشتر بخوانید ” display=”category” category=”91″ count=”10″]

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *