چیدمان خانه نقلی ، آپارتمان کوچکتان را ۱۰ برابر بزرگ تر کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ آذر ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی:  شما هم دوست دارید فضای بیشتری در خانه تان داشته باشید؟ گاهی اوقات با خرید یک خانه کوچک، چالش شما تازه شروع خواهد شد. به این صورت که چگونه تمام وسایل تان را در آن قرار دهید؟ راه حل های هوشمندانه ای مانند استفاده از محصولاتی برای نگه داشتن وسایل و نظم دهنده ها وجود دارند. در ادامه با ihome.ir همراه باشید و راه حل هایی که چیدمان خانه نقلی تان را طوری بهینه سازی می کنند که ۱۰ برابر بزرگ تر به نظر برسند را مطالعه کنید.

چیدمان خانه نقلی

در چیدمان خانه نقلی به هر کمد یک تم بدهید.

اگر از ابتدا وسایل را در جای درست خود نگذارید همه چیز نامرتب خواهد شد. کمد ورودی مثال خوبی برای این موضوع است. چون اگر ندانید فضاهای دیگر را چگونه بچینید در نهایت به کمد ورودی روی می آورید. بنابراین دیگر فضایی برای آنچه باید در کمد ورودی قرار بگیرد باقی نخواهد ماند.

بنابراین این نکته را فراموش نکنید که این فضا را فقط به چیزهایی که واقعا به آن تعلق دارند و باید در آن قرار گیرند اختصاص دهید مانند: ژاکت و کت، چمدان و کفش های خارج از فصل.

همچنین می توان برای مرتب نگه داشتن وسایل، در هنگام چیدمان خانه نقلی تان از جعبه های پلاستیکی استفاده کرد تا وسایل اضافی مانند حوله ها، پارچه ها و سایر وسایل دیگر را در آن قرار داد. هر چیز در کمد جای تعیین شده ای دارد که منظم نگه داشتن را راحت تر می کند.

استفاده از اکسسوری ها را فراموش نکنید.

تنها راه برای اینکه فضا را طوری بسازید که بزرگتر تصور شود، استفاده از اکسسوری هاست. اکسسوری ها بهترین ابتکار در سازماندهی کردن هستند. کمد جایی است که همیشه می توان از فضای آن استفاده کرد. هنگامی که فضای کمی دارید، قرار دادن کفش ها روی زمین کمد تلاش بیهوده ای است. بهترین راه حل استفاده از نظم دهنده کفش است، که نه تنها اجازه می دهد چند جفت کفش در داخل خانه هایش بگذارید بلکه می توان روی آن و در جلوی آن نیز تعدادی کفش گذاشت. پس می توان چند برابر بیشتر کفش در کمد جا داد. و در واقع بهترین ابتکار است.

چیدمان خانه نقلی

چیدمان کابینت ها را عوض کنید.

در چیدمان خانه نقلی هر چیزی باید در جایی جمع شود تا در دسترس تر باشد. برای مثال کمد زیر سینک حمام را در نظر بگیرید. به راحتی می توانید کشوهای کوچکی را در آنجا قرار دهید و وسایل مختلفی مانند شسوار، برس، مواد آرایشی و بهداشتی و چیزهای ضروری دیگری را درون آن ها بگذارید. این کشوها فضا را هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی سامان می دهند و براحتی می توان به تمام وسایل داخل کابینت دسترسی داشت.

درست مانند کمد ورودی، این کشوها به هر چیز فضای خودش را اختصاص می دهند، بنابراین از نامنظمی خبری نخواهد بود.

چیدمان خانه نقلی

روی میز را هدف قرار دهید.

اگر یک فضای باز مد نظرتان است، روی میزتان نباید شلوغ و بهم ریخته باشد. میز دو طبقه ای انتخاب کنید. در طبقه پایین آن کتاب های دکوری قرار دهید. بر روی میز یک سینی زیبا قرار دهید و تعدادی وسیله دکوری کوچک مانند شمع درون آن بگذارید. همچنین می توانید کنترل تلویزیون را داخل سینی قرار دهید تا میان کوسن ها گم نشود.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون منزل کوچک ، با این ترفندها به جنگ کمبود جا بروید!

چیدمان خانه نقلی

از فضاهای کوچک به نفع خود استفاده کنید!

همه فکر می کنند که نداشتن فضا محدودیت است. اما این درست نیست، زیرا هرچه فضای بیشتری داشته باشید فضای بیشتری نیز برای بی نظمی خواهید داشت. آشپزخانه ای را در نظر بگیرید که فقط دو قفسه کوچک برای نگهداری مواد غذایی قابل نگهداری در جای خشک را دارد. بنابراین تنها باید مواردی که به آن ها نیاز است تهیه شوند و از خرید چیزهای غیر ضروری جلوگیری شود. در این قفسه دسترسی به ادویه ها در هنگام غذا پختن بسیار راحت است. ظرف های پلاستیکی نیز برای نگهداری ماکارونی مناسب هستند چرا که فضا با چیزهای کوچک شلوغ نمی شود. پس در واقع فضای کم می تواند به نفع شما باشد.

چیدمان خانه نقلی

قرار دادن آینه در جای مناسب فضا را بازتر می کند.

در چیدمان خانه نقلی ممکن است فکر کنید با وارد کردن میز توالت به اتاق، فضا کوچک تر و تنگ تر به نظر برسد. می توانید از میز توالت آینه ای استفاده کنید تا نوری که از پنجره وارد می شود را انعکاس دهد و اتاق را روشن تر کند. همچنین می توانید آینه ای قدی به دیوار آویزان کنید تا فضا را بازتر کند.

چیدمان خانه نقلی تان را به تدریج کامل کنید!

با خانه جدیدتان زندگی کنید و با آن آشنا شوید. هیچ چیز دقیق نیست و قابلیت تغییر کردن دارد. اینکه خودتان را تحت فشار قرار دهید تا همه چیز از ابتدا درست باشد، کار بسیار ساده است. اگر تشخیص می دهید راهی که چیزی را نظم می دهید به سبک زندگی شما نمی خورد و مناسب نیست، ایرادی ندارد. بهترین قسمت درباره ورود به یک خانه جدید، بازی کردن با فضای آن است و اگر خیلی آن را جدی نگیرید، آن زمان است که جادو اتفاق می افتد.

*در مطالب بعدی شما را با ایده های بیشتری از طراحی دکوراسیون داخلی منزل آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | مترجم: حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *