چیدمان انباری، خانه تکانی را از اینجا شروع کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

چیدمان انباری خانه و طبقه بندی و نظم دهی آن یکی از کارهای اولیه ایست که برای خانه تکانی باید شروع به انجام کنید، به همین منظور در این مطلب شما را با چیدمان اصولی انباری منزل آشنا کرده ایم. 

طبقه بندی و نظم دهی: در سومین روز از کمپین روز شمار تا نوروز  ihome، قصد داریم برای این روز های پر هیاهوی اسفند ماه راهکاری را ارائه دهیم تا بتوانید راحت تر به خانه تکانی تان بپردازید. پیشنهاد ما در این مطلب شروع کردن از بخشی از خانه است که یکی از سخت ترین مکان هایی ست که برای تمیز کردن آن وقت می گذاریم. بهتر است از کارهای سخت شروع کنید. انباری یکی از آن مکان ها است که اگر در ابتدای کارهای تان به تمیز کردن آن بپردازید قطعا از برنامه ریزی خودتان راضی تر خواهید بود. در این مطلب از ihome همراه ما باشید تا با راهکار هایی ساده این کار سخت را برای تان آسان تر کنیم. با ما همراه باشید.

چیدمان انباری

در تمیز کردن انباری عجله نکنید!

همه مان معمولا سالی یکبار به مرتب کردن انباری می پردازیم اما در شروع کار به دلیل حجم زیاد وسایل واحتمال نا مرتبی آن ها سر در گم می شویم. بهتر است ابتدا فکر کنیم از فضای مان چطور می شود بهترین استفاده را کرد و بعد ببینیم چه عاملی باعث به هم ریختگی فضای انباری مان شده است.

چیدمان انباری

برای چیدمان انباری وسایل را تفکیک کنید.

بهتر است در این مرحله کمی با خود رو راست باشید و وسایلی را که هرگز از آن استفاده نمی کنید در صورتی که برای شخصی کارایی دارد اهدا کنید و در غیر این صورت آن را از انباری خود حذف کنید. با این کار وسایل بلا استفاده از وسایلی که کارایی دارند و از آن استفاده می کنید تفکیک می شوند.

چیدمان انباری

قفسه بندی انباری منزل به دادتان می رسد!

برای نظم بخشیدن به فضای انباری تان و چیدمان بهتر وسایل در آن می توانید از قفسه ها و سازمان دهنده ها کمک بگیرید. نصب قفسه محکم و استوار بر روی دیوار باعث می شود جعبه هایی با وزن بالا هم بتوانید بر روی آن ها قرار دهید.در این صورت هر وسیله ای در قفسه مربوط به خودش قرار میگیرد و همچنین برای پیدا کردن شان دیگر نیازی به زیر و رو کردن تمامی وسایل نخواهید داشت.

در ihome  بیشتر بخوانید: قفسه بندی انباری خانه، اینطوری جادار تره!

چیدمان انباری

برای هر وسیله فضای مشخصی را در نظر بگیرید.

در طول یک سال تمامی وسایلی که برای مان تا مدتی قابل استفاده نبوده اند در انباری گذاشته ایم و حالا دچار سر درگمی شدیدی شدیم. برای این که از شر چنین اتفاقی خلاص شوید بهتر است برای هر وسیله در انباری جای مشخصی را پیدا کنیم و در آن زمان وسیله مورد نظر را در همان جای مشخص قرار دهیم تا دچار این شلوغی نشویم. برای قرار گیری وسایل و پیدا کردن آسان آن ها می توانید از بر چسب ها هم استفاده کنید.

چیدمان انباری

گام آخر، وسایل باقی مانده در انباری را بچینید!

بعد از تفکیک وسایل آنچه که باقی مانده است وسایل ورد نیاز و مورد استفاده شما هستند که فضای کافی برای نگهداری آن ها در منزل را ندارید و شاید در فواصل زمانی بیشتری از آن ها استفاده می کنید. وسایل باقی مانده را در قفسه های مشخص قرار دهید. می توانید از جعبه های مقوایی برای گذاشتن وسایل استفاده کنید و همچنین استفاده از پلاستیک های شفاف هم گزینه مناسبی است و از خیس شدن وسایل تان و آسیب دیدن آن ها جلوگیری می کند.

* برای همراهی با کمپین روز شمار تا نوروز و شرکت در آن کافی است از حال و هوای نوروز در منزلتان مثل خانه تکانی،، چیدمان سفره هفت سین، مراسم و آداب خاص تان در عید نوروز و یا هر آنچه که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و عکس خود را در صفحه اینستاگرام خود با  هشتگ #روزشمارتانوروز منتشر کنید و با ذکر نام و نام خانوادگی تان به صفحه اینستاگرام وبسایت ihome از طریق دایرکت ارسال کنید و ما را در لحظات خاطره انگیز خود همراه کنید.

در این روزهای پایان سال کانال تلگرام آی هوم  را فراموش نکنید!

 

نویسنده:‌‌ شهرزاد چراغی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *