چیدمان اتاق مشترک کودک ، با این 8 ایده تمام مشکلات را حل کنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی: با نزدیک شدن به ماه مهر و فصل مدرسه ها ، چیدمان اتاق خواب های مشترک و ایجاد فضایی منعطف در عین حال با ضوابط مشخص برای فرزندانی با سنین و یا جنسیت های متفاوت اهمیت بسیاری پیدا می کند.  برای چیدمان اتاق مشترک کودک نیاز به کمی حوصله و دقت دارید، تا بتوانید نیاز هر کدام از فرزندانتان را در کنار هم و کاملا مجزا از هم برآورده کنید. پس برای پیدا کردن راه کارهای کاربردی تا انتهای این مطلب از ihome.ir  با ما همراه باشید تا شما را به خوبی در این زمینه راهنمایی کنیم.

چیدمان اتاق مشترک کودک

استفاده از تخت های دو طبقه

تخت های دو طبقه معمولا اولین ایده برای دکوراسیون اتاق مشترک هستند، این تخت ها علاوه بر اینکه در دسته ی تخت خواب های کم جا قرار می گیرند، برای اتاق های مشترک بی نظیر هستند، چرا که با استفاده از فضای عمودی بالای تخت، می توانید فضای کف را برای جزییات دیگری مثل میز تحریر، کمدها و غیره و یا حتی بازی فرزندانتان مورد استفاه قرار دهید.

چیدمان اتاق مشترک کودک

استفاده از مبلمان چند منظوره

مبلمان چند منظوره بهترین وسیله برای اتاق خواب های مشترک بخصوص اتاق خواب های کوچک است. این مبلمان شامل جزییاتی چون تخت، کمد و میز تحریر و یا فضایی برای جا نمایی اسباب بازی ها است، بنابراین شما می توانید با توجه به نیاز فرزندانتان آن ها را تهیه کنید و بهترین اتاق مشترک را برای فرزندتان تدارک ببینید.

چیدمان اتاق مشترک کودک

استفاده از شلف ها و قفسه بندی ها

استفاده از شلف ها و قفسه ها یکی از روش های ساده و کم هزینه برای چیدمان اتاق مشترک کودک است. شما می توانید باتوجه به سن و میزان لوازم و و سایل هر کدام از فرزندانتان قفسه ی مخصوصی را به آن ها اختصاص دهید به طور مثال قفسه های بالایی مربوط به فرزندان بزرگ تر و قفسه های پایینی مربوط به فرزندان کوچکتر تا به راحتی به آن دسترسی داشته باشند، یا این روش می توانید از همین کودکی فرهنگ زندگی اجتماعی و مدیریت فضای زندگی را به فرزندانتان آموزش دهید.

در ihome.ir بیشتر بخوانید: تبدیل اتاق کودک به نوجوان،‌ چگونه امکان پذیر است؟!

چیدمان اتاق مشترک کودک

استفاده از قفسه های متحرک

شلف ها و قفسه های متحرک به عنوان یکی از پر کاربردی ترین لوازم اتاق خواب کودک به خصوص اتاق مشترک مطرح شده اند. شما م ی توانید از آنها به عنوان مصالح استفاده کنید! و مانند یک پارک با چیدیمان های مختلف آن ها از آن به عنوان قفسه ثابت و یا حتی یک دیوار متحرک کمک بگیرید. توجه داشته باشید که با کمک رنگ های متنوع می تواند ظاهر اتاق کودکتان را لذت بخش تر کنید.

چیدمان اتاق مشترک کودک

استفاده از هنگرهای مختلف

هنگرها بهترین گزینه برای نظم دهی به اتاق مشترک کودکان هستند و در عین حال از مقرون به صرفه ترین لوازم نظم دهی محسوب می شوند، بخصوص برای نظم دهی لباس های پر استفادهمثل رو پوش های مدرسه و یا حتی چتر و سایر لوازم پر کاربرد روزانه، شما می توانید آن ها به صورت مجزا تهیه کنید و از فرزندانتان بخواهید که نسبت به نظم دهی لوازم و وسایل شان مسئولت پذیری بیشتر داشته باشند.

چیدمان اتاق مشترک کودک

استفاده از فضای زیر تخت

فضای زیر تخت در تمام اتاق خواب ها چه کوچک و یا بزرگ کارساز است، و در چیدمان اتاق کودک مشترک تقریبا م یتوان گفت که مشکل گشا است! چرا که بیشتر اختلاف بچه های در اتاق خواب های مشترک به دلیل استفاده از لوازم  و سایل یکدیگر است، با انتخاب تخت های کشو دار می توانید برای همیشه با این معضل خداحافظی کنید و به فضای اتاق کودکتان نظم ببخشید.

چیدمان اتاق مشترک کودک

ایجاد فضاهای خلاقانه

اتاق کودک تان را سرشار از جزییات خلاقانه کنید و این امکان را برای آن ها مهیا کنید که در این خلاقیت سهیم باشند. همیشه نیاز نیست فضای اتاق کودک شما پر از طرح و نقش باشد و یا از لوازم و وسایل بسیار برای آن کمک بگیرید گاهی با استفاده از رنگ سفید و دو رنگ خوش ترکیب می توانید جلوه ای منحصر به فرد در فضای داخلی تان خلق کنید. مطلب بهترین رنگ اتاق کودک، سفید را حتما امتحان کنید! در این زمینه از دست ندهید.

به ما بگویید:

اگر شما هم از ایده ی خاصی برای طراحی اتاق کودک مشترک تان استفاده کرده اید ، پس حتما تجربیات خود را از طریق دیدگاه های پایین همین مطلب با ما و سایر مخاطبان ihome در میان بگذارید.

*در مطالب بعدی شما را با ترفندهای ارزان بیشتری برای طراحی اتاق کودک آشنا می کنیم، شاید این موضوع دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *