چگونه فضای بیشتری در اتاق کودک ایجاد کنیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

همیشه نیاز نیست كه فضای اتاق از بُعد مساحت كف اتاق به اندازه كافی زیاد باشد تا بتوانید چیزهای بیشتری داخل آن جای بدهید. به كمدها و كشوهای موجود در اتاق كودكتان نگاهی بیندازید.

به گزارش مجله خبری ihome.ir اگر بخواهید كمی به وسایل و مبلمان اتاق خواب كودكتان اضافه كنید، شاید كمی فضا كوچك‌تر شود، ولی در عوض جای بیشتری نگهداری و جای دادن وسایل او خواهید داشت حتی در اتاق خواب‌های كودك كه اندازه كوچكی دارند، نیز می‌توان اینكار را انجام داد.

فقط كافی است كه كمی قوه تخیل و فكر خود را به كار گیرید و در ذهن خود فضا را آنگونه كافی است كه كمی قوه تخیل و فكر خود را به كار گیرید و در ذهن خود فضا را آنگونه كه هست و آنگونه كه می‌توان تغییر داد، تجسم كنید.

ابتدا، بهتر است كه فكر خود را كمی از جعبه‌ها، گنجه‌ها و باكس‌ها خارج كنید و به چیزهایی دیگر نیز فكر كنید.

برای نگهداری و قرار دادن لباس‌ها فقط كه نباید از میزهای كشودار و گنجه‌ها استفاده كرد، می‌توانید روی دیوار جالباسی به صورت چند تایی و یا یكی نصب كنید و لباس‌‌هایی كه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند را از آنها آویزان كنید.

یا حتی می‌توانید از جالباسی‌های قدیمی‌تر كه به شكل یك درخت پایه‌دار بودند استفاده كنید تا لباس‌ها و وسایل بیشتری را برای آویزان كردن در آنها جای دهید.

برای ایجاد تناسب بیشتر جالباسی را می‌توانید همرنگ مبلمان و یا رنگ، دیوارها، نقاشی كنید و رنگ بزنید شما می‌توانید از كنج‌ها و گوشه‌های اتاق كودك خود با زیركی و درایت بهترین استفاده را ببرید.

روی دیوارها نیز محل مناسبی برای آویزان كردن و قرار دادن برخی وسایل است این ایده‌ها می‌توانند به شكل جالب و خلاقانه‌ای، هم در اتاق كودكتان ایجاد تنوع كنند و هم به فضای اتاق برای نگهداری وسایل بیشتر بیفزایند.

معمولا تخت و كمدها و كشوهای استاندارد و مقبول به نحوی فضا پرت كن هستند و همیشه باعث می‌شوند كه بخشی از فضای آنها و البته فضای اتاق مورد استفاده قرار نگیرد.

شما می‌توانید این فضاهای به كار گرفته نشده و بی‌مصرف را به حداقل برسانید و تمام آن بخش‌ها را با برخی قفسه‌ها و كمدها و جعبه‌ها پر كنید می‌توانید یك جعبه پلاستیكی در فضای خالی بین تخت‌خواب كودك و سطح كف اتاق بگذارید و داخل آن پوشك‌های كودكتان را قرار دهید.

یا اینكه می‌توانید یك ردیف آویز و یا جالباسی یك ردیف دیگر نصب كنید و لباس‌ها و وسایل بیشتری در آنها جای دهید.

این بخش به زوری مورد استفاده كودكتان قرار خواهد گرفت چرا كه او بعد از كمی رشد و قد كشیدن می‌تواند به راحتی وسایل خود را در آنها جای بدهد و از آنجا بردارد.

برخی از انواع سبدها و جعبه‌ها هم جنبه تزئینی زیادی دارند و به شكل قابل توجهی كاربردی هستند.

حتی برخی از این سبدها دقیقاً برای همین منظور طراحی شده‌اند كه قابلیت جای دادن وسایل بیشتری را داشته باشند.

معمولا این وسایل و امكانات را كارخانه‌ها سعی می‌كنند در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت تولید كنند تا نیازهای مشتری‌های خود را تأمین نمایند.

برخی بیشتر تزئینی دارند و معمولا برای افزایش زیبایی و دكوراسیون اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرند اما برخی نیز بیشتر با هدف جای دادن وسایل بیشتری طراحی می‌شوند.

تعدادی از این جعبه‌ها و سبدها را می‌توانید با كمی رنگ‌آمیزی و طراحی، شیك و مدرن كرد تا هم به كاربرد آن اهمیت داده باشید و هم از نظر زیبایی ظاهری نیز جلوه بیشتری داشته باشند، بنابراین فكر خود را محدود به انواع چیزهایی كه فقط جنبه كاربردی دارند و برای جای دادن وسایل هستند نكنید چرا كه شما می‌توانید آنها را تغییر دهید و جلوه زیبایی آنها را رشد داد.

حتی می‌توانید از وسایل دست دوم نیز استفاده كنید و با كمی رنگ و قلم‌مو ظاهر جذاب و زیبایی از آنها را درست كرد.

اسباب‌بازی‌های كوچك به شكل گروهی و دسته‌ای كاملا مطمئن و مناسب با نصب چند كیسه پارچه‌ای در اتاق خواب كودك، روی دیوار قرار گرفته‌اند.

شما می‌توانید این كیسه‌های پارچه‌ای را بیرون در كمد لباس اتاق خواب كودك نصب كنید و یا داخل كمد و روی در. در هر صورت شما می‌توانید چیزهای زیادی را در این جیب‌های پارچه‌‌ای جا بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *