چگونه دیوارهای خانه را حرفه ای رنگ کنیم؟ (ویدیو)

نویسنده : محسن عارفی | تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۵

کم کم به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و خانواده‌ها خود را برای نظافت و تغییر دکوراسیون خانه آماده می‌کنند. یکی از متداول‌ترین کارها، رنگ کردن دیوارهاست که این کار هم مشکلات و دردسرهای خاص خود را دارد.

به‌گزارش وبلاگ ihome.ir، در روزهای پایانی سال، تقریبا اکثر خانواده‌ها سعی می‌کنند دستی به سر و گوش خانه‌های خود بکشند که در این بین یکی از دم دستی‌ترین کارها، نقاشی دیوارهاست که تاثیر قابل توجهی هم روی زیبایی و تمیزی خانه دارد.

از سویی، این روزها، کنترل هزینه و وقت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. همه این عوامل باعث شده تا ما در این ویدیوی آموزشی و جذاب، به شما بیاموزیم که چگونه خودتان بدون نیاز به کمک کسی، دیوارهای خانه را مانند یک نقاش حرفه‌ای رنگ آمیزی کنید.

برای شروع کار ابتدا مراحل زیر را رعایت کنید:

  • دیوارها را تمیز کنید

با کمک یک اسفنج سلولزی و محلولی که از آب و مقدار کمی مایع ظرفشویی درست شده، دیوارها را از گرد و غبار و چربی پاک کنید.

  • از نوارچسب استفاده کنید

با کمک نوار چسب مخصوص نقاشی یا چسب پهن، قسمت‌هایی را که نمی‌خواهید رنگی شوند (دستگیره‌ها، چارچوب در و پنجره و…) را بپوشانید.

  • رنگ آستری را در سینی مخصوص رنگ بریزید

مقداری کافی از رنگ آستری را در سینی مخصوص رنگ بریزید تا اندازه‌ای که کف آن به کلی پوشانده شود ولی خیلی از لبه‌ها بالا نیاید.

  • از قلم غلتکی استفاده کنید

غلتک رنگ را داخل سینی به رنگ آغشته کنید و و آنقدر عقب و جلو ببرید تا غلتک به رنگ آغشته شودغ سپس اضافه‌های رنگ را بگیرید تا چکه نکند. پس از آنکه مطمین شدید غلتک کاملا و به صورت یکنواخت رنگی شده، آنرا روی دیوار قرار داده و به سمت بالا و پایین حرکت دهید. این کار را از یک گوشه دیوار شروع کرده و آنقدر ادامه دهید تا کل دیوار رنگ شود.

  • لبه‌ها را رنگ کنید

با کمک یک برس رنگ دو اینچی، گوشه‌ها و کناره‌ها را رنگ‌آمیزی کنید. برای این کار، تنها یک سوم سر برس را داخل رنگ کنید و به آرامی و دقت لبه‌های باریک را رنگ آمیزی کنید.

  • شیوه صحیح حرکت دادن غلتک روی دیوار را رعایت کنید

برای آنکه نتیجه بهتر و حرفه‌ای‌تری بگیرید، حتما باید غلتک را در مسیر صحیحی روی دیوار حرکت دهید. بهترین روش حرکت غلتک به شکل W است. غلتک را به شیوه دبلیو شکل روی دیوار حرکت دهید و دوباره برگردید و جاهای خالی را با رنگ بپوشانید.

  • نوارهای پوششی را جدا کنید

نوارچسب‌هایی را که برای پوشش سطوح چسبانده‌اید را در پایان رنگ آمیزی و پیش از خشک شدن رنگ‌ها، جدا کنید تا مبادا رنگ‌های خشک شده هم همراه آن از روی دیوار جدا شوند.

حالا از اثر هنری خود لذت ببرید!

 

[scrolling_box title=”بیشتر بینید” display=”category” category=”148″ count=”10″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *