چگونه در کمتر از یک ساعت خانه مرتب داشته باشیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

چگونه خانه مرتب داشته باشیم، سوالی است که شاید شما هم مدام با آن رو به رو می شوید و دلتان می خواهد در کمترین زمان خانه ای مرتب و آراسته داشته باشید، به همین منظور در این مطلب شما را با روش های تمیز کردن فوری فوتی آشنا کرده ایم.

خانه داری: کمتر کسی پیدا می شود که دوست داشته باشد تعطیلات آخر هفته خود را برای تمیز کردن خانه اهدا کند. قطعا در خانه کارهای کوچکی هستند که با ترفند می توانند تاثیرات بزرگی بر تمیزی و نظافت داشته باشند. کارهای روزانه و ساده ای را انجام دهید که برایتان نتیجه خوبی برجای بگذارد. iHome  قول می دهد که این کارهای کوچک تاثیر بزرگی در خانه داشته باشد:

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

حمام را بعد از استفاده تمیز کنید.

اگر می خواهید زمان کمتری را صرف تمیزکاری و اسکراب زدن در و دیوار سرویس بهداشتی کنید، شیشه کابین حمام و یا دیوارها ها بعد از استفاده تمیز کنید. بعد از هر بار حمام کردن، مخلوطی از سرکه و آب را به روی دیوارها اسپری کنید و از معجزه ی آن لذت ببرید.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

کتاب ها را مرتب کنید.

در پاسخ به سوال چگونه خانه مرتب داشته باشیم باید بگوییم که به وضع کتاب ها حتما رسیدگی کنید. بعد از کتاب خواندن های طولانی مدت کنار شوفاژ و شومینه در سرمای زمستان، کتابخانه تان حتما به هم ریخته و نا به سامان است! چند دقیقه وقت بگذارید تا کتابهای روی میز و مجله ها را مرتب کرده و سر جای خود بگذارید. می توانید آنها را بر اساس حروف الفبا، ترتیب رنگ و یا اندازه دسته بندی کنید. البته گردگیری شان را هم فراموش نکنید.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

لوازم آرایش قدیمی را دور بیندازید.

یکی از روش های مرتب کردن کشو یا طبقه لوازم آرایش چک کردن تاریخ انقضای آنها و دور انداختن لوازم آرایش، کرم های پوست و مو است. البته شاید همه این محصولات تاریخ انقضای مندرج روی خود را نداشته باشند، ولی بر روی اغلب آنها نوشته شده است که تا چند ماه بعد از باز شدن قابل استفاده هستند. می توانید برای دقت بیشتر بعد از باز کردن هر محصول تاریخ روز را روی آن بنویسید تا بدانید زمان انقضای آن چه روزی است.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

کمد و کشو را مرتب تمیز کنید.

از کم شروع کنید و به هم ریختگی کشو و کمد آشپزخانه، اتاق خواب و میز کارتان را رفع و رجوع کنید. اگر به وسیله ای احتیاج ندارید، آن را دور ریخته و یا به مکان دیگری منتقل کنید. مطلب قفسه بندی کابینت آشپزخانه، از شر بی نظمی خلاص شوید! در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

مبلمان را جارو برقی بکشید.

آیا می دانید که برای هر جارو برقی یک سری مخصوص برای استفاده مبل و صندلی دارد؟ هر دو سمت کوسن و تشک مبل و صندلی را جارو بکشید و سپس شکاف یا محل زیپ تشک را هم جارو کنید با این ترفند تا مدت زمان طولانی تری فضای داخلی تان تمیز خواهد ماند.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

درز بین کاشی ها را سفید کنید.

این کار 15 دقیقه ای، پاسخ دیگری به سوال چگونه خانه مرتب داشته باشیم است که تاثیر بسیار زیادی بر تمیزی سرویس بهداشتی شما می گذارد. محلول مخصوص پاک کننده سرویس بهداشتی را روی کثیفی کاشی ها اسپری کنید. چند دقیقه صبر کرده و سپس با یک برس سفت، روی سطح کاشی ها را بمالید. تمیز کردن درز کاشی و سرامیک، با این محلول از شر جرم ها خلاص شوید! مطلبی است که در این زمینه شما را مرحله به مرحله راهنمایی می کند.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

گرد و غبار مخفی را به دام بیندازید.

همه تمیزکاری فصل بهار تمرکز کردن روی نقاطی است که در طول سال فراموش می شود. در پاسخ به سوال چگونه خانه مرتب داشته باشیم باید بگوییم که 30 دقیقه زمان بگذارید و آلودگی های سقف، کتابخانه، آویزهای لباس و قلاب ها، حباب های روشنایی، کپک ها و … را تمیز کنید.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

کابینت آشپزخانه را تمیز کنید.

جرم و کثیفی های چسبناک آشپزخانه ترکیبی از گرد و خاک و چربی است و تا زمانی که سفت نشود، قابل مشاهده نخواهد بود. برای تمیز کردن کابینت، از کرم یا اسپری های مخصوص آشپزخانه استفاده کنید. این محلول، مواد سفت شده را شکسته یا شل می کنند.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

دیوارها را نو کنید.

پنج دقیقه طول می کشد تا دیوار خانه را مانند دیوار تازه رنگ شده تازه کنید. با محلول تمیز کننده در یک دست و یک پارچه در دست دیگر، کار را شروع کنید. از این اتاق به آن اتاق بروید. خراش ها، لکه ها و ماژیک و مداد شمعی های روی دیوار را پاک کنید. مطلب بهترین شوینده دیوار، با این محلول جادویی هر لکه ای پاک میشه! در این زمینه شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

چگونه خانه مرتب داشته باشیم

به فضای پشت مبلمان توجه کنید.

پاسخ دیگری به سوال چگونه خانه مرتب داشته باشیم این است که به فضاهایی که کمتر به آن توجه کرده اید سر بزنید، وقت آن رسیده به سراغ نقطه ای بروید که همیشه از آن فرار می کردید و دست به جاروبرقی بشوید. مبل ها را به سمت جلو بکشید و پشت مبل نزدیک دیوار و زیر آنها را جارو کنید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ goodhousekeeping | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *