چگونه اتاقمان را مرتب کنیم ، دیگه به عید چیزی نمونده!

تاریخ بروزرسانی : ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

چگونه اتاقمان را مرتب کنیم ، موضوع امروز کمپین روزشمار تا نوروز ماست، قصد داریم شما را با صف تا صد خانه تکانی بخش های مختلف اتاق خواب آشنا کنیم.

خانه داری: اگر تا به امروز با کمپین روز شمار تا نوروز تیم تحریریه ihome همراه بوده‌اید، حتما این مطلب هم به شما برای آمادگی برای سال جدید مفید خواهد بود. این بار می‌خواهیم به سراغ نکات خانه تکانی مربوط به اتاق خواب‌ها برویم. همچنان با ما همراه باشید.

چگونه اتاقمان را مرتب کنیم؟

تمیز کردن اتاق خواب را از کجا شوع کنیم؟

اتاق خواب به فضای خصوصی محصوری گفته می‌شود که برای خواب شب یا استراحت در روز به‌کار می‌رود. در حدود یک‌سوم زندگی افراد در خواب می‌گذرد و بخش زیادی از این مدت در اتاق خواب سپری می‌شود. اتاق خواب ها معمولاً شامل تخت خواب، کمد، کشوی لباس، میز، جای نشیمن و گاهاً ال سی دی و لپ تاپ و … پس باید لوازم اضافی و بلا استفاه را دور بریزید بهتر است از مرتب کردن کمدها و دور ریختن لوازم اضافی شروع کنید.

چگونه اتاقمان را مرتب کنیم؟

مرحله اول نظافت اتاق خواب،تمیز کردن ملحفه و روتختی

ما انسان ها نصف عمرمان را در خواب هستیم ، تصور کنید یا خواب هستیم و یا برای تماشای یک فیلم یا مطالعه یک کتاب هم ممکن است روی تخت لم داده و این کارها را انجام دهیم. عرق تن، چربی پوست و مو همه و همه را به روبالشتی و روتختی انتقال می دهیم. این عمل هرشب و یا ممکن است روزی چندبار تکرار شود و باعث به اصطلاح چرک مد شدن یا انباشته شدن کثیفی روی پارچه شود که عملاً تمیزی و رنگ روز اول را حتی با شست و شو هم نخواهیم داشت، پس دومین مرحله از تمیز کردن اتاق خواب به شست و شوی ملحفه ها اختصاص دارد، مطالب زیر در این رابطه شما را بیشت راهنمایی خواهد کرد.

چگونه اتاقمان را مرتب کنیم؟

مرحله دوم نظافت اتاق خواب،شستن پرده ها

بعد از شست و شوی ملاحفه ها نوبت به شستن پرده ها می رسد، برای اینکه بدانید انواع پرده را چگونه بشویید کافی است به مطلب انواع پرده را چگونه تمیز کنیم؟ مراجعه کنید و به سادگی با نحوه ی شست و شوی انواع پرده آشنا شوید.

چگونه اتاقمان را مرتب کنیم؟

تمیز کردن دیوارها و پنجره ها، مرحله سوم نظافت اتاق خواب

حالا نوبت به نظافت پنجره ها و دیوارهای اتاق خواب است، توجه داشته باشید که اگر در مورد شستن اصولی دیوارها اطلاع چندانی ندارید هرگز به سراغ تمیز کردن دیوارها نروید، چرا که تنها باعث کثیف تر شدن آن خواهید شد، مطالب زیر به شما در این زمینه بیشتر کمک خواهد کرد.

چگونه اتاقمان را مرتب کنیم؟

تمیز کردن فرش و موکت، مرحله چهارم نظافت اتاق خواب

برای تمیز کردن فرش ها و موکت باید از جاروبرقی استفاده کنید. برای شروع ابتدا لوازمی که ممکن است جلوی دست و پای شما را بگیرد یکجا در ارتفاع بو طور مثال روی میز قرار دهید و این کار باعث تسریع و راحتی کار شما می شود.

چگونه اتاقمان را مرتب کنیم؟

مرتب کردن کمدها و کشوها، مرحله آخر نظافت اتاق خواب

در آخرین مرحله از مرتب کردن و نظافت اتاق خواب باید به سراغ کمدها و کشوها بروید و بخش های مختلف آن را تمیز کنید، برای این که عمل را ساده تر انجام دهید کافی است به مطالب زیر رجوع کنید و به سادگی فضای داخلی اتاق تان را برق بیاندازید.

* برای همراهی با کمپین روز شمار تا نوروز و شرکت در آن کافی است از حال و هوای نوروز در منزلتان مثل خانه تکانی،، چیدمان سفره هفت سین، مراسم و آداب خاص تان در عید نوروز و یا هر آنچه که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و عکس خود را در صفحه اینستاگرام خود با  هشتگ #روزشمارتانوروز منتشر کنید و با ذکر نام و نام خانوادگی تان به صفحه اینستاگرام وبسایت ihome از طریق دایرکت ارسال کنید و ما را در لحظات خاطره انگیز خود همراه کنید.

در این روزهای پایان سال کانال تلگرام آی هوم  را فراموش نکنید!

 

نویسنده:‌‌ ساناز سردارنیا | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *