چگونه آشپزخانه مرتبی داشته باشیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

در غالب چند ترفند ساده و مهم می خواهیم پاسخ سوال ” چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟ ” را به شما بدهیم تا در کمترین زمان ممکن آشپزخانه ای تمیز و مرتب داشته باشید پس با ما همراه باشید.

به گزارش وبلاگ ihome.ir به نقل از چیدانه، حتما برای شما هم پیش آمده است که بخش اعظمی از زمان نظافت منزل را صرف تمیز کردن فضای آشپزخانه کنید و باز هم در نهایت نمی توانید آن طور که باب میل تان هست این فضا را مرتب کنید. واقعیت است که آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای پرکاربرد به خصوص آشپزخانه های اپن امروزی نیاز مرتب کردن روزانه و شاید هم چند باره دارد.

 

هر روز آشپزخانه را نظافت کنید

همان طور که گفته شد آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای پر کاربرد نیاز به نظافت بیشتری دارد. نظافت این فضا می توانید به پایان هر روز و انجام تمام فعالیت های پخت و پز و روزانه موکول کنید، جا به جایی ظروف شسته شده، تمیز کردن گاز ، کف و… از جمله فعالیت هایی است که باید روزانه آن ها را انجام دهید. توجه داشته باشید که در برنامه ی نظافتی خود در هر هفته نظافت کلی آشپزخانه را فراموش نکنید. پیش تر در مطلب خانه تکانی آشپزخانه، به همین راحتی همه چیز را برق بیندازید! شما را با ترفندهای نظافت تمام بخش های آشپزخانه آشنا کرده ایم با سر زدن به آن می توانید این کار را ساده تر انجام دهید.

 

ظروف کثیف را بلافاصله بشویید

یکی از راه حل های مرتب ماندن فضای آشپزخانه تان شستن بلافاصله ی ظروف مصرفی است. با این روش می توانید به سادگی ظاهر آشپزخانه تان را مرتب و منظم نگه دارید توجه داشته باشید که پس از خشک شدن ظروف حتما آچکان را خالی کنید و ظروف مصرفی را به جایگاهشان در کابینت ها باز گردانید. توجه داشته باشید که آبچکان های کابینتی برای شما که زمان زیادی برای نظم دهی به آشپزخانه ندارید بهترین گزینه است. اگر هنوز برای آبچکان مناسب فضای آشپزخانه تان را انتخاب نکرده اید پیشنهاد می کنم به مطلب بهترین آبچکان برای سینک آشپزخانه شما کدام است؟ سر زنید و با انواع آبچکان در آشپزخانه آشنا شوید.

به خرید هایتان سر و سامان دهید

اکثر خانم های خانه دار وظیفه ی خرید روزانه و یا خرید های هفتگی را بر عهده دارند. یکی از پاسخ های اصلی به سوال ” چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟” اولویت دادن به جای گذاری خریدهای منزل است. قبل از خرید های خانه چه روزانه و چه هفتگی حتما از مایحتاج خود لیستی تهیه کنید تا خرید اضافه و یا کمتر از نیاز نداشته باشید. پس از خرید پیش از هر کاری لوازم خریداری شده را در جای معین شان جایگذاری کنید با این کار از شلوغ شدن فضای اطرافتان کم می کنید و تمرکز بیشتری رو فعالیت خود خواهید داشت. یکی از راه حل های نظم دهی به خرید ها استفاده از سوپر مارکت ها در آشپزخانه است، اگر با این اکسسوری پر کاربرد در آشپزخانه آشنا نیستید مطلب سوپر مارکت کابینت آشپزخانه، ۶ معجزه کمبود فضا ! به شما در شناخت آن ها کمک می کند.

​به جزییات آشپزخانه توجه کنید

آشپزخانه یکی از پر جزییات ترین بخش های خانه است که لوازم و وسایل مختلفی در خود دارد. که باید برای تک تک این لوازم ، فضای مناسب را در نظر بگیرید تا بتوانید آشپزخانه ای مرتب داشته باشید. اکسسوری های بسیاری هستند که برای این منظور در فضای آشپزخانه تعبیه می شوند و نظم دهی به محیط آشپزخانه ی شما را ساده تر می کند. ما پیش تر در چیدانه جای مناسب لوازم مختلف در آشپزخانه را برای شما معرفی کرده ایم که با بررسی هر مطلب می توانید پاسخ به نیاز خود را پیدا کنید و آشپزخانه ای مرتب تر از قبل داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *