پیر شدن جمعیت ایران به آپارتمان‌ها سرایت کرد! (جدول)

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷

به نظر می‌رسد پیر شدن جمعیت ایران این بار گریبانگیر آپارتمان‌ها شده چراکه آمارهای منتشر شده از سوی سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور حاکی از افزایش معاملات آپارتمان‌های با سن بالاتر از 20 سال است.

گزارش: به نظر می‌رسد پیر شدن جمعیت ایران این بار گریبانگیر آپارتمان‌ها شده چراکه آمارهای منتشر شده از سوی سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور حاکی از افزایش معاملات آپارتمان‌های با سن بالاتر از 20 سال است.

آمارهای منتشر شده از سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور نشان می دهد تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی 0 تا 5 سال شهر تهران در اسفند ماه سال 94 حدود هفت هزار و 294 واحد بوده است این در حالیست که در سال 95 این تعداد به شش هزار و 261 و در اسفند 96 به پنج هزار و 721 واحد رسیده است.

از سوی دیگر، براساس این آمارها، آپارتمان های مسکونی با سن بنای 16 تا 20 سال در اسفند 94 با کم ترین تعداد معامله با رقم 948 واحد مسکونی به فروش رسید این در حالیست که دو سال بعد از آن، یعنی اسفند 96 تعداد معاملات این آپارتمان ها به هزارو 684 واحد مسکونی رسیده است.

این آمار نشان می دهد با کاهش قدرت خرید مردم برای آپارتمان های نوساز و کمتر از 5 سال، تعداد این معاملات با روند کاهشی روبرو شده و بیشتر معاملات به سمت آپارتمان های قدیمی سوق پیدا کرده اند.

جدول زیر، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تهران، در ماه‌ اسفند سال‌های 94 تا 96 را به تفکیک عمر بنا نشان می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *