چگونه چهره زشت کولر گازی را بپوشانیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

پوشاندن چهره ی کولر گازی شاید غیر ممکن به نظر برسد، اما با ترفندی که در این مطلب به شما آموزش داده ایم می توانید به سادگی چهره ی نه چندان جذاب آن را بپوشانید و زیبایی فضای داخلی تان را دو چندان کنید.

تعمیرات منزل: اگر شما هم از آن دسته از افرادي هستيد كه نمي دانيد با كولر گازي خود و نماي نه چندان زيبايي كه ايجاد كرده است چه كنيد بهتر است در اين مطلب از وب سايت ihome همراه ما باشيد. در اين مطلب می خواهيم به شما روشي را آموزش دهيم كه به صورت خودتان بسازيد يا همان diy  بتوانيد ديواري كه كولر گازي تان بر روي آن قرار گرفته است را زيباتر كرده و بپوشانيد. پس همراه ما باشيد.

پوشاندن چهره کولر گازی

وسایل مورد نیاز برای پوشاندن چهره ی کولر گازی

  • متر
  • مداد
  • آچار
  • چوب يا تخته سه لا( با ضخامتي كه مد نظر داريد)
  • اره
  • مته
  • براكت براي لبه هاي چوب
  • پارچه
  • پيچ گوشتي

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله اول: اندازه گيري كولز گازي و قاب پنجره

پوششي كه شما مي خواهيد براي خود بسازيد يك قرنيز سه طرفه است. در واقع شما بايد براي سه طرف ديواره هايي كه مي خواهيد بسازيد اندازه هاي دقيق و مناسبي داشته باشيد.

براي اين كار مي توانيد به سراغ ساده ترين روش برويد. كافي است متر خود را برداريد و به سراغ اندازه گيري برويد. بايد به اين نكته دقت نماييد كه قاب جلويي قرنيز شما بايد هم اندازه با عرض پنجره تان باشد و اگر تصميم داريد تا قرنيزي با ابعاد بزرگتر بسازيد بايد حتما با دقت تمام در اندازه گيري به سراغ اين كار برويد.

سعي كنيد اندازه گيري هايي كه صورت مي گيرد را يادداشت نماييد تا براي پوشش دهي آنها با پارچه نيز اندازه دقيقي براي استفاده از پارچه داشته باشيد.

براي اندازه سه جهت ديواره هاي قرنيز بايد به اين نكته نيز دقت داشته باشيد كه كولر گازي شما فضاي كافي و مناسبي براي حركت و گردش هوا داشته باشد تا از اين نظر مشكلي براي دستگاهتان پيش نيايد.

پيش از اين گفتيم كه حتما اندازه گيري هاي خود را يادداشت نماييد تا در مراحل بعد نيز اطمينان خاطر داشته باشيد اما حالا بايد اين نكته را نيز اضافه كنيم كه مي توانيد با كمك مداد اين اندازه ها را علامت زده و بار ديگر چك كنيد تا مطمئن شويد كه اشتباهي صورت نگرفته است.

*نکته: از آنجاییکه تخته های چوبی دیواری تقريبا هزينه زيادي دارند ممکن است بخواهید با قرار دادن پیچ و مهره در هر دو طرف پنجره خود و با كمك گيره هاي محكم كننده شروع کنید. در اين حالت براي قرارگيري منظم و درست قطعات در كنار هم بايد دقت خود را بالا برده و تمامي اين نكات را رعايت فرماييد.

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله دوم: اندازه گيري ها را بر روي چوب بياوريد

در اين مرحله هم توصيه ما بر اين است كه براي اينكه مطمئن شويد كه دقيق پيش مي رويد بعد از اينكه يك بار علامت زديد بار دوم نيز از اين كار كوتاهي نكنيد.

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله سوم: قطعات چوب خود را ببريد

با كمك يك اره مناسب به سراغ چوب خود برويد و اندازه هاي مد نظر را با دقت و حوصله ببريد.

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله چهارم: چوب ها را به هم پيوند دهيد

با كمك پيچ و مهره و گيره خود، چوبها را به هم پيوند دهيد، با اين كار مي توانيد شكل ابتدايي قطعات چوبي قرنيز خود را به هم پيوند داده و قرنيزتان را شكل دهيد.

براي اين كار لازم است سوراخ هايي را براي قرارگيري پيچ ها بر روي چوب خود قرار دهيد. براي اين كار مي توانيد از مداد خود كمك بگيريد و اين سوراخ ها را مشخص نماييد. به همين منوال پيش برويد و گيره را هم بر چوب هاي خود بزنيد و آن را مانند چيزي كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد نماييد.

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله پنجم: سطح قاب را با پارچه بپوشانید

يك لايه پوشش و پارچه مناسب را بر روي قرنيز خود قرار دهيد، همانطور كه در اين تصوير مشاهده مي كنيد مي توانيد با كمك منگنه يك لايه پارچه و يا پوشش مناسبي را بر روي قرنيز خود قرار دهد. كافي است از دقتي كه در اين كار كه در تصوير مشاهده مي كنيد استفاده شده بي بهره نمانيد.

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله ششم: استفاده از پارچه خوش طرح

حالا وقت آن رسيده كه به سراغ پارچه زيبا و خوش طرحي كه انتخاب كرده بوديد برويد و از آن استفاده كنيد. مانند اين تصوير آن را بر روي پوشش قبلي روي چوب خود قرار داده و نصب نماييد.

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله هفتم: براكت و گيره هاي ال شكل را نصب كنيد

حالا كه پارچه و پوششي كه مد نظر داشتيد را بر روي سطح چوب خود زده ايد وقت آن رسيده كه گيره هاي ال شكل را بر روي آنها بر روي چوب خود بزنيد. براي اين كار مي توانيد به اين تصوير نگاه كنيد تا بدانيد كه به چه شكلي مي توانيد به بهترين روش دست يابيد.

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله هشتم: قرار دادن قرنيز ساخته شده بر روي ديوار

اگر در مراحل اول محل دقيق قرار گيري قرنيز خود را بر روي ديوار مشخص نكرده ايد اكنون بايد قبل از نصب آن اين كار را انجام دهيد.

حالا مي توانيد به سراغ نصب آن بر روي ديوار برويد. براي اين كار لازم است كه مجددا دقت خود را افزايش داده و با حوصله پيش برويد. حتما اطمينان خاطر حال نماييد كه گيره ال شكل شما به شكل درست و صافي قرا مي گيرد. براي اين كار هم مي توانيد از يك مداد استفاده كنيد و لبه هاي آنها را بر روي ديوار مشخص نماييد.

حالا چوبي خود را پايين بياوريد و با كمك يك مته و دريل آن نقاط مشخص شده بر روي ديوار را سوراخ نماييد تا بتوانيد به خوبي قرنيز چوبي خود را بر روي ديوار نصب نماييد.

پوشاندن چهره کولر گازی

مرحله نهم: قاب ساخته شده را بر روي ديوار نصب نماييد

حالا ديگر وقت آن رسيده كه نتايج زحمات خود را مشاهده نماييد. مي توانيد براي زيبايي هر چه بيشتر اين قرنيزها مانند چيزي كه در تصوير مشاهده مي كنيد از پرده هايي نيز بهره بگيريد.

پوشاندن چهره کولر گازی

در آخر نيز لازم است اين نكته را نيز يادآور شويم كه قبل از شروع به ساخت چنين وسيله اي از متخصصين كولرگازي و وسايلي شبيه به آن سوال كنيد كه وجود قرنيز، پرده و چنين چيزهايي در مقابل آن خطرآفرين نباشد!

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای تعمیرات منزل با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *