پوشاندن سوراخ دیوار، تعمیرات فوری فوتی!

تاریخ بروزرسانی : ۲۵ دی ۱۳۹۶

پوشاندن سوراخ دیوار معمولا ظاهر دیوار و دکوراسیون منزل را بر هم میزند، این آسیب ها از طریق عوامل مختلفی مثل ضربه خوردن و جای به جایی برخورد دستگیره در به دیوار پشتی است که باید فورا ترمیم شود، در این مطلب آموزش قدم به قدم پوشاندن سوراخ دیوار را با شما درمیان گذاشه ایم. 

تعمیرات منزل: خانه هر چقدر هم که زیبا طراحی شده باشد، بعد از سال ها استفاده ممکن است دچار آسیب دیدگی و البته فرسودگی شود. یکی از این مشکلات و آسیب دیدگی ها، سوراخ و زدگی ایجاد شده روی سطح دیوار است. گاهی آسیب از طریق ضربه خوردن وسایل در هنگام جابه جایی، بازی کودکان در خانه و همچنین برخورد دستگیره در به دیوار پشتی آن ایجاد می شود. این حفره ها در هر ابعادی که باشند، اگر تخریب جدی بر روی ساختار دیوار حاصل نکرده باشند، برای تعمیر شدن نیاز به صرف زمان کوتاهی دارند. در ادامه این مطلب از ihome روش پوشاندن سوراخ دیوار را خواهید آموخت، پس با ما همراه باشید.

پوشاندن سوراخ دیوار

مواد و وسایل مورد نیاز برای پوشاندن سوراخ دیوار

  • بتونه دیواری
  • ماده خشک کننده دیوار
  • کاردک پهن پلاستیکی
  • سمباده
  • توری پلاستیکی
  • ورق فلزی

پوشاندن سوراخ دیوار

مراحل پوشاندن سوراخ دیوار

در مرحله اول، سطح دیوار را با استفاده از سمباده صاف کرده و گچ های کنده شده را جدا کنید. دیوار را تمیز و آن را خشک کنید. حالا به یک توری پلاستیکی و نیز ورق فلزی گالوانیزه نیاز دارید. حفره را اندازه گیری کنید. ورق فلزی گالوانیزه را با توجه به اندازه حفره موجود و البته بزرگتر از آن ببرید. شبکه را نیز با توجه به ابعاد حفره و بزرگتر از ورق فلزی برش بزنید.ورق فلزی و شبکه توری را مانند تصویر روی حفره دیوار تثبیت کنید.

نکته: حفره هایی که بیشتر از 5 سانتیمتر قطر دارند و عمیق هستند، باید توسط خشک کننده های مخصوص پوشانده شوند و ممکن است نیاز به تجهیزات بیشتری داشته باشند. اگر حفره کوچک باشد تنها می توانید با موادی مانند بتونه، آن را پر کنید.

پوشاندن سوراخ دیوار

مقدار کمی از بتونه یا ماده مخصوص برای پر کردن حفره را بردارید و درون آن را پر کنید. کاردک پلاستیکی را برداشته و در زاویه 30 درجه سانتیگراد با دیوار قرار داده و آن را روی سطح دیوار بکشید. قبل از ادامه مراحل بعد اجازه دهید مواد کاملا خشک شوند.

پوشاندن سوراخ دیوار

در مرحله بعد با کمک سمباده سطح دیوار را کاملا صاف کنید و مجدد اگر فضا و سوراخی وجود دارد، مرحله قبل را تکرار کنید تا هیچ نقطه توخالی باقی نماند. بعد از اینکه حفره دیوار کاملا با مواد پر شده و خشک هم شدند، مجدد سطح دیوار را سمباده کشی کرده و آن را با دستمال تمیز کنید تا ذره های جدا شده روی دیوار باقی نماند.

پوشاندن سوراخ دیوار

روش رنگ آمیزی پس از پوشاندن سوراخ دیوار

در مرحله آخر با استفاده از رنگ دیوار روی حفره ترمیم شده را نقاشی کنید تا دیگر اثری از آسیب روی دیوار به چشم نخورد.

نکته: بسته به میزان براق بودن رنگ دیوار، ممکن است مجبور شوید کل دیوار را نقاشی کنید تا رنگ دیوار کاملا یکدست شود. هرچه براق بودن رنگ دیوار بیشتر باشد احتمال نمایان شدن تنها یک لکه بر روی دیوار بیشتر خواهد بود. بنابراین در صورت امکان پیشنهاد می شود حداقل همان تک دیوار را یکدست رنگ آمیزی کنید.

پوشاندن سوراخ دیوار

در تصویر نهایی مشاهده می کنید که پس از اتمام رنگ و برگرداندن دکوراسیون به حالت اولیه، دیر اثری از حفره ایجاد شده روی دیوار به چشم نمی خورد.

در مطالب بعدی آموزش های بیشتری برای تعمیرات منزل با شما در میان می گذاریم، بس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون و ساده ترین روش های تعمیرات منزل  چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ houzz | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *