10 پلان مدرن برای خانه های کوچک که کارتان را راه می اندازد!

تاریخ بروزرسانی : ۴ آذر ۱۳۹۸

دکوراسیون داخلی: فضای کوچک خانه در هر منطقه ای از شهر و حتی در دنیا چالش برانگیز خواهد بود و ممکن است به دلیل فضای محدود، امکان استفاده از بسیاری از وسایل دلخواه را به شما ندهد. با این وجود باید به دنبال روش هایی بگردید که با چیدمان هوشمندانه و صحیح، بیشترین استفاده را از فضای موجود و فرصت ها داشته باشید و به بهترین نتیجه برسید. Ihome.ir در این مطلب 10 پلان مدرن خانه کوچک را معرفی می کند تا هم برای طراحی داخلی خانه فعلی تان کمک کننده باشد و هم اگر قصد بازسازی یا حتی ساخت آپارتمان جدیدی را کرده اید، بتواند برایتان مفید واقع شود.

پلان مدرن خانه کوچک

پلان اول

اگر خانه شما مستطیلی شکل است و در ورودی خاته درست از وسط ضلع بزرگ باز شود، معمولا فضا به دو نیمه تفسیم می شود که فضای خصوصی و عمومی تر در هر نیمه قرار می گیرد. در این نمونه معرفی شده، خانه کوچک یک خوابه است و تنها یک سرویس بهداشتی دارد. در یک بخش خانه اتاق خواب و در بخش دیگر آشپزخانه و نشیمن در نظر گرفته شده است. به دلیل فضای محدود در نشیمن، تنها امکان قرار دادن یک کاناپه وجود دارد و تلویزیون هم به دلیل فضای کم بهتر است روی دیوار نصب شود. صندلی های اپن هم حکم صندلی غذاخوری را دارند.

پلان مدرن خانه کوچک

پلان دوم

این نمونه از پلان مدرن خانه کوچک هم مستطیلی شکل است ولی در ورودی در گوشه ضلع کوچک قرار دارد. آشپزخانه و سرویس بهداشتی در قسمت ابتدایی خانه دیده می شوند و سپس در ادامه آن فضا به دو بخش تقسیم می گردد که در یک بخش اتاق خواب و در بخش دیگر نشیمن وجود دارد. فضای نسبتا مناسبی به نشیمن و غذاخوری پیدا کرده و یکی از دلایل آن هم تک خوابه بودن خانه است.

پلان مدرن خانه کوچک

پلان سوم

در پلان سوم هم در ورودی در قسمت میانی خانه نصب شده ولی تقسیم بندی فضایی با پلان اول متفاوت است. در ابتدای ورودی سرویس بهداشتی دیده می شود و در امتداد آن آشپزخانه در نظر گرفته شده است. این خانه نیز یک خواب دارد و اتاق خواب در سمت دیگر در ورودی واقع شده است. نشیمن و غذاخوری هم در روبروی آشپزخانه و اتاق خواب انتخاب شده اند که یک بالکن نیز رو به نشیمن باز می شود.

پلان مدرن خانه کوچک

پلان چهارم

در این نمونه از پلان مدرن خانه کوچک ، این خانه شکل مربعی دارد و ورودی خانه در گوشه ای از آن آغاز می شود. در راستای ورودی، آشپزخانه و کابینت جزیره نصب شده که به عنوان میز غذاخوری مورد استفاده قرار می گیرد. نشیمن هم با فضای مناسب برای قرار دادن مبل نیم ست در روبروی آشپزخانه واقع شده است. تک اتاق خواب در روبروی در ورودی دیده می شود و از فضای پرت مرکز مربع هم برای سرویس بهداشتی استفاده شده است.

بیشتر بخوانید: چیدمان پذیرایی مستطیل شکل یا مربع شکل، کدام بهتر است؟

پلان مدرن خانه کوچک

پلان پنجم

فضای موجود در این پلان مدرن خانه کوچک بسیار کوچک است و می توان آن را به عنوان سوییت هم در نظر گرفت. این فضا به گونه ای طراحی شده که همه فضاها در یک راستا وجود دارند. در ابتدای ورودی آشپزخانه دیده می شود که امکان قرار دادن میز دو نفره یا کابینت جزیره هم در کنار آن در نظر گرفته شده است.

پلان مدرن خانه کوچک

پلان ششم

این خانه مستطیلی کوچک هم مانند پلان قبلی با هم راستا بودن فضاها و امتداد آنها کنار هم طراحی شده است. در ابتدای ورودی سرویس بهداشتی قرار دارد و بعد از آشپزخانه، نشیمن و تخت خواب دیده می شوند. در این خانه کوچک فضای جداگانه ای برای اتاق خواب وجود ندارد و به همین دلیل گوشه انتهایی خانه برای خواب در نظر گرفته شده است. این نمونه یکی از بهترین نمونه های پلان مدرن خانه کوچک است.

بیشتر بخوانید: خانه های کوچک ایرانی، زندگی متفاوت در سوئیت 45 متری روی بام!

پلان مدرن خانه کوچک

پلان هفتم

در پلان مشاهده شده مستطیلی و کوچک در ورودی در میانی دیده می شود. بعد از ورود به خانه نشیمن و آشپزخانه در دو سمت در نظر گرفته شده و در ضلع انتهایی خانه اتاق خواب و سرویس بهداشتی وجود دارند. با توجه به فضای کوچک خانه انتخاب مبلمان ال مناسبتر خواهد بود.

پلان هشتم

این نمونه پلان مدرن خانه کوچک نسبتا فضای بیشتری دارد ولی همچنان یک خوابه است. البته فضای موجود برای نشیمن و آشپزخانه بیشتر و بزرگتر در نظر گرفته شده و محدودیتی برای انتخاب مبل و میز ناهارخوری به وجود نمی آورد. کمی که بیشتر دقت کنید متوجه می شوید فضای سرویس بهداشتی هم بزرگتر است و حتی فضا برای نصب وان هم وجود دارد.

پلان مدرن خانه کوچک

پلان نهم

در این خانه عرض فضا بسیار کمتر از طول آن است و در نتیجه باز هم فضاها در یک راستا و در امتداد هم در نظر گرفته شده است. ورودی خانه در وسط ضلع بزرگ نقشه قرار دارد و دو فضای خصوصی و عمومی تر درست در دو سمت در ورودی دیده می شوند. اتاق خواب این خانه هم یک عدد است ولی ابعاد نسبتا بزرگی دارد.

پلان دهم

 این خانه هم یکی دیگر از سوییت هایی است که در واقع اتاق خواب ندارد و همه کاربری ها در یک فضای بدون دیوار دیده می شود. در طراحی پلان مدرن خانه کوچک ابتدای ورودی، سرویس بهداشتی وجود دارد و در واقع حمام و دستشویی یکی است. در دیوار پشتی سرویس بهداشتی کابینت های آشپزخانه نصب شده اند. سپس می توانید کاناپه راحتی و تخت خواب را مشاهده کنید.

در مطالب بعدی شما را با پلان های بیشتری برای خانه های کوچک آشنا خواهیم کرد، پس برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده : حدیث حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *