پاک کردن چربی از روی کابینت، دستگیره ها را فراموش نکنید!

تاریخ بروزرسانی : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

پاک کردن چربی از روی کابینت فقط محدود به بدنه ی کابینت ها و برق انداختن فضای داخلی آن ها نیست، بلکه باید به جزییات خاصی مثل نظافت دستگیره های آن ها نیز توجه کنید. 

نکات خانه داری:  دستگيره هاي كابينت آشپزخانه مي توانند به مرور زمان دچار آلودگي شده و كثيف شوند. حتي ممكن است بعد از آنكه هربار در كابينت خود را باز مي كنيد با دستانتان آلودگي روي دستگيره ها را احساس كنيد. بايد به اين نكته اشاره كرد كه اين آلودگي ها مي توانند به مرور زمان باعث آسيب رساندن به دستگيره درب كابينت شما شده و حتي بافت آن را نيز آسيب رساند؛ بنابر اين لازم است كه دستگيره هاي كابينت آشپزخانه خود را هر چند وقت يكبار تميز كنيد. در اين مطلب از وب سايت ihome همراه ما باشيد تا در اين رابطه بيشتر با هم گقت و گو كنيم.

پاک کردن چربی از روی کابینت

مرحله اول پاک کردن چربی از روی کابینت

با كمك يك پيچ گوشتي، دستگيره ها را بيرون آوريد. ممكن است در حين تميز كردن دستگيره در كابينتتان، مواد شوينده اي به كار روند كه به بافت كابينت شما آسيب رسانند، پس بهتر است كه قبل از هرچيز دستگيره ها را بيرون آورده و از كابينت آشپزخانه جدا نماييد.

پاک کردن چربی از روی کابینت

در حالی که پیچ گوشتی را در جهت عقربه های ساعت در پیچ درب پشتی مي چرخانيد، دستگیره را محکم در یک دست خود نگه دارید. پیچ ها را از پشت درها بردارید و کنار بگذارید.

پاک کردن چربی از روی کابینت

مرحله دوم پاک کردن چربی از روی کابینت

كاسه اي را با آب و مواد شوينده پر كنيد؛ به گونه اي كه دستيگره ها به طول كامل درون آب قرار گيرند.

پاک کردن چربی از روی کابینت

دستگیره ها را در محلول آب و صابون قرار داده و اجازه دهيد تا نيم ساعت بمانند تا آلودگي هايشان از بين برود.

پاک کردن چربی از روی کابینت

در این مرحله وقت آن رسيده كه دستگيره ها را با كمك يك اسفنج و به همين شكلي كه مشاهده مي كنيد پاك نماييد. براي دستگيره هاي چوبي بهتر است كه از پارچه هاي نرمي استفاده نماييد.

در ihome بیشتر بخوانید: تمیز کردن کابینت چوبی، با این ترفندها هر لکه ای پاک می شود!

پاک کردن چربی از روی کابینت

حالا مسواك را برداشته و مانند تصوير بر روي دستگيره ها بكشيد و آنها را تميز نماييد تا هرگونه چربي و آلودگي از روي سطوح آنها پاك شود. حالا اجازه دهيد تا دستگيره ها به طور كامل خشك شوند.

پاک کردن چربی از روی کابینت

مرحله سوم پاک کردن چربی از روی کابینت

حالا همانطور كه در تصوير مشاهده مي كنيد با كمك يك دستمال بر روي سطح دستگيره ها بكشيد تا به طور كامل هر آنچه بر روي سطوح آنها مانده است از بين برود.

پاک کردن چربی از روی کابینت

در این مرحله همانطور كه در تصوير نيز مشاهده مي كنيد يك حوله برداشته و بر روي دستگيره كابينت آشپزخانه تان بكشيد تا به طور كامل برق افتاده و تميز شوند. وقت آن رسيده كه دستگيره ها را به جاي خود برده و بر روي كابينت آشپزخانه نصب نماييد.

پاک کردن چربی از روی کابینت

حالا فقط وقت لذت بدن از اين همه تميزی است!

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ wikihow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *