پیش بینی وضعیت قیمت مسکن تا پایان سال!

نویسنده : فائزه برمخ شاد | تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۶

یک کارشناس اقتصادی گفت: به نظر می رسد قیمت مسکن با شیب ملایم یا چند درصد تا پایان سال افزایش پیدا کند اما افزایش غیر متعارف در بازار مسکن نخواهیم داشت.

مصاحبه/ محمد کهندل، کارشناس اقتصادی

محمد کهندل در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری ihome.ir، در خصوص اثرات کاهش احتمالی سود بانکی بر بازار مسکن گفت: با کاهش نرخ سود بانکی در بازار مسکن دو اتفاق رخ می دهد؛ اگر مسکن به عنوان یک کالای تجاری مطرح شود و مردم پول خود را از بانک خارج کنند و خانه بخرند قیمت مسکن به تبع بالا خواهد رفت.

وی افزود: اما از آنجایی که اخیرا مالیات بر خرید و فروش مسکن افزایش پیدا کرده بعید است اجاره بها بالا رود.

این کارشناس اقتصادی در ادامه یادآور شد: دومین نکته این است که با کاهش نرخ سود بانکی احتمالا میل مردم به پس انداز در بانک ها کاهش پیدا می کند و به همین دلیل ممکن است از مستاجرین دریافت ودیعه مسکن گرفته نشود و تقاضا برای اجاره نسبت به ودیعه بیشتر شود.

کهندل با اشاره به اینکه دولت با افزایش قیمت مسکن و رونق آن استقبال می کند تصریح کرد: به نظر می رسد قیمت مسکن با شیب ملایم یا چند درصد در سال افزایش پیدا کند اما افزایش غیر متعارف در بازار مسکن نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: از آنجایی که اقتصاد کشور در حالت رکود است و مستاجرین درآمدی برای پاسخگویی تقاضای وجه نقد به صاحب خانه را ندارند بنابراین با توجه به این موضوع بعید است اجار بها مسکن افزایش پیدا کند.

 

برچسب ها : Monthly , اجاره بها , برگزیده , پیش بینی قیمت مسکن , خرید و فروش مسکن , رکود مسکن , قیمت مسکن , کاهش سود بانکی , مالیات ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *