ورق خشک کن، 7 معجزه خانه داری با این کاغذ کم هزینه!

نویسنده : ihome.ir | تاریخ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۶

ورق خشک کن یکی از پرکاربردترین لوازمی است که برای خلاص شدن از الکتریسیته مو و البسه بسیار مفید و کارآمد است، در این مطلب می خواهیم شما را با هفت کاربرد دیگر از این کاغذ کم هزینه در خانه داری شما را آشنا کنیم.

نکات خانه داری: قطعا شما می دانید ورقه های پارچه ای نرم کننده برای خلاص شدن از الکتریسیته موهای بسیار مفید و کارآمد هستند. در واقع برای رهایی از این مشکل، این ورقه ها را همراه با لباس ها درون ماشین لباسشویی قرار می دهند. ولی این تنها کاربرد این ورقه های خشک کن نیست. در ادامه این مطلب از ihome می آموزید که چگونه می توانید این وسیله را به انبار وسایل خانه داری خود اضافه کنید!

ورقه خشک کن

برق انداختن درب حمام با ورق خشک کن

نیازی نیست برای از بین بردن لکه ها به سراغ خطرناکترین شوینده ها بروید. از مواد سخت و مضر شیمیایی دوری کنید. با استفاده از یک ورق خشک کن مرطوب می توانید لکه های باقی مانده آب و جرم صابون روی در و دیوار حمام را به خوبی از بین ببرید.

ورقه خشک کن

مرتب نگه داشتن نخ ها با ورق خشک کن 

شما هم زمانی که به نخ و سوزن نیاز دارید، با مشکل گره خوردن نخ ها به هم مواجه می شوید؟ یکی از روش های متناسب برای نظم دهی به جعبه خیاطی، این است که سوزن های نخ شده تان را روی یکی از همین ورقه های خشک کن کوک درشت بزنید. در این حالت دیگر نخ ها آویزان نبوده و گره هم نخواهند خورد.

ورقه خشک کن

تمیز کردن ماهیتابه سوخته باورق خشک کن ها

تصور کنید آخر شب است و به سراغ ظرف های کثیف درون سینک می روید. به جای اینکه با یک سیم ظرفشویی به جنگ با ماهیتابه سوخته تان بروید، این روش ساده و کاربردی تر را پیش بگیرید، تابه را از آب گرم پر کنید و یک کاغذ خشک کن تاره را روی آب قرار دهید تا در طول شب درون آب غوطه ور شود. صبح روز بعد، مشاهده می کنید که لایه های نازک سوخته غذا جدا شده و یا آنقدر نرم شده اند که به سادگی پاک می شوند.

ورقه خشک کن

نو کردن لوازم و وسایل ورزشی با ورق خشک کن

ورقه های خشک کن استفاده شده را دور نریزید. برای اینکه بوی نم و ناخوشایند وسایل ورزشی را از بین ببرید، این ورقه های مصرف شده را درون کفش کتانی، کیف ورزشی یا چمدانتان قرار دهید تا بوی نامطبوع آنها را بگیرد و وسایل ورزشی تان را تازه ترکند.

ورقه خشک کن

برق انداختن شیرآلات جنس کروم با ورق خشک کن ها

در بسیاری از مواقع املاح حاصل از آب به صورت لکه روی شیرآلات سرویس بهداشتی دیده می شود. به راحتی می توانید با استفاده از ورقه های خشک کن، کلسیم باقی مانده از آب را از روی شیرآلات، دوش و حتی روی ماشین خود بزدایید.

ورقه خشک کن

غبار زایی با کمک ورق خشک کن ها

به جای استفاده از پر مخصوص گردگیری، از ورقه خشک کن مصرف شده، استفاده کنید. استاتیک و الکتریسیته موجود در آنها باعث جذب گرد و غبار و پرزهای مختلف از وسایل و لوازم خانگی، توری و پرده ها می شود.

ورقه خشک کن

تمیز کردن کف با کمک ورق خشک کن ها

همانطور که در مورد قبل گفته شد، خاصیت استاتیکی موجود در ورقه خشک کن ها آنها را به وسیله ای تبدیل می کند که ذرات و گرد و غبار را به راحتی جذب می کنند. پس اگر پودر از هر نوعی که می خواهد روی زمین ریخته باشد، می توانید با این ورقه ها آنها را جمع کنید. حتی دیگر نیاز نیست نگران ریختن آرد روی زمین در حین آشپزی هم باشید.

در مطالب بعدی شما را با نکات بیشتر خانه داری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: housebeautiful | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *