هشدار به خانم های خانه دار: از شوینده های استاندار استفاده کنید

تاریخ بروزرسانی : ۶ دی ۱۳۹۵

کم کم به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و خانم‌های خانه‌دار خود را برای خانه تکانی و نظافت خانه آماده می‌کنند؛ یکی از مواردی که در فصل خانه‌تکانی اهمیت بسیاری می‌یابد، استفاده از شوینده‌ها و رعایت نکات ایمنی است.

به‌گزارش وبلاگ ihome.ir، به نقل از پایگاه اینترنتی سلامت، افرادی که قصد خانه تکانی دارند، حتما باید از شوینده‌های استاندارد استفاده کنند و هنگام خرید به استاندارد بودن محصول توجه داشته و این شوینده‌ها را از مراکز استاندارد خریداری کنند.

استفاده از شوینده‌های غیراستاندارد مشکلات پوستی را برای افراد در پی دارد و استفاده از آن‌ها به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

حفاظت فیزیکی پوست برای جلوگیری از آسیب دیدن در زمان خانه تکانی تاکید میشود و از افراد خواسته میشود  به این منظور اول دستکش نخی پوشیده و بعد دستکش پلاستیکی را بر روی آن بپوشند.

شوینده‌ها برای مصارف مختلف ساخته شده‌اند، استفاده زیاد از این شوینده‌ها می‌تواند برای پوست مشکلاتی را بوجود آورد، لذا توصیه می‌شود افراد در مصرف شوینده‌ها افراط نکنند، چراکه زیاده‌روی در مصرف شوینده‌ها می‌تواند آسیب‌هایی را به پوست آن‌ها وارد کند. در صورت استفاده از شوینده‌ها و خشک شدن پوستتان بلافاصله پس از شستن پوست آن را خشک کرده و از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود افراد حین خانه تکانی برای حفاظت سیستم تنفسی و مخاط بدن خود از ماسک استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *