دکوراسیون 2018، هشت دیزاین پر طرفدار که امسال از مد می افتند!

تاریخ بروزرسانی : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

در دکوراسیون 2018 برخی از پرطرفردارترین مدهای دکوراسیونی مثل رنگ رز گلد، استفاده از صفحه کابینت گرانیتی، استفاده از کفپوش بامبو، سبک بوهو و … از مد می افتند و جای خود را به مد های تازه نفس دیگری می دهند.

دکوراسیون داخلی: صورتي هزاره، كابينت دو رنگ در آشپزخانه و وسايل ساخته شده از فلز برنج در دكوراسيون سال 2018 جايگاه ويژه اي دارند. ولي با اين وجود دكوراسيون هاي پرطرفدار در حال از مد افتادن هستند. با توجه به سخنان تعدادي از طراحان داخلي به شما مي گوييم كه كدام دكوراسيون ها در سال جديد جايگاه ويژه خود را از دست مي دهند. در حالي كه با از بين رفتن همه اين دكوراسيون هاي پرطرفدار موافق نيستيم، در این مطلب از ihome متوجه مي شويم چرا برخي افراد از اين سبك ها فاصله مي گيرند.

دکوراسیون سال 2018

روشنايي هاي نمايشي

لامپهاي اديسوني و نورپردازي هاي به فرم نمايشي در سال اخير يكي از پرطرفدارترين عناصر دكوراسيون به شمار مي آمد ولي به گفته يكي از طراحان داخلي،‌ ديگر بايد اين قائله را ختم كرد. او مي گويد: ” من يكي از علاقمندان اين وسايل وينتيج و قديمي هستم ولي فكر مي كنم به اندازه كافي به حد اشباع رسيده است. ” طراح ديگري هم در تصديق گفته او مي گويد: ” دليلي براي استفاده از اين روشنايي هاي نمايشي در دكوراسيون داخلي وجود ندارد، مي توان آن را به عنوان يك وسيله دكوري در گوشه اي از فضا نگهداري كرد و مسلما در اين صورت تميزتر مانده و از نظر زيبايي هم ظاهر خوشايندي به دكوراسيون مي بخشد.”

دکوراسیون سال 2018

صفحه كابينت از جنس گرانيت

هر چند گرانيت به عنوان متريال پركاربرد در طراحي آشپزخانه هاي امروزي جايگاه به خصوصي دارند، افراد به سراغ استفاده از انواع ديگري صفحه كابينت هستند كه چندكاره بوده و نياز به نگهداري كمتري داشته باشند مانند سنگ كوارتز. گرانيت بادوام است ولي زيبايي سنگ مرمر و براق بودن سنگ كوارتز را ندارد.

دکوراسیون سال 2018

كفپوش بامبو

يكي از طراحان دكوراسيون مي گويد: ” كفپوش بامبو در سال جديد حذف مي شود. ” او توضيح مي دهد كه اين متريال دوام كمي داشته و در صنعت و بازار به اندازه بسيار زيادي وجود دارد. دليل ديگر حذف اين عنصر دكوراسيوني اين است كه در ابتدا بامبو به عنوان كفپوش دوستدار محيط زيست در عرصه طراحي داخلي وارد شد،‌ ولي نگراني ها در رابطه با تاثيرات منفي آن بر روي تنوع زيستي و انتشار كربن افزايش پيدا كرده است.

دکوراسیون سال 2018

شلف رو باز

يكي از طراحان داخلي مي گويد:” شلف روباز در طراحي آشپزخانه در تصاوير و عكس ها زيبا و چشم نواز به نظر مي رسد، ولي در حقيقت در زندگي واقعي به اين شكل نيست. من اين نوع فضا را تنها براي قرار دادن لوازم دكوري كه روي هم تلمبار مي شوند، استفاده نمي كنم.”

*در ihome بیشتر بخوانید: دکوراسیون سال 2018، با این 15 مورد خانه خود را نونوار کنید!

دکوراسیون سال 2018

وسايل دست ساز

در بسياري از سايت و صفحه هاي مجازي دكوراسيون، ايده هاي بسياري براي ساخت وسايل دست ساز عرضه مي شود. با اين حال، گاهي اوقات وسيله اي كه ساخته مي شود، كمتر از آنچه كه به نظر مي رسد و همچنين كمتر از مراحل ساختش، زيبايي به همراه دارد. وسايل بازيافتي مانند شانه تخم مرغ يا لوله دستمال كاغذي دكوراسيون خانه شما را بي ارزش مي كند.

دکوراسیون سال 2018

رنگ رز گلد

بعد از چند سال استفاده نهايتا، رنگ رزگلد از رده خارج مي شود. افراد براي طراحي دكوراسيون منزل خود به سراغ فلزهاي تركيبي و رنگ هاي متنوع مي روند و بيشتر از رنگ هاي خنثي استفاده مي كنند.

دکوراسیون سال 2018

چوب بازيافت شده

ظاهرا استفاده از چوب هاي بازيافت شده كه دوستدار محيط زيست هم هستند، در دكوراسيون بسيار مناسب بوده و خصوصا زماني كه در سبك روستيك وارد مي شوند، كاربرد بهتري دارند. به نظر مي رسد خارج شدن اين عنصر در دكوراسيون، براي مدت كوتاهي باشد و اميدوار هستيم كه بعد از مدتي دوباره پرطرفدار و مد روز شود.

دکوراسیون سال 2018

تاپستري به سبك بوهو

مهم نيست به چه اندازه كلمه مد را دوست داريد، ولي بايد بدانيد كه در سال جديد ديواركوب هاي قديمي از مد افتاده اند. استفادهدکوراسیون از ديواركوب و تابلوهاي قدمي در سبك بوهو بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد.

 برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نوشته شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

[scrolling_box title=”بیشتر بخوانید ” display=”category” category=”91″ count=”10″]

یک دیدگاه در “دکوراسیون 2018، هشت دیزاین پر طرفدار که امسال از مد می افتند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *