چند نکته مهم برای سرمایه گذاری در بازار مسکن!

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

یک کارشناس مسکن گفت:برای سرمایه گذاری در بازار مسکن نیازمند اطلاعات اولیه و به روز هستیم، متاسفانه این اطلاعات در اختیار افراد قرار نمی گیرد، با اعلام  5 میلیون واحد مسکونی خالی آن هم بدون اسناد رسمی دردی از مردم دوا نخواهد کرد.

مصاحبه/ علیرضا خسروی کارشناس بازار مسکن

 

چند راهکار برای از بین بردن سوداگران مسکن

علیرضا خسروی، عضو سابق کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با خبرنگار مجله خبری ihome.ir در خصوص راهکارهای پیشنهادی برای از بین بردن سوداگران در بازار مسکن گفت: اگر وزارت راه و شهرسازی وظایف خود را به درستی و بدون هیچ ابهامی انجام دهد شاهد دخالت دلالان در بازار مسکن نخواهیم بود. اولین وظیفه ای که مجلس برای وزارت خانه تعیین کرد راه اندازی سامانه زمین و مسکن بود، اما اینکه چرا تا به امروز این سامانه راه اندازی نشده باید گفت بسیاری از مسائل شفاف و افراد بسیاری در این میان متضرر می شوند با راه اندازی این سامانه به وضوح آمار خانه و زمین های خالی مشخص خواهدشد.

وی افزود: چندی پیش خزانه داری رقم بسیار بالایی از زمین های خالی اعلام کرد اما آیا این رقم صحیح است؟ به دلیل عدم سامانه رسمی و نبود نظارت کافی در این امر هر کسی برای خود آمار اعلام می کند.

وی خاطر نشان کرد: دولت اعلام می کند 1.5 میلیون شغل در سال ایجاد کرده اما با کمی بررسی می توان دید این موضوع صحت ندارد. در نهایت اگر مرکز آمار و بانک مرکزی از زیر دست دولت خارج و به صورت مستقل وارد عمل شوند شاهد تداخل های مسئولیتی در بخش های مختلف نخواهیم بود، این امر حتی درسیاست گذاری کلی اثر گذار است. امیدواریم نهادهای مربوطه به درستی گام بردارند.

خسروی در ادامه بیان کرد: برای سرمایه گذاری در بازار مسکن نیازمند اطلاعات اولیه و به روز هستیم، متاسفانه این اطلاعات در اختیار افراد قرار نمی گیرد، با اعلام  5 میلیون واحد مسکونی خالی آن هم بدون اسناد رسمی چه دردی از مردم دوا خواهد کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *