نکات ریز خانه تکانی ، ساده ترین ترفندها برای نظافت نشیمن!

تاریخ بروزرسانی : ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

نکات ریز خانه تکانی همان موضوعی است که امروزه اکثر خانم های خانه دار به دنبال آن هستند و می خواهند یک خانه تکانی تمام عیار داشته باشند، به همین منظور در این مطلب شما را با ساده ترین ترفندهای خانه تکانی و تمیز کردن پذیرایی منزل آشنا کرده ایم. 

خانه داری: پذیرایی یا نشیمن اغلب فضایی است که افراد ترجیح می دهند تا در این قسمت دور هم جمع شده و به گفتگو بپردازند. از مهمان هایتان در این فضا پذیرایی می کنید و تمیزی این محل از خانه باید دقیق و حساب شده باشد، چرا که زیر ذره بین است. در این مطلب از کمپین روز شمار تا نوروز نکاتی کاربردی در مورد چگونگی و بایدها و نبایدهای خانه تکانی پذیرایی منازل خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه تنها 15 روز به آخر سال باقی مانده است، نظافت این قسمت از خانه باید تمام و کمال انجام پذیرد. تیم تحریریه آی هوم را در کمپین روز شمار تا نوروز دنبال کنید.

نکات ریز خانه تکانی

مرحله اول خانه تکانی؛ نظافت در، دیوار، پنجره، کف

زمانیکه صحبت از خانه تکانی می‌شود، تمیزی فضاهای خانه تنها به گردگیری و جارو ختم نمی‌شود و این نظافت فراتر از تمیزی‌های هفتگی می‌رود. پاک کردن پنجره‌ها، شستن پرده‌ها، تمیز کردن در و دیوار، از بین بردن لکه‌های کف و … که مطالب زیر در این رابطه شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

نکات ریز خانه تکانی

نظافت انواع پرده مرحله دوم خانه تکانی

تمیز کردن پرده ها به خصوص کرکره و پرده های چوبی، نه تنها آنها را از شکننده و بی دوام شدن حفظ می کند، بلکه ذرات آلرژی زا را هم تحت کنترل در می آورد. پرده و کرکره های چوبی را تمیز کنید تا گرد و غباری بر روی آنها وجود نداشته باشد.

نکات ریز خانه تکانی

تمیز کردن فرش و موکت، مرحله سوم خانه تکانی

برای تمیز کردن فرش ها و موکت باید از جاروبرقی استفاده کنید. برای شروع ابتدا لوازمی که ممکن است جلوی دست و پای شما را بگیرد یکجا در ارتفاع بو طور مثال روی میز قرار دهید و این کار باعث تسریع و راحتی کار شما می شود.

نکات ریز خانه تکانی

نظافت و تعمیرات مبلمان، مرحله آخر خانه تکانی

نظافت و تعمیرات مبلمان مستلزم دقت و کمی اطلاعات است. چراکه اگر از وسایل شوینده اشتباه استفاده کنید ویا  شیوه نظافت غلط باشد، باعث آسیب رسیدن به پارچه و چوب می‌شود. مطالب زیر به شما کمک می‌کند تا به درستی این کار را انجام دهید.

* برای همراهی با کمپین روز شمار تا نوروز و شرکت در آن کافی است از حال و هوای نوروز در منزلتان مثل خانه تکانی،، چیدمان سفره هفت سین، مراسم و آداب خاص تان در عید نوروز و یا هر آنچه که برای شما تداعی کننده روزهای عید است عکس بگیرید و عکس خود را در صفحه اینستاگرام خود با  هشتگ #روزشمارتانوروز منتشر کنید و با ذکر نام و نام خانوادگی تان به صفحه اینستاگرام وبسایت ihome از طریق دایرکت ارسال کنید و ما را در لحظات خاطره انگیز خود همراه کنید.

در این روزهای پایان سال کانال تلگرام آی هوم  را فراموش نکنید!

 

نویسنده:‌‌ ساناز سردارنیا | تحریریه وبسایت ihome.ir

یک دیدگاه در “نکات ریز خانه تکانی ، ساده ترین ترفندها برای نظافت نشیمن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *