نکات خانه داری، ۴ استفاده شگفت انگیز از دهان شویه در خانه!

تاریخ بروزرسانی : ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

نکات خانه داری: درحالیکه دهان شویه اغلب برای خوشبو کردن دهان و از بین بردن جرم های داخل آن استفاده می شود، اما استفاده های جالب دیگری نیز دارد. بدلیل خاصیت آنتی باکتریال و نعنایی بودن آن، می توان از دهان شویه برای تمیز کردن نقاط مختلف خانه استفاده کرد. با نکات خانه داری از ihome.ir شما می توانید با استفاده از دهان شویه ماشین لباسشویی، توالت و لوله های بدبوی سینک را تمیز و ضدعفونی کنید و حتی طول عمر شاخه گل های تازه چیده شده را بیشتر کنید.

نکات خانه داری

نکات خانه داری

ماشین لباسشویی خود را تمیز و تازه کنید.

برای تمیز و تازه کردن ماشین لباسشویی، یک پیمانه دهان شویه را داخل ماشین بریزید و یک دور شستشو با آب داغ انجام دهید. ضدعفونی کننده داخل دهان شویه، کار خود را بر روی لوله ها و شلنگ های ماشین لباسشویی انجام خواهد داد و آن ها را از شر ذرات باقی مانده و کپک ها خلاص می کند.

نکات خانه داری

سرویس بهداشتی را ضدعفونی کنید.

برای تمیز و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی، کافیست یک پیمانه دهان شویه را داخل توالت بریزید و اجازه دهید تا ۳۰ دقیقه بماند.

نکات خانه داری

با استفاده از فرچه توالت، کثیفی ها و ذرات باقیمانده را پاک کنید و بعد سیفون را بکشید. اکنون سرویس بهداشتی شما تمیز است و بوی مطبوعی نیز می دهد و یکی از ترفندهای جذاب نکات خانه داری است.

نکات خانه داری

نکات خانه داری

تمیز کردن لوله های بدبوی سینک

برای تمیز کردن لوله های بدبو، یک پیمانه دهان شویه داخل راه آب سینک بریزد و ۳۰ دقیقه صبر کنید. سپس آن را با آب گرم بشویید. بعد از آن سینک شما بوی تمیزی و تازگی خواهد داد!

نکات خانه داری

نکات خانه داری

زیاد کردن طول عمر شاخه های گل

ضدعفونی کننده داخل دهان شویه باعث می شود تا گل ها بیشتر از حد نرمال عمر کنند. برای افزایش عمر دسته گل تان، ۱ الی ۲ سانتی متر از انتهای ساقه آن را ببرید. یک قاشق غذاخوری از دهان شویه را داخل آب تمیز بریزید و گل هایتان را درون آن قرار دهید. با این روش گل هایتان تا یک هفته بیشتر عمر خواهند کرد.

در مطالب بعدی شما را با نکات خانه داری بیشتری آشنا می کنیم، پس برای اطلاع از به روزترین ایده ها و نکات خانه داری چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع:‌‌ ehow | ترجمه شده در تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *