نور مناسب برای اتاق خواب، نور سفید بهتر است یا زرد؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷

نور مناسب برای اتاق خواب نور زرد است، اما اگر در فضای اتاق خوابتان فعالیت های دیگری مثل مطالعه نیز انجام می دهید باید از نورهای ترکیبی سفید و زرد در کنار هم استفاده کنید. 

پرسش و پاسخ : نور پردازی یکی از مهمترین مواردی است که تا حد زیادی می تواند در ظاهر دکوراسیون داخلی شما تاثیر داشته باشد، وقتی صحبت از نورپردازی مناسب است باید بدانیم برای چه نوع کاربری و فضایی قصد ایجاد نور پردازی مناسب را داریم و از کدام نور برای کدام فضا باید استفاده کنیم؛ به همین منظور در این مطلب از ihome قصد داریم شما را با پاسخ سوال یکی از کاربران در مورد نور مناسب اتاق خواب آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

نور مناسب برای اتاق خواب

سوال: برای مطالعه در فضای اتاق خوابی که متراژ نسبتا کمی دارد نور زرد بهتر است یا سفید؟

پاسخ: انتخاب نورهای آفتابی و مهتابی یا به اصطلاح نورهای سفید و زرد شاید در نگاه اول چندان حائز اهمیت نباشد، اما همان طور که در این سوال به آن اشاره شد نور، نقش بسیار موثری در کارهای روزمره مانند خواب و استراحت شما دارد. نور های آفتابی یا همان نورهای زرد رنگ به دلیل گرمایی که دارند برای فضاهایی که فعالیت هایی نه چندان متمرکز در آن ها انجام می شود مانند اتاق خواب و فضای غذاخوری بسیار مناسب است.

نور مناسب برای اتاق خواب

نور سفید بهتر است یا زرد ؟

نورهای سفید یا همان نور های مهتابی احساس شادابی بیشتری را در فضا منعکس می کنند، به همین دلیل است که از این نور برای محیط های کاری و یا اتاق کار و مطالعه بیشتر استفاد می شود، بنابراین برای فضایی مانند اتاق خواب چندان مناسب نیست.

نور پردازی اتاق خواب

اگر فضای کار و استراحت شما یکی است می توانید از یک چراغ مطالعه با نور سفید برای این منظور استفاده کنید و نور اصلی اتاق خواب تان را زرد انتخاب کنید.

*در مطالب بعدی شما را با پاسخ سوالات بیشتری از کاربران ihome آشنا می کنیم، شاید این سوالات دغدغه ی شما عزیزان هم باشد بس برای اطلاع از پاسخ آن ها چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه وبسایت ihome.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *