نورپردازی منزل مسکونی ، از طراحان خبره کمک بگیرید!

تاریخ بروزرسانی : ۱۷ آبان ۱۳۹۷

نورپردازی داخلی: طراحی نورپردازی در دکوراسیون داخلی تاثیرات بسیاری بر فضا می گذارد که شاید درست بعد از دیدت تفاوت ها بتوانید اهمیت آن را درک کنید. زمانی که یک متخصص و طراحی نورپردازی وارد عمل می شود، با اطلاعات تکنیکی و تخصصی خود اهداف کلی پروژه را بارزتر می کند و به هزینه های شما هم فکر می کند. Ihome.ir اطلاعات کاملتری در مورد روشنایی و نورپردازی فضای داخلی را به شما منتقل می کند.

نورپردازی منزل مسکونی

روشنایی و نورپردازی منزل مسکونی یکی از جنبه های مهم در زندگی روزمره است. یک نورپردازی درست می تواند به فضای داخلی گرما ببخشد، ویژگی های معماری و ساختاری بنا را برجسته تر کند، حس و حال به خصوصی را در فضا خلق کند و نور را به اندازه ای ایجاد کند که بتوانید کارهای خود را به راحتی انجام دهید. اگر تا به حال به این فکر نکرده اید که یک متخصص نورپردازی در تیم طراحی و بازسازی مورد نیاز است، بهتر است با توجه به بودجه ای که دارید زودتر دست به کار شوید.

ولی متخصصان نورپردازی دقیقا چه کاری انجام می دهند؟ این افراد نقشه نورپردازی را برای فضاهای مختلف خانه طراحی می کنند، مناسبترین محصولات موجود در بازار را پیشنهاد کرده و آنها را سفارش می دهند، به قرار گیری درست لامپ و چراغها و انطباق کدهای آنها با نقشه کمک می کنند و مطمدن می شوند که همه قطعات به درستی نصب شده باشند. در ادامه این مطلب 7 دلیلی که این متخصصان باعث سودرسانی به پروژه بازسازی تان می شوند را مطالعه کنید:

نورپردازی منزل مسکونی

طراح نورپردازی می داند که چگونه می توان فضا را زیبا و کاربردی کرد.

نورپردازی خوب می تواند طراحی داخلی را تقویت کرده و برخی از خصوصیات معماری را برجسته تر کند. طراحان روشنایی از ابزار مختلفی از نورهای مخفی گرفته تا دیوارکوب، نورهای کاربردی و موضعی که کارهای هنری را نمایان تر می کنند، استفاده می کنند تا تاثیر مطلوب را در منزل به دست آورند. کار آنها به مراتب فراتر از نور سقفی ساده است و شامل ایجاد یک طرح کلی از نورپردازی لایه ای برای یک فضا می شود. این داستان در تصویری که مشاهده می کنید شامل 5 لایه نور مختلف برای فضای غذاخوری می شود و نشان می دهد که چگونه طراحان نور از آرایش نورها استفاده می کنند و این کار شباهت زیادی به هنرمندی دارد که پالت خود را آماده می کند تا هماهنگی و طراحی مناسبی را برای نورپردازی به وجود آورد.

طراحان نورپردازی منزل مسکونی همچنین کمک می کنند که از ایجاد اشتباهات رایجی که زیبایی و فایده فضا را از بین می برد، دوری کنید. برای مثال آیا برایتان اتفاق افتاده است که در آشپرخانه ای قرار گرفته باشید که نورهای مخفی روی کابینت جزیره و صفحه دیگر کابینت ها متمرکز بوده باشند؟ این نکته باعث می شود شما بر روی سایه خودتان مشغول انجام کارها شوید. متخصصان نور می دانند که چگونه از این اتفاق جلوگیری کنند. زمانی که به دنبال متخصص نورپردازی می گردید، مهمتری نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که تجربه و پوتوفولیوی قوی داشته باشد، البته که تحصیلات آکادمی هم می تواند در انتخابتان دخیل باشد.

بیشتر بخوانید: نورپردازی ساختمان، قوانین روشنایی دکوراسیون را بدانید!

نورپردازی منزل مسکونی

متخصص نور، نورپردازی شما را شخصی سازی می کنند!

طراحان نورپردازی منزل مسکونی به اندازه ای به شما نزدیک می شوند که به خوبی درک کنند چگونه از خانه استفاده می کنید. آیا در تخت خواب مطالعه می کنید و در این صورت ترجیح می دهید روی تخت بنشینید یا دراز بکشید؟ آیا تمام زمان خود را در فضای آشپزخانه سپری می کنید؟ آیا دوست دارید مهمانی های شبانه برگزار کنید؟ یک طراح نور سعی می کند فضای آشپرخانه را به نوعی نورپردازی کند که بتوانید در حال تهیه و پخت غذا، آنچه انجام می دهید را به خوبی ببینید. در واقع این وظیفه طراح نورپرداز است که طرح و نقشه روشنایی خانه را با نیازها و سبک زندگی شما منطبق کند.

نورپردازی منزل مسکونی

طراح نورپردازی از تکنولوژی روز آگاه است.

سفارش دادن لامپ و سیستم روشنایی به فروشندگان در 4 سال اخیر تغییر کرده است. این طراحان با جدیدترین محصولات آشنا هستند و می توانند با کمترین سردرگمی بهترین تصمیم را برای انتخاب روشنایی مناسب خانه شما بگیرند. دانش و اطلاعات طراحان نورپردازی در مورد محصول و کالاهای مختلف بسیار بیشتر از برق کارهایی است که به جای اطلاع از گزینه های جدید زمان زیادی را صرف نصب لامپ و چراغ می کنند.

لامپ و دیمر: یکی از پیشنهادات به روز متخصص نور استفاده از ال ای دی است. این لامپ ها طول عمر بالایی دارند و مصرف برقشان هم کمتر است. ولی طراحی آنها هم به نوعی یک چالش محسوب می شود. برای مثال زمانی که لامپهای رشته ای یک استاندارد به شمار می رفتند، فقط یک نوع دیمر وجود داشت. همراه با لامپ ال ای دی 6 روش مختلف کاهش نور وجود دارد که هر دیمر به طور جداگانه هر روش را ارائه می کند. ایجاد هماهنگی اشتباه بین ال ای دی و دیمر باعث می شود نور حالت سو سو پیدا کند، کاهش نور ضعیف عمل کند و در بدترین شرایط منجر به آتش سوزی شود. متخصص نور از ایجاد این مشکلات جلوگیری می کند.

دمای رنگ: رنگ نور در فضا از محدوده گرم تا سرد متفاوت است. بسیاری از لامپ ها در حالتی فروخته می شوند که اغلب روی بسته هایشان نوشته شده است که چه نوری را تامین می کنند که با درجه کلوین اندازه گیری می شود. هرچه این درجه بالاتر رود، رنگ نور به سمت آبی می رود. 3000 کلوین یا کمتر از آن نور گرم دارد و 4000 کلوین نور سردی را در فضای داخلی پخش می کند. محدوده 3500 کلوین حالت خنثی دارد و می تواند با توجه به محیط، هم گرم و هم سرد به نظر برسد. طراح نور به شما کمک می کند که با توجه به بیشترین ساعتی از روز که در فضا قرار دارید و از آن استفاده می کنید، فعالیتی که در آن فضا انجتم می دهید و همچنین با توجه به دکوراسیون داخلی فضا بهترین رنگ را انتخاب کنید.

لوازم روشنایی: تنوع لوازم روشنایی در مغازه و فروشگاه ها بسیار زیاد است. اینکه لامپ روی سقف قرار گیرد، روی دیوار نصب شود و یا روی زمین قرار بگیرد، لامپ از بیرون دیده شود و یا کاملا درون محفظه ها پنهان شده باشد، تنوع بسیاری را ایجاد می کند. زیبایی این لوازم روشنایی هم به اندازه ای گوناگون شده است که با توجه به نیاز خود می توانید یک وسیله خاص را در مغاره ها پیدا کنید و شاید هم در برخی مواقع جزییات از نظر شما دور مانده باشد. یک متخصص نور کمک می کند که با توجه به نیاز و جزییات بهترین وسیله روشنایی را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: فروشگاه‌های اینترنتی کالای برق، آسوده‌ و راحت‌تر از همیشه خرید کنید.

نورپردازی منزل مسکونی

طراحان نور ، نحوه کنترل روشنایی را می شناسند.

طراح نور می تواند نصب هر جز را به گونه ای طرح ریزی کند که از قرارگیری تعداد زیادی پریز کنار هم جلوگیری شود. اگر هم شما علاقه مند به سیستم کنترل نورپردازی مبتنی بر نرم افزار هستید که امکان برنامه ریزی چراغ های بر اساس تایمر را مهیا می کند و یا روشن کردن چراغ ها با استفاده از کامپیوتر یا موبایل قابل تنظیم است، طراح روشنایی خوب می تواند کمک کننده باشد. این متخصص می تواند این سیستم کنترل روشنایی را برنامه ریزی کند و آن را با سیستم مبتنی بر صدا، سیستم امنیتی خانه و سیستم کنترلی کل خانه هم ادغام کند.

نورپردازی منزل مسکونی

طراح نور می داند چه نوری برای منزل شما مناسب است.

در بسیاری از مناطق مختلف دنیا کدهای انرژی مختلفی وجود دارد که بیان می کند کدام لامپ و نور برای کدام فضا قابل استفاده است. در بسیاری از پروژه ها هم قواعد و قانون هایی وجود دارد که برای جلوگیری از آلودگی روشنایی برای محیط زیست، میزان استفاده از روشنایی محدود می شود. این کدها و مقررات بخش مهمی از کاهش تاثیر انرژی (و صورتحساب مربوطه) هستند اما پیروی از آنها نیاز به توجه دقیق دارد. طراح نور می تواند این اطمینان را حاصل کند که نقشه ها و مشخصات ملک شما با کد و دستورالعمل های محلی مطابقت دارند، و از تاخیرهای احتمالی پیشگیری می کنند.

بیشتر بخوانید: نورپردازی حرفه ای ساختمان، 5 ایده برای داشتن پذیرایی روشن تر!

نورپردازی منزل مسکونی

طراح مناسب می تواند پول شما را ذخیره کند!

مطمئنا اضافه کردن یک طراح نور برای پروژه نورپردازی منزل مسکونی تان، باعث ایجاد هزینه می شود ولی آنچه از طرف این متخصص دریافت می شود، علاوه بر قیمت خود فرد بستگی به این دارد که او را برای چه کاری در نظر گرفته اید و از او چه می خواهید. در کنار تولید نقشه های روشنایی برای فضای داخلی، سفارش و خرید محصولات روشنایی و نصب آنها هم هزینه بردار است. دو مدل مختلف برای طراحان نور وجود دارد: کسانی که خودشان کالایی نمی فروشند و کسانی که از کالاهای خودشان در پروژه استفاده می کنند. افرادی که خودشان جنسی نمی فروشند، به عنوان حامی مشتری، محصولات را به طور مستقیم به شرکت ها سفارش می دهند و حق کمیسیونی دریافت نمی کنند. در واقع آنها این حق کمیسیون را از دستمزد کلی خود دریافت می کنند. طراحانی که خودشان محصول می فروشند، ممکن است پیشنهادی بدهند که در صورت خرید از محصولات خودشان درصد تخفیفی را نیز برای شما در نظر می گیرند و اگر هم شما پیشنهادشان را قبول نکنید، از فروشگاه های دیگر آنچه نیاز دارید را تهیه می کنند. هر دوی این دو طراح برای شما مفید هستند فقط مطمئن باشید که از طراح حرفه ای و متخصص کمک می گیرید.

با طراح خود مشورت کنید که چگونه می تواند به مدیریت هزینه های روشنایی و خرید وسایل کمک کند. مراحل زیادی برای دریافت لامپ از کارخانه تا محل کار وجود دارد که هر کدام هم هزینه های جدیدی را شامل می شوند. طراح نورپردازی می تواند این فرآیند را دور بزند تا از هزینه های اضافی جلوگیری کند و البته از دیرکرد رسید محصول هم پیشگیری کند. طراحان نورپردازی به دلیل اینکه نصب وسایل را هم پیش بینی می کنند، می توانند از طریق معرفی و انتخاب بهترین و ارزانترین روش نصب، هزینه و زمان شما را ذخیره کنند.

نورپردازی منزل مسکونی

طراحان نورپردازی پروژه را در طول تکمیل شدن، دنبال می کنند.

طراحان نورپردازی منزل مسکونی در طول فرآیند ساخت با سازنده ها در ارتباط هستند تا در صورت تغییرات ناگهانی و اجتناب ناپذیر، بتوانند نقشه نورپردازی را هم با شرایط موجود تطبیق بدهند. بعد از تکمیل ساخت، چیدمان مبلمان و وسایل و نصب کارهای هنری روی دیوار، متخصص روشنایی نقشه نورپردازی خود را نهایی می کند. نورهای مختلفی را برای کارهای هنری، فعالیت های خاص و همچنین عناصر فضای سبز در نظر می گیرد. اگر سیستم کنترل روشنایی را انتخاب کرده باشید، آن را هم برنامه ریزی می کنند. طراح نورپردازی از مرحله برنامه ریزی تا تکمیل حضور داد تا قسمت روشنایی را به مرحله انجام برسانند.

برای اطلاع از به روزترین ایده های طراحی و دکوراسیون داخلی چشم از کانال تلگرام آی هوم بر ندارید!

منبع: houzz | مترجم: صدف حقیقت | تحریریه وبسایت ihome.ir

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *